Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális 2 hónap után a...

Normális 2 hónap után a 99%-os akksi?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 hónapja kaptam egy iPhone 11 Pro Maxot, és azóta 99%-os az akksi kapacitása. Ez normális? YouTube videókat szoktam nézni, de nem sokat, illetve nagyon vigyázok rá. Este nem töltöm, illetve két naponta, mert simán bírja. Általában 10%-tól töltöm 98% körülig. Ezzel lenne probléma vagy normális? Ez az első iPhoneom és nem vagyok tisztában ezzel. Köszönöm a válaszokat :)

2020. júl. 28. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Szerintem nem csak a használattól függ. Valamelyik példány (aksi) jobban bírja, valamelyik kevésbé, de ugye a sorozatgyártás ,,veszélyei”...az én aksim 3 vagy 4 hónap után ment le 99%-ra, pedig gyakran töltöttem éjszaka (vezeték nélkülin). Szóval nem kell aggódni, ez ilyen. :)
2020. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg inkább olyan 20-30% körüli merültségnél tölteni, azzal kicsit jobbat tesz az akksinak úgy tudom :)
2020. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

A mobilokban az akku védelme miatt, amikor a teló 0% -ot jelez(ne), de ekkor már kikapcsol, az akkuban még bőven van annyi cufla, amivel pár napig gond nélkül lehetne tárolni. Bár az átlag felhasználó amint tudja, feltölti...


Szóval ez a 20% alá ne merítsd "okítás" nettó hülyeség. Az is hülyeség ugyanígy, hogy 80% fölé ne töltsd. Telefonok esetén úgyis rövid idő után meríteni kezdi a felhasználó az akkut, így a max töltöttségi szint nem okoz még jelentős károsodást a normál használati körülmények esetén pár év alatt sem. (Hamarabb öregszik el az akku, minthogy ez a pár százalékos töltési különbség nyomot hagyjon.) Illetve ott van minden telefonban a töltés vezérlő, ami nem enged nagyobb feszültséget az akkuba, mint amennyit az elvisel, de még pluszban van az akkun védőáramkör is. Ez a védőáramkör és a telefon töltés vezérlője együtt (illetve egyenként is, ha nincs probléma) megvédik az akkut a bolond felhasználótól is. Azaz nem lehet sem túltölteni, sem túlmeríteni az akkumulátort.


Persze az már más helyzet, amikor tárolni akarja az ember a telefont, vagy nem is telefonról van szó, de ugyanúgy lítium alapú akkumulátor van benne.


Általánosságban minden lítium alapú akkumulátor esetén az a legjobb tároláskor, ha pont 50% -on van az akku, ami nem mindig kivitelezhető. Persze ez telefonok esetén nem a legjobb, mert a kikapcsolt telefonnak is van némi fogyasztása. Így telefon esetén az

50-60% -ot érdemes megcélozni, de nem feltétlenül kell 1% -os pontossággal, de minél közelebb van a fenti értékhez, annál jobb.


Mindennapi használat mellett nyugodtan tele lehet tölteni, ha 16 óránál nincs tovább 100% -hoz nagyon közel az akku (tehát estére nyugodtan rárakható töltőre egészen reggelig), illetve nyugodt szívvel lemeríthető akár minden nap is kikapcsolásig.

Egyébként is hamarabb megy tönkre általában az akku, mint a telefon, akkor is ha vigyázunk rá. Ilyen bolond biztos mérnöki tervezés mellett már kár energiát pocsékolni arra, hogy hány százaléknál töltjük az akkut. Ha szükséges, töltöd, ha fel van töltve leveszed töltőről és használod. Ennyi.

2020. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Visszatérő kérdés is, meg az iPhone akkutanácsokkal kapcsolatos oldalát nyilván nem olvastad el, ahol nem olvastál volna ilyen hülye tanácsokat, hogy mettől-meddig szabad tölteni.

Hangsúlyozom: a gyári oldalon ilyen netes legendák nincsenek.

Meg azt is leírják, hogy ez normális, másrészt az akkukapacitást még csak le sem tudja mérni magának a telefon, ha soha nem töltöd nullától százig.

Belső ellenállást mérhet esetleg, amiből tud következtetni az elhasználódás mértékére.

2020. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ezt tessék olvasgatni, ez a hivatalos információ!

[link]

sokszo előkerült már itt ez a téma és mindannyiszor kiveszétük, hogy tök normális! olvasgass vissza - nekem most nincs időm előásni azokat a kérdéseket, ne haragudj

nekem novemberi a 11 pro és 98%-os

nincs ezzel semmi baj, ahogy legyártják az akksikat elkezdenek öregedni

a 2,5 éves 8 plusomban meg 90%-os. és ha nem tudnám hogy annyi, nem venném észre rajta. :D

ne aggódj, nem fog holnap vagy holnap után tönkremenni! :)

2020. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem a vásárlás után két héttel már 99% lett az akku kapacitásom (iPhone XS). Azóta - lekopogom -, nem csökkent egy százalékot sem, pedig már lazán eltelt vagy 4 hónap.

Szóval szerintem is normális, meg igazából észre sem veszed. Legalábbis amennyit én használom, ugyanúgy 3 néha 4 naponta töltöm a telefont.

2020. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
28%

Megoldás:


Ne a legdrágább iphonet vedd meg első almás okosmobilnak.


Ha olcsó telót szeretnél:iPhone 6,6S,SE 1.

Középár:iphone 7,se 2

Középmagas:iphone 8,iphone 10

Többi:iphone XR,XS

Ha idei:iphone 11

Ha kell egy normál teló:iphone 11 pro

Ha kell TABLET méretű kijelző:XS MAX,11 PRO MAX

Ha tényleg idei/tavalyi kell (új) akkor: Várd meg a szepembert


Iphone 8IG lesznek akku proglémák ,de egy cserés akksival minden ok.


7 árak: kártyafüggetlen,karcos:70ezer

Jófogáson

2020. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, ez mégis mire megoldás, és miért releváns, ha már megvan neki az iPhone?
2020. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A telefon 350-500 töltési ciklus után már kb 20%-ot fog veszíteni az akkumulátor teljes kapacitásából. Ami azt jelenti, hogy egy iPhone esetében töltésenként kb 1.5-2mah fog elveszni. Így ha mindennap töltötted egyszer a telefonod akkor az elmúlt két hónapban az 60*1,5=90mah ami 11 pro 3000mah-es akkumulátorának 0,03% de értelem szerűen az iPhone akkumulátor romlását monitorozó saccoló rendszer helyközel fog pontos adatot adni, tehát igen.
2020. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3%-a*
2020. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!