Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aki szerint túlárazott szar...

Aki szerint túlárazott szar az iPhone, az ajánlana nekem alternatívát?

Figyelt kérdés

Olyan telefont, ami 5-6 évig kap frissítést. Sztereó hangzása van. Évek múlva is szép áron el tudod adni.


Állandóan azt hallgatom, olvasom, hogy hülye, aki iPhone - t vesz, mert pl. a Xiaomi ugyanazt vagy még többet ad 60 ezerért. Várom a javaslatokat a követelményeimnek megfelelő Xiaomi, Huawei vagy más egyéb Adnroidos telefonra 100 ezer alatt természetesen. Mert arról volt szó.


2020. aug. 10. 08:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Olyan androidos telefont nem fogsz találni, ami 5-6 évig kap szoftverfrissítést, és olyan jól megtartja az értékét, mint az iPhone.

Sokan szidják, tény, de azoknak általában még a kezükben sem volt még egy olyan telefon.

2020. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a hülye, aki iPhone-t vesz. Az a hülye, aki nem engedheti meg magának és vesz több százezres telefont.

Vagy sokan használtat vesznek, mert újat nem tudnak, de mindenképpen iPhone kell, utána meg panaszkodnak, hogy mennyi gond van vele, vagy átverik őket.

Vagy hitelre veszik, és mire lejár a hitel, addigra már új telefont akarnak :)

Na, az ilyeneknek nem való drága telefon. Nemcsak iPhone, más se.

Akinek ez nem okoz gondot, az nyilván olyat vesz, amilyet akar.

2020. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
5-6 éves telefont eladni? wtf? ennyire ne legyünk már sza.rágók, ha már iphone-ra futja
2020. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
62%
Én IPhone-t használok lassan 4 éve és mégis normálisnak érzem magam. Egy androidos telefont nem fogsz 5-6 évig használni, főleg ha 100K alatt akarod megúszni. Nevelőapám vett egy hónapja Xiaomi Redmi Note 9-t , kb 1 hétig ha használta, mert telefonálni nem tudott vele rendesen, újraindult akárhányszor új telefonszámot akart hozzáadni, Facebook letöltése után meg megfagyott. Szépen lehetett-e vele fotózni, meg nagy a tárhely, meg még biztos rengeteg jó funkciója volt,de ez már nem derül ki mert fogta és kidobta .Lehet szar telefont fogott ki vagy nem tudom, nálunk biztos hogy a családban senkinek nem lesz Xiaomi telefonja többet. A Huawei telefonokról nem sokat tudok legalábbis az újabbakról, öcsémnek Huawei Y7 Prime 2018 telefonja van, nem szokott rá panaszkodni, mondjuk telefonáláson és Twitch nézésén kívül nem igazán használja másra.
2020. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Androidos telefonból van ezerféle. több márka, több árkategória is. Nekem az nem szimpatikus, amikor valaki úgy akarja beállítani, hogy csak és kizárólag az iPhone lehet jó. Nekem Samsung van, 3 éve hibátlanul működik. És nemcsak telefonálásra használom :D Ajánlottam már másnak is ugyanezt a típust, és ő is meg van vele elégedve.
2020. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A Samsung egy árban van vele. Már amelyik hasonló elvárásoknak akar megfelelni. Ráadásul nem mindenki bírja a kijelzőiket. Én tv-t is eladtam, ami Samu, mert fájt tőle a fejem. Az S8 óta nem egy embernek a telefonjaiktól is. Pwm érzékenyeknek rémálom ez a márka.
2020. aug. 10. 09:33
 7/15 anonim ***** válasza:
6: Az enyém 90-100 között volt, nem egy több százezres telefon. Mindent tud, még többet is, mint amire kell. Nekem érzékeny a szemem mindenfélére (fény, smink, stb.) de a telefonommal semmi baja. Tv-m nem Samsung, arról nem tudok nyilatkozni.
2020. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés alapból elég provokatív, de..

Semmivel sem jobb az iPhone, mint egy normális Android. Semmivel. A megjelenés óta (szóval kb. 3 éve) Használom az iPhone 8plus-omat, első iPhone-om, előtte androidot használtam, és tényleg jó, nagyon is szerethető, csak épp közel sem annyira, amennyire a fanboy-ok beállítják.

Frissítés: igen kap, csak értelme nincs sok. Régebbi iPhone-ok esetében sokszor láttuk, hogy az újabb és újabb iOS egyre jobban leterheli a hardvert, plusz amint az azóta kiderült ezt az apple is megfűszerezte egy kis "ösztönzővel", hogy minél hamarabb váltásra kényszerítsen. Összességében 4 évnél tovább nem sokan fogják megtartani a készüléket, legyen az iPhone, vagy Android.

Sztereó hangzás? Már minden csúcstelefonban ott figyel. A legtöbb esetben pont az apple az, aki innováció helyett szép csendben átveszi a piac megoldásait, majd úgy állítják be, mint forradalmi újdonság. Összesen 2 dolgot találtam amit nem lehet tőlük elvenni, ez a kamera, és az Apple pay. Minden másban vagy felér hozzájuk a többi szereplő, vagy el is hagyja.

És ami a legjobban szúrja a szemem: szép áron lehet eladni?? Melyik univerzumban? Vegyük alapul az én telefonomat. Állapota szinte tökéletes, 1-2 karctól eltekintve, 3 éves készülék. Új ára 300 ezer forint volt. Ahogy nézegettem a hirdetéseket, ha most el akarom adni, kapok érte 100, de maximum 120 ezret. Tehát 3 év használat, majd az eladás után a telefon 180-200 ezer forintba került. És igen, a xiaomi mi10 új ára 190 ezer banggood-on, a Samsung Galaxy S10 lite (Ami kicsit gyengébb) 170 ezer forint, amikor akciós. Ha ezeket a telefonokat használom 3 évig, majd kidobom a kukába, akkor ugyanannyiba került, mint ha ezt az iPhone 8plust most eladom. Ha egyáltalán találok olyan balekot, aki hajlandó 100+ ezer forintot fizetni nekem egy 3 éves készülékért. És ezek a telefonok 3 évesen semmivel sem fognak rosszabbul működni, mint ez a 8plus. Ha jelenleg a legolcsóbb iPhone-t veszed meg, az az SE, ami tényleg jó áron van, a baj csak az, hogy teljesen le van csupaszítva, tehát egy hasonló árú androiddal szemben a nyers erőt leszámítva minden téren csúnyán elvérzik. Aki androidos készüléket választ azért teszi, mert ha nem akar 350 ezret adni egy telefonért, akkor az apple-nél lényegében kiröhögik. És az, hogy mennyit adsz egy készülékért, nem kizárólag anyagi helyzettől függ, hanem attól, hogy mit gondolsz racionális döntésnek. Ebben a pillanatban én biztosan nem vennék iPhone-t mégegyszer. Soha nem mondtam, hogy hülye aki iPhone-t vesz, de érdemes azért elgondolkodni azon, hogy számodra van e bármi előnye egyáltalán. Én arra jutottam, hogy számomra nincs.

2020. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudok alternativat.


Umidigi a5 pro

30 ezer ft-ert mindent tud, a kivalo fotozason kivul. Egyelore.

5 evet ez is kibir, de en sokkal hamarabb szeretem levaltani. Egy iphonon amit 5 ev alatt buksz, azon en 50 evig veszem a telefonokat. Nem erdekel hogy nem lehet eladni, ameddig ujonnan is ilyen olcson kapok jot. Nem erdekel a frissites. A 3 eves telefonom android 7-el nagyon jol elvan, es el is lesz, ma mar nincs akkora szukseg a frissitesekre

2020. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezt ugy hivjak, megrogzott fanatikus. Nem kell ide erv. Azt veszel a penzeden, amit akarsz, senkit nem erdekel.
2020. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!