Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudhatom, hogy igazi-e,...

Honnan tudhatom, hogy igazi-e, vagy klón egy iPhone a vaterán?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy iPhone-t a vaterán. Kicsit leharcolt darab de szerintem korrekt az ára a hibái miatt. Töltőt nem ad hozzá az eladó, viszont 95% pozitív értékelése van. A terméke leírásánál ez a szöveg van: "Az eladó nyilatkozott, hogy a termék eredeti Apple iPhone." Ez jelent valamit? Kötelezően nyilatkozni kell róla, hogy eredeti a telefon mielőtt feltölti az oldalra? Köszönöm a segítséget!

2020. aug. 27. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg személyesen lerendezni a vásárlást. Esetleg egy hivatalos (de akár egy nem hivatalos is megteszi, talán) Apple szervizzel bevizsgáltatni a készüléket vásárlás előtt, és akkor nyugodt szívvel mehetsz neki a dolgoknak.

Ha korrekt az eladó, és nem csak át akar vágni, akkor ebbe bele megy. Különben sok a buktató, ami annyira nem jó buli.

"A terméke leírásánál ez a szöveg van: "Az eladó nyilatkozott, hogy a termék eredeti Apple iPhone."" Ez így önmagában kevés. Hisz mondani, írni bármit lehet.

"Kötelezően nyilatkozni kell róla, hogy eredeti a telefon mielőtt feltölti az oldalra?" Szerintem nem, de egy ilyen "nyilatkozat", amit te is idéztél, még mindig kevés ahhoz, hogy biztos eredeti iPhone-ra csaphass le.


Ha nincs a közelben végképp se hivatalos, se nem hivatalos szerviz a bevizsgáláshoz, akkor az IMEI számát kell lecsekkolni online itt: [link]

Nem tudom, hogy tudnak-e már olyan durva klónt kiadni, amiben olyan IMEI van, amit itt kijelez, de kétlem.

2020. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Igen nekem is az IMEI szám ellenőrzés ugrott be. Kértem is képet róla, de még nem jött válasz tőle, be sem volt lépve jópár napja... Ahogy olvastam a SIM tálcán található az IMEI száma egy iPhone-nak, igaz? "Újabb" generációs a telefon, persze nem a legújabb. Éreztem, hogy nem szabad rögtön beleugrani. Köszi a megerősítést! :)
2020. aug. 28. 10:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a SIM tálcán látható-e, de az fix, hogy a beállításokban kiírja.
2020. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az Apple oldalán olvastam: [link]
2020. aug. 28. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint akkor ott is szerepel, én sosem vettem észre, őszintén szólva, pedig XS-em van. Viszont azt is írja, amit mondtam, hogy a Beállítások - Általános menüpontban is megtalálható.
2020. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Legalább mostmár tudod! :D Nos ha nem fog a SIM tálcán szerepelni a szám, akkor tárgytalan a dolog. Igen olvastam én is. Köszönöm a segítséged!
2020. aug. 28. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:

"Töltőt nem ad hozzá az eladó, viszont 95% pozitív értékelése van."


Nos, a 95 %-os pozitív értékelés egyáltalán nem számít jónak.

Nem tudom, hogy tudod-e, de az eladó nevére kattintva kijön az összes eladásáról az értékelés oldal, valamint hány pozitívja, semlegese és hány negatívja van. Szintén erre (nagtív értékelés) rákattintva el tudod olvasni, mi miatt kapott negatívokat, semlegesnél ugyanígy - ebből aztán le tudod szűrni, hogy érdemes-e beleugrani vagy sem?


Még valami: a Vaterán védi a vevőt a Biztonságos Vásárlás Program.

Ennek az a lényege, hogy ha az eladó nem az aukció leírásának megfelelő terméket ad el vagy nem küld semmit, akkor a Vatera bizonyos lépések megtétele után kárpótol bizonyos összegig.

Ha az eladó azt nyilatkozta az aukció oldalán, hogy eredeti és mégis klónt kapsz, akkor jogosan reklamálhatsz a Vateránál.


Ismerősöm jó pár éve vett egy Stephen King könyvet, kapott egy üres lapokból álló könyvet - a Vatera visszafizette a teljes vételárat.

2020. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy írd be a Vaterán a Biztonságos vásárlást a keresőbe és olvasd el, mit írnak róla - érdemes.
2020. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!