Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van értelme a 6 GB RAMnak egy...

Van értelme a 6 GB RAMnak egy mobilban? Mégiscsak egy mobil és nem egy laptop

Figyelt kérdés

Oda meg kevés lenne a 6 GB de egy mobilba nem doszt elég a 4 GB is?

Mert ahogy a RAM monitor mutatja a mostani 4 GB mobilomban a ram 60%-a szabad így is....


2020. jún. 15. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert a több, jobb..

Ha kell, ha nem, de ki tudja azt?

Meg mobilban attól is függ, hány alkalmazást futtatsz egyszerre.

Van akinek 1 GB is elég.

Az enyémben (2 éve) 3GB van, mindig van szabad, igazából 2-vel is megvettem volna, de ez "jött" szembe...

2020. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Parasztvakítás ez is mint a csillió megapixeles kamera.
2020. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam meg a 4 GB-ból csak 1,2 szabad. :)

Az emberek nem egyformán használják a telefont.

2020. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy parasztvakítás, de azért nem baj, ha több ram van a telefonban, mert soha nem tudni, hogy mikor lesz rá szükség!

Meg hát mindenki máshogyan használja a telefont! (Van aki csak telefonálásra használja, de van olyan ember is, aki igencsak kihasználja a telefon "okos" részét).

2020. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

#4

Mit jelent számodra hogy kihasználja a telefon okos részét? Azt hogy játszik rajta? A 30 évvel ezelőtti telefonokon is tudtál játszani. Nem attól okos hanem a wifi 3G GPS stb-től. Ahhoz meg hogy azt kihasználd nem kell csillió giga ram meg megapixel. Ott van kifizeted a felárat de nem használod semmire-> parasztvakítás.

2020. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

#5

"Nem attól okos hanem a wifi 3G GPS stb-től"

Csak ezek a szoftverek manapság egyre több erőforrást igényelnek (gps és társai) ezért nem árt a több ram.


"Ott van kifizeted a felárat de nem használod semmire-"

Nekem pl a 6 gb ram azért is praktikus, mert nem kell csak kéthetente kikapcsolni a telefont (akkor se kötelező), nem fog befagyni. Jelenleg majdnem 230 óra a futási ideje...

És hiába a 6 gb ram, ha van mellette pl:

-okosóra appja, aminek futnia kell

-csevegőappok, közösségi média sem árt

-én szeretem ha folyamatosan fut a chrome is, így azonnal betölti


Illetve multitasking, osztott képernyő során sincs vele gond soha.


Aki tényleg csak telefonálásra használja, annak felesleges a több ram. De hozzám hasonló embereknek meg szüksége van rá a gördülékeny használathoz.

2020. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Olyan szempontból nem árt a "minél több" hogy például a lassan 4 éves Oneplus 3T telefonom a mai napig használható elsődleges telefonként napi szinten.
2020. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

" mert nem kell csak kéthetente kikapcsolni a telefont (akkor se kötelező), nem fog befagyni. Jelenleg majdnem 230 óra a futási ideje..."


Hát én a 2gb-os telefonomat se kapcsoltam ki az életben se... és soha 1x se láttam olyat hogy "befagyott"...

Persze az a Vérpistike aki kifizette a valag pénzt a semmire se jó csúcsmobilra most körömszakadtáig védi, hogy volt értelme.... be nem ismerné ha agyonvernék se hogy ... hogy megvezették. Engedelmes fogyasztói szolga volt...


KOGNITÍV DISSZONANCIA . elemi pszichológia.

2020. jún. 15. 19:54
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

rendben van, akkor meg higyjetek azt amit akartok :D


"KOGNITÍV DISSZONANCIA . elemi pszichológia."

Általában az ilyen szavakkal dobálózóknak nem lehet elmagyarázni semmit, és még véletlenül sem értené meg az álláspontod...


"Persze az a Vérpistike aki kifizette a valag pénzt a semmire se jó csúcsmobilra"

Remélem nem rám gondolsz, mert én használtan vettem a 2018-as csúcsmobilt tavaly, röpke 80ért. :D

2020. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Van. A régi Allview X2 Soul Lite-omon (1 GB RAM) a Messenger se ment rendesen egy idő után. Át kellett álljak a Lite verziójára. (Amivel meg az volt a probléma, hogy nincsenek chat-fejek, az alkalmazások közti gyakori váltást meg szintén nem bírta a telefon...)
2020. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!