Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidosok! Kifejtenétek...

Androidosok! Kifejtenétek miért “zárt rendszer” az ios?

Figyelt kérdés

Nem vitát szeretnék kelteni ezzel a kérdéssel, lényegtelen azon veszekedni, hogy melyik rendszer jobb, vegye mindenki azt amelyiket akarja, és nem is ez a lényeg...


Szóval már több helyen olvastam, higy sokan arra hivatkoznak, hogy az ios zártabb. Nem értem, hogy ez milyen funkcióbeli dolgokat jelent.

Mármint egy átlag felhasználói szempontból mit takar?


Mégegyszer leszögezem, hogy tényleg nem szeretnék vitát a kérdés alatt csak már régóta gondolkozom ezen.



2020. aug. 2. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Példa: macerás alkalmazások telepítése külső forrásból.
2020. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%

az a bajuk, hogy nem tudják a warezolt sz.rjaikat feltelepíteni.

mert a csoró droidos nem képes vagy nem akarja azt a pár dollárt kifizetni egy appért amit amúgy használ és tök megérné neki ha biztos forrásból megkapná az appot és lewarezolja. Aztán utána meg jön ide a gyakorira sírni, hogy "miért vírusos a telefonoooom????" zenékkel dettó.


A másik meg hogy nem értenek hozzá és nem tudják mit hogyan kell csinálni, tehát: zárt (és sz.r)! érted a logikát? :DDDDD

múltkor is volt egy srác aki vinnyogott, hogy milyen prosztó már az ájfón, mert nem tudja lementeni a képeket!! fúj fúj apple!

a megoldás: rá kell dugni kábellel a win-ws gépre és kész. de eddig nem jutott el, csak itt anyázott, hogy sz.r az ájfon. Amikor megírtam neki hogy kell leesett az álla, hogy ja hát ez milyen egyszerű.... :DDDDD

2020. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Ez valóban azt jelenti, hogy nem lehet bárhonnan bármit letölteni, mint Androidon. Néhány dolog azért megoldható ( én már töltöttem le Aptoidéhoz hasonló áruházat, ahol minden ingyenes ). Cserébe viszont sokkal nehezebb (értsd: lehetetlen) vírust összeszedni, mert nem tud olyan szinten belenyúlni a rendszerbe a vírus sem.
2020. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Egy vérbeli Apple-fanboy részletesen kifejti ezt: https://www.youtube.com/watch?v=_Cb_9RK9dQg

De egyébként röviden:

- Az Apple hardverei nem kompatibilisek más hardverekkel. Legfeljebb akkor, ha megveszel hozzá egy 10-szeresen túlárazott átalakítót. Más rendszernél ez nincs így. Ha veszek a PC-mhez egy fülest, azt tudom használni Windows alatt, tudom használni Linux alatt, tudom használni az Androidos tabletemen, a telefonomon... csak az Apple termékeken nem. Kivéve, ha megveszek hozzá egy átalakítót, ami drágább, mint maga a hardver, amit használni akarok.

- Az Apple szolgáltatásai nem, vagy csak kompromisszumokkal kompatibilisek más platformokkal.

- Mókolás nélkül nem lehet közvetlenül telepíteni semmit, csak ami az áruházban van.

2020. aug. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

utolsó mire alapozod ezt?

tapasztalat?

2020. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

az intel alapú Mac-ekre simán felmegy a win...

ja nem kompatibilis :D

és minden apple cuccot tudsz használni win-en is.

az airpods is megy minden bluetoothos eszközzel.

2020. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

"az a bajuk, hogy nem tudják a warezolt sz.rjaikat feltelepíteni."

Addig gondolom véletlen sem jutott el az elcsökevényesedett agyad, hogy ha elrontanak valamit az új verióban, akkor be lehet szerezni a régit, igaz?

Persze, minden androidos egyből csóró csöves.

2020. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
#7 -esnek igaza van. iOS -es júzerek itt szoktak sírni, hogy a frissítéssel mindent elrontottak... Droidon ilyenkor csak annyi a teendő, hogy törli a felhasználó a frissített appot, majd felrakja a korábbi (legálisan beszerzett és kimentett, vagy apk archívum oldalról legálisan letöltött) verziót. iOS -en lehet ilyet csinálni?
2020. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

A Bluetooth korlátozások?

A fájlkezelési korlátozások (nem a lopott zenékre gondolok, hanem a dokumentum kezelésre)?


Sorolni lehetne tovább is...

2020. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

#2: Jelezném, hogy annyira vagyok csóró, hogy jócskán átlag feletti a fizetésem, de a fene nem venne rá, hogy Apple termékeket vegyek. Nem csak "elvből", mert ez egy mohó, pénzéhes troll vállalat, ami mindenét mocskosul túlárazza. Hanem mert a rendszer folyton korlátokat gördít eléd. Persze, mindenre van megoldás, csak nem mindegy, hogy mennyi sz*pás árán. Életszerű helyzet: meghívott előadó szeretne egy prezentációt kivetíteni az MacBookjáról. Az aott intézményben meg csak VGA-képes projektor van. Semmi pánik, nála van az átalakító! Ami nem akar működni. Oké, semmi baj, másoljuk át pendrive-ra, és hozzunk egy másik notebookot, amin van VGA kimenet. De pendrive-ot sem lehet beledugni, mert nincs USB foglalata. Jó, akkor netre felteszi, aztán a másik gépen letölti. Csakhogy az előadóteremben nincs wifi, ethernet-port meg nincs a Macbookon. Oké, oké, hozunk wifi-routert...

Ez egy megtörtént eset. Igen, jogos a kérdés, hogy a 21. században mi a fenéért nincs mindenhol wifi. Részben az is jogos, hogy miért nincs egy nyamvadt HDMI-képes projektor. De talán nem a teljes világnak kellene egy adott gyártó termékeihez alkalmazkodni. A munkahelyen is az Apple-termékekkel csak nyűg van. Windowson, Linuxon, Androidon minden többé-kevésbé gördülékenyen megy. Nem mondom, hogy ezeken a rendszereken nincsenek hibák, de nem olyan mértékűek. Az Apple-fan kollégákat rendszeresen ki kell segíteni, mert mindig van valami gebasz.

Egyébként meg akár csórózol, akár nem, az, hogy te a saját magad által írt alkalmazást sem tudod mókolás, vagy anyagi beruházás nélkül a többi munkatársnak feltelepíteni, az gáz.

A központosított szoftvertár meg kétélű fegyver. Igen, valóban kiszűri a káros alkalmazások NAGY RÉSZÉT. Nem mindet, mert rendszeresen felbukkannak hírek, hogy újabb kártékony szoftvereket találtak, szóval messze nem tökéletes ez a "védelem"... Viszont a fejlesztéseket is gátolja, főleg a "házon belüli", illetve non-profit érában. Mellékesen: Androidnál is van Play áruház. Csak itt a felhasználó döntése, hogy engedélyezi-e a más forrásból származó szoftverek telepítését. Mert nem biztos, hogy az a helyes irány, hogy mások mondják meg helyetted, hogy mit csinálj, és mit ne.

2020. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!