Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak hogy megkapjam/“...

Mit csináljak hogy megkapjam/“megérdemeljem”?

Figyelt kérdés

Egy új telefont szeretnék a szüleimtől kérni(iPhone 11 vagy 11pro).A mostanival semmi bajom nincs azon kívül hogy nem érzékeli az ujjlemyomatot nem működik a nèmitó gomb(vagy mi az(tudjátok elcsúsztatjátok és akkor silence módba megy ha meg vissza csúsztatod akkor nem(WoW))a hátlap az ellégé karcos ès a széle meg be van kicsit “nyomva” pár helyen(mikor kiesett vlk kezéből)nincs rajta IOS.13...most egy 6-osom van...:’Dó és sose volt “saját” telefenom,mindig “örököltem”...először volt apukámé(kb 2-3-4 évig utána volt anyumè 1/2-1 évig és mag kaptam én)

Szüleim úgyis azzal jönnének hogy “majd ha kitűnő leszel” (most megyek 7.-be)

Gondolkodtam azon hogy nem kérek most mikulásra/karácsonyra semmit (nem mintha kaptam volna eddig is valami nagy összeget érő akármit)névnapra se semmit és szülinapra(jövő nyáron van) max kérek majd körmöt életembe először(oszt.társaimnak már 11 évesen volt körmük szval ne szóljatok le :D)és megpróbálok vlm. diákmunkát keresni(egyik ismerősöm volt 14 èvesen hátha én is találok majd valamit)suliból is próbálok majd jobban teljesíteni(most 5 4-esem lett)viszont sztm. nehéz lesz mivel jön be 4 új tantárgy😂

Meg azon gondolkodtam hogy eladom a mostani telefonom...ez úgy mennyit érne?(mármint ha eladom)

Még egy kérdés...mennyire menne le az ára?(a 11-nek)



2020. júl. 12. 19:49
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
77%
12-13 évesen mégis mi szükséged van iphonera azon kívül, hogy flexelj vele az osztálytarsaidnak? Szerintem válassz egy olcsóbb készüléket, abba valószínűleg a szüleid is jobban belemennek.
2020. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
+mèg pár nem agyon használt ruhám eladni vagy van egy csomó CD/DVD-m amit el tudnák adni
2020. júl. 12. 19:58
 3/44 anonim ***** válasza:
89%

Te ismered a szüleidet, mi fér bele az anyagiakba és az értékrendjükbe.


Én biztosan nem vennék ennyiért telefont a gyerekemnek és nem azért, mert nincs rá pénzem, hanem mert teljesen felesleges. Hetedikes és van telefonja már jópár éve, legutóbb új sajátot kapott, nem azt, amit én használtam korábban. Nem vagyok telefon ellenes. Majd ha félmillás telefont akár, akkor 15 éves korától dolgozhat, ha akar.


Amúgy magamnak sem vennék ennyiért telefont, mert minek. Nálam 150.000 Ft a lélektani határ erre.

Tehát simán lehet az is, hogy amúgy simán belefér a szüleidnek egy ilyen kiadás, de még maguknak sem adnának ki ennyit.

2020. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak megbantani de kituno 16 evesnek sem veszek ilyet.

100 ezres huaweit kapott.

2020. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
83%

Indokold meg nekik ésszerű érvekkel alátámasztva miért van szükséged egy ilyen drága telefonra miért nem jó egy olcsóbb. Az én szüleim bármit megvettek nekem amiről meg tudtam őket győzni hogy valóban hasznos és szükségem van rá, valamint olcsóbb alternatívával nem kiváltható.


nem számított:

Sárinak is olyan van

annyira menő

mindenkinek olyan van már

Esztikének is megvették

2020. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg, miért ragaszkodsz az iphone-hoz? Amire használni fogod arra bőven elég egy jóval olcsóbb telefon is. Igaz azok nem "jók",mert nincsenek kompatibilitási gondjaik, azaz, egy mezei usb kábellel csatlakoztatom a pc-hez és másolok rá/róla fájlokat, semmi i..mit tudom én milyen lópikula program nem kell hozzá..
2020. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
97%
Nàlunk általánosban telefont se lehetett használni, még a szünetben se, csak ha a tanár ebgedélyével, megengedte...
2020. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
95%

A diákmunka jó ötletnek hanzgik, bár az én időmben még 16 év volt a minimum korhatára a diákmunkának. De ha annyi pénzem volna, hogy iPhone-t vehessek (34 éves családapa vagyok), akkor tuti nem telefont vennék belőle, hanem valamit ami a hobbimhoz kapcsolódik, vagy olyan eszköz vagy szerszám, amivel további pénzt lehet keresni. Egy telefonnal csak olyan emnerek előtt lehet villogni, akinek abból áll az élete, hogy "milyen telefonod van?".


A második dolog amin komolyan elgondolkoznék, hogy kellenek-e olyan értelmi szintű barátok, akik azt tartják fontosnak, hogy milyen telefonom van.


Persze ha diákmunkával keresed meg rá a pénzt, akkor ne nagyon szóljanak bele, hogy mire költöd.

2020. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Ha tènyleg “flexelni” szeretnék vele akkor nem segítenék bele...és mint már mondtam az osztály társaim háromnegyede elkényeztetett...ha ők azok(de olyan szinten hogy a felének xr-je van 12 évesen, másik felének valami drágább(mármint rohadt drága)Samsung-ja van.)akkor én miért ne kaphatnèk egy kicsit drágább dolgot,mint mondtam eddig nem kaptam semmi túl drága cuccot...

Azért szeretnék IOS-t mert nekem 1.már megszoktam 2.nem tudnék könnyen rászokni az Andoidra

2020. júl. 12. 20:23
 10/44 anonim ***** válasza:
92%
Még a második indoklásod úgy ahogy ellehet fogadni, hogy hozzászoktál az ios-hoz, de az elsővel, hogy a többieknek is drága cuccuk van és akkor neked is legyen már, nem lehet mit kezdeni. Legalábbis felnőtt fejjel nem, mert ti gyerekek ugye még másképp látjátok ezeket a dolgokat.
2020. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!