Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem lehet SMS-t küldeni,...

Nem lehet SMS-t küldeni, hibakód 96. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Elküldtem egy SMS-t egy ismerősömnek, válaszolt, de a másodikat nem engedi elküldeni, azt írja, hogy "nem lehet az üzenetet elküldeni, hibakód 96". Másnak lehet küldeni. Mi lehet a hiba oka?

2020. júl. 24. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:

XDA:

if you are having this "error code 96" issue,


so here is how to fix it


1. Go to your dialer and enter *#*#4636#*#* to enter Engineer/Service Mode.

2. go to "phone information"

3. scroll down and tap "turn on SMS over IMS" to turn on sms.

4. after that tap "refresh" button and after that tap "update" button to update the new settings..

Now try sending SMS ,it will work for somesome devices but not for all.


Nem tudom, tudsz e angolul... :D


tárcsázóba beütöd: *#*#4636#*#*

phone information vagy telefon információ

itt elvileg lenni kell olyannak, hogy SMS és IMS bekapcsolása vagy "turn on SMS over IMS"

és menj a frissítés gombra


Talán működik.

2020. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

Adott ismerősöd készüléke valószínűleg nem tudja fogadni az im (instant message) formátumot. Vagy a telefonja miatt, vagy mert nincs netje.

SMS a GSM vonalon megy ki, IM interneten.

Bővebb lehetőségei vannak az SMS-nél, például nincs 60 karakteres maximum.

Ja és nem mellesleg nem fizetsz SMS költséget, csak a netforgalom van.


Amit #1 leírt, az prioritásba teszi az sms formátumot az im-hez képest és el fog menni olyannak is, aki nem tud im-t fogadni.

Én állandóra nem állítanám, ha nem muszáj, mert az SMS-ért ugyebár fizetünk, az im net fogyasztása meg olyan kicsi, hogy gyakorlatilag ingyen van.

2020. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: És hogy lehet beállítani, hogy ha nem megy el így, akkor menjen el SMS-ként. (Csak mert eredetileg is sms-t írtam, eszembe sem jutott, hogy ilyen is van.)
2020. júl. 24. 16:35
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Ahogy egyes írja.


Bár esetlegesen telefontípus-függően van normál beállítási lehetőség is.


Megnéztem a Samsung S10+ üzenetbeállításait, az üzenet típusánál, hogy multimédiás vagy szöveges, nem tudom, ezt takarja-e.

2020. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a beállításoknál és úgy van beállítva, hogy "SMS küldése ha nincs wifi vagy mobiladat-kapcsolat". Az én értelmezésemben ez esetben sms-ként mindenképp el kellene mennie az üzenetnek.
2020. júl. 27. 12:43
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

"Az én értelmezésemben ez esetben sms-ként mindenképp el kellene mennie az üzenetnek."

Ha csak nem arra értendő, hogy NEKED nincs netkapcsolatod, nem pedig a másiknak.

2020. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam ki és bekapcsolt wifivel is.
2020. júl. 27. 13:22
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
És az mit változtat azon, hogy akinek küldöd, annak van-e net?
2020. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!