Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem túl kevés ez az aksi...

Nem túl kevés ez az aksi kapacitás?

Figyelt kérdés

Akkumulátort cseréltem a telefonomban nemrég és gyárilag 2200 mAh kapacitásúnak kellene lennie, de valójában csak 1750 mAh. Ez normális egy új akksi esetében? Egyébként 2019 nyarán gyártották, tehát 1 évig volt tárolva.


(A kapacitást az AccuBattery appal mértem. Van már benne kb. 20 töltési ciklus úgyhogy szerintem pontos az érték.)



2020. aug. 24. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

A valós kapacitás ált. kisebb, mint a meghatározott (pl a telefonom 4000 mAh akkujára valós kapacitásnak 3900 mAh van írva).

Erre még rá kell tenni az elhasználódást is.

2020. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az akkumulátorok többségén már sok gyártó feltüntet két értéket is.


Általában valami ilyesmi:

Normal: X mAh

Min: Y mAh


Az X és Y közt néha 10% -nál nagyobb a különbség, de az nagyon ritka...


A dolog lényege, hogy nehéz két valójában egyforma kapacitású akkumulátort legyártani még egyazon gyártósoron is. Ebből kifolyólag vannak különbségek a tervezett és a valós kapacitás közt. Ehhez jön még hozzá az, hogyha esetleg nem megfelelő körülmények közt volt tárolva az akku, akkor az ronthatott a kapacitáson (is). Illetve ha utángyártott akku, akkor a gyártó akkorát hazudhat, amit nem szégyell ráírni a termékére.

2020. aug. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésedre is válaszoljak:


Ez a kapacitás egy névleges 1800mAh -s akkunak tökéletes, de egy névleges 2200mAh -shoz már elég karcsú... Talán utángyártott és az érték csak kamu, vagy rossz körülmények között volt tárolva az akku...

2020. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem utángyártott elméletileg. Több helyen forgalmazzák és mindenhol azt írják, hogy gyári.
2020. aug. 24. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:

csináld azt 2x-3x, hogy lemeríted annyira hogy kikapcsoljon a telefon, majd feltöltöd 100%-ra

talán így bekalibrálódik az AccuBattery app és látja majd az egészet. Mert szerintem az van, hogy nem tudja az app, hogy pontosan mekkora az akksi. Lehet a kicserélt elhasználódott akku értékét mutatja

2020. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az aksicsere után volt factory reset, és egyébként pedig megcsináltam már a teljes merítés-töltést is párszor. nem akarom erőltetni nagyon tovább mert nem tesz jót az aksinak az se
2020. aug. 24. 18:09
 7/9 anonim ***** válasza:

értem, akkor ennyi.


fránya akksik... hogy ezeknek semmi nem jó...

ha lemerítve tárolod az a baj

ha feltöltve tárolod, az a baj

ha meríted az baj

ha töltöd az a baj

ha gyorsan töltöd az a baj....

2020. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ennyire ne túlozd el a dolgot...


De azért kihagytad ezeket:


ha hidegben tárolod, az a baj...

ha melegben tárolod, az a baj...

ha hidegben töltöd, az a baj...

ha melegben töltöd, az a baj...


---


A lítium alapú akkuk esetében (is) tényleg van pár dolog, amire érdemes odafigyelni, de azért a kalibrációs célú kikapcsolásig merítés, majd teljes feltöltés még nem teszi tönkre az akkut.


Az ilyen akkuk többszörösen biztosítva vannak a túltöltés és túlmerítés ellen is, szóval lényegében bolondbiztosra vannak tervezve.


Az pedig már más dolog, hogy nem mobiltelefonban használt lítium alapú akkun már teljesen más védőáramkör lehet (mert nem feltétlenül van). Az oka pedig a használati körülményekre vezethető vissza. Viszont attól még a lítium alapú akkukra jellemző paraméterek érvényesek itt is, máshol is...

2020. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Abszolút jó érték. Nekem is a valóban gyári 4000mah akkura 3752mah-t ír.
2023. jan. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!