Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Teljes kijelzős telefonon...

MindenIs kérdése:

Teljes kijelzős telefonon lehet állítani a képernyő méretet?

Figyelt kérdés
Teljes képernyős telefonom van, (redmi note 8t) kérdésem az lenne hogy ha youtube-on nézek videót és 2 ujjal szethuzom a képet akkor felnagyítja. Ha nem nagyitom fel akkor a kijelző 2 oldalsó szélén van fekete csík. Atlehet állítani hogy fent és lent legyen a kivágás és nem oldalt?

#YouTube #kijelző #kivágás #Teljes kijelző
2020. aug. 5. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem lehet (nekem is ilyen a telefonom), legalábbis nekem még nem sikerült rájönnöm.
2020. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na most a fent és lent relatív honnan nézed...

Nem. A képarány nem egy vicc amit azért találták ki mert a fejlesztők unatkoztak.


A képernyő felbontása így teszi lehetővé a kijelző számára, hogy a youtubra feltöltött 16:9es képet megjelenítése.


Ha 16:9ben 1080pben nézel egy videót egy 4k kijelzőn a telefon vissza veszi magát 1080pre

Amennyiben kisebb felbontás felé mész a telefon kevesebb pixelt jelenít meg de csak azért

1080p

720p

480p és stb.. elérhető mert a videó arányait arányosan csak így lehet növelni vagy csökkenteni hogy megtartsa a méretét. Más különben nyújtani vagy összenyomni kéne azt. Ezért van az, hogy amikor belehúzol csak belenagyít. Levágja ami nem fér ki. Mivel ez belső szoftveres root nélkül nem is nagyon működne egy szoftver se ami képes lenne a megjelenítőt felülírni, hogy neked tetszőlegesen módosítsa a képet.

2020. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat
2020. aug. 6. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!