Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A 4G SIM kártyát visszarakhato...

A 4G SIM kártyát visszarakhatom egy régi NOKIA 3410-es buta telefonba ?

Figyelt kérdés
Bedöglött a mostani telefonom, pár napig kell egy ideiglenes.
2020. szept. 8. 00:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ha a kártya mérete megfelelő akkor igen.
2020. szept. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. szept. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nano, akkor kell hozzá egy filléres átalakító. Nem rég voltam hasonló helyzetben. Fura volt, hogy csak hetente kellett tölteni a telefont...
2020. szept. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Olyan, hogy 4G SIM kártya - nem létezik. A fenti válaszok teljesen korrektek.
2020. szept. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4,

Ez csak a hiányos tudásomnak köszönhető. :) Nekem csak azt mondták, hogy , ha megnyomom a zöld "gombot", akkor mondjam azt hogy "halló".


A telefonra azt írják, hogy 3G, de így is az együttes tudásuk meghaladja a sajátomét, szinte felüdülés lesz, hogy megint én fogok dirigálni a régi telefonomnak.

:)

2020. szept. 8. 10:42
 6/15 anonim ***** válasza:

#4

Igenis van olyan SIM, ami már a 4G (és 5G) hálózatokkal is kompatibilis (illetve visszafelé mind kompatibilis a 2G -ig), míg a régebbiek csak 4G előtti hálózatokkal voltak használhatóak. Utóbbiak (a régiek) 4G (vagy 5G) képes készülékben is csak a 4G előtti, ma is létező hálózatokra tudtak a csatlakozni, míg az újabb SIM -ekkel használható minden ma létező hálózatverzió...

2020. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

4G -től kompatibilis SIM -et (legrosszabb esetben adapterrel) gond nélkül lehet használni olyan készülékben is, ami még nem támogatja a 4G -t (sem)...

2020. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6 a SIM kártyának első körben semmi köze a rádiós technológiához ( 4g,3g,2g,5g).

Bocs, nem tudom másképp leírni: a szolgáltató dönti el pl a HSSben, hogy adott IMSI-re milyen provision van ( 2G,3G,LTE,5GNSA). A SIM kártya teljesen független a rádiós hálózattól. Annak idején azért kellett a régebbi pl Westel900-nál használt SIMeket lecserélni, mert az új core hálózat már csak az erősebb autentikációt támogatta és a régi SIMek már nem tudtak volna autentikálni megfelelően.

2020. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8, ez nekem kínai.

A SIM kártyámat egyébként 6 hónapja cserélte ki a T-Com.

Az van ráírva , hogy Domino SIM kártya 4G.

A 4G jelölés csak az internettel van valamilyen kapcsolatban, nem ?


Ami érdekes, hogy fél évvel ezelőttig egy olyan SIM volt a régi telefonomban, ami még a Westel 900 idején került bele és azóta használatban is volt. Visszasírom még a Nokia telefont. 19 évig hűségesen szolgált. Még az eredeti akkuval ment, Ha nem dumáltam sokat, akkor 3 naponta kellett töltenem. Hányszor, de hányszor leesett és semmi baja nem lett.

2020. szept. 8. 21:27
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem lehetett olyan SIM kártyád ami még a Westeles időkből való, mert amikor a 2010ben a LTEt bevezette a T, akkor más kezdte modernizálni a core hálózatot. Én 2013 környékén kaptam SIMet, mert akkor kaptam olyan telefont ami LTE képes volt. Egyike volt az utolsó SIM kártyáknak még a régi érából. Egyszerűen nem lehetett migrálni a régi előfizetőket az új rendszerbe. Ahogy én tudom 2014ben le is kapcsolták a régi HLReket ( itt laktal a mobil előfizetők ) így már szerintem régi SIM nem is lehetett a hálózatban.

4G SIM: Tökmindegy mit nyomtatnak rá, akár azt is, hogy recece. Ha valaki gondolom karácsony környékén kap új SIMet azon 5G lesz.

A 4G az egy rádiós technológia. Annyi köze van az internethez, hogy Magyarországon elég sokáig csak adatkapcsolatra - a te értelmezésedben csak internetezésre - lehetett használni. Aztán amikor lett IMS, akkor már lett VoLTE ( ami szintén adatkapcsolat, de azért más mint egy VoIP ) Internetetel "kapcsolatban van" a 2G, 3G is...csak éppen lassabb rajta nyomulni.

2020. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!