Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha új telefont szeretnék...

Ha új telefont szeretnék venni, de meg akarom tartani a régi SIM kártyámat a számommal együtt és nem akarok semmilyen változást, akkor ezt nem a szolgáltatónál (Vodafone) érdemes lebonyolítani?

Figyelt kérdés

Eddig mindig csak "örököltem" másoktól a telefonjaimat, most készülök először zsír újat venni, szóval kicsit bizonytalan vagyok ebben a témában.

Böngészgettem a Vodafone webshopját és ott úgy látom ,hogy csak új SIM káryával vagy új tarifacsomag szerződésével árulnak telefonokat, ezekre én viszont nem tartok igényt, mert meg voltam elégedve az eddigi rendszeremmel.

Valami független telefonos üzletbe érdemes tehát inkább mennem telót venni, mondjuk valamelyik plázában?

Samsung Galaxy A40-et néztem ki magamnak egyébként, ha ez számít..


Remélem nem fogalmaztam túl zavarosan. Előre is köszönöm, ha valaki segít :)



2020. jún. 11. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

a telekomnál mindig kaptam új kártyát a telefonjaimhoz amit ott vettem. Szerintem a vodánál is adnak

ugyanazzal a számmal!

de ha nem adnak, akkor kérj!


ha pedig máshol veszel telefont akkor is cserélik a kártyát a szolgáltatónál.

2020. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy én nem szeretnék kártyát cserélni, meg szeretném tartani a régit :)
2020. jún. 11. 13:26
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

És?

Bemész és kérsz új készüléket vagy veszel egyet kártyafüggetlenül egy elektronikai boltban


Mi a bonyolult ebben?

2020. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De mit számít a kártya? A telefonszámod marad csak adnak egy újabb SIM-et, pár évente amúgysem árt cserélni, mert tönkremehet. Meg ha olyan telefont veszel, amiben mondjuk kisebb SIM kell, mint amid most van, azt is így csinálják. A számod attól nem változik.
2020. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A legkönnyebb szerintem mindenképp az, ha veszel egy kártyafüggetlen telefont egy megbízható weboldalon, ahol adnak rendes gyári garanciát. Aztán kiveszed a mostani telefonodból a SIM kártyát, és berakod az újba. Ez szerintem azért is jobb, mert a szolgáltatónál általában drágábbak a készülékek, jobban megéri máshonnan megvenni.


De egyébként ha még is a Vodafone-nál szeretnél telefont venni, akkor szimplán megmondod nekik, hogy megakarod tartani a számodat.

2020. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarsz kártyát cserélni, nem kérsz. Amikor bemész a szolgáltatóhoz (ha mindenképp ott szeretnél venni telefont), meg fogják kérdezni, hogy maradjon-e a simed vagy szeretnél vele újat, ami nyilván plusz cash.
2020. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"nem szeretnék kártyát cserélni, meg szeretném tartani a régit :)"

tehát magát a kártyát is meg szeretnéd tartani nem csak a számot?


egy számhoz lehet új kártyát kérni anélkül, hogy a szám vagy az előfizetés megváltozna! Sőt illit is új telefonhoz új kártyát használni, mert az újabb telefonok a nagyon régi kártyákkal nem feltétlenül működnek hibamentesen. És lehet, hogy a régi kártya méretben sem illeszkedik a telefonba.

Ettől függetlenül a régi kártyádat megtarthatod, elteheted emlékbe, nem kell leadni. Nekem is van vagy 20 kártya a fiókomban. :)

2020. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vegyél kártyafüggetlen telefont jobban jársz.

Én nekem teljesen jól müködik a volt tescós SIM kártyám a Vadi ùj telefonomba is pedig nem 1-2 éves kártya.

2020. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8, igen nekem is most már biztosan több, mint 5 éve megvan és már több telefonban is használtam. Nem is tudtam, hogy lehet cserélni ugyanarra a számra :DD
2020. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

igen lehet ugyanarra a számra cserélni. Azt programoznak rá amit akarnak.

és igen általában kiválóan működik egy régi kártyával is egy telefon. De sok esetben ha a telefon - főleg az okosok - hibásan működnek (dobálj a a térerőt rossz a hangminőség, nincs mobilnet stb.) akkor a simkártya is lehet ludas és nem kell mást csinálni mint cserélni.

A simkártyák is sokat fejlődtek ugyanis az elmúlt években, csak nem annyira látványosan mint a készülékek.

2020. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!