Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okostelefont javasoltok...

Milyen okostelefont javasoltok, ha van otthon internetem?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fiatal, de azért elboldogulok a technikával.Egy sima Nokiám van, amit csak telefonálásra használok. SM betegségem miatt nem nagyon megyek ki a lakásból, minden ügyem neten intézem,asztali gépem, laptopom van. Ezért tartottam feleslegesnek az okostelefont. Ellenben egyre inkább azt veszem észre, hogy bizonyos ügyek intézése már csak valamilyen alkalmazás segítségével lehetséges. És úgy gondolom, hogy valószínűleg ez egyre több és több helyen így fog működni a jövőben.

2020. szept. 17. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az okostelefonos alkalmazások működnek tableten is, úgyhogy lehet hogy az is elég lenne.
2020. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez eszembe sem jutott.:D Köszönöm az ötletet.
2020. szept. 17. 23:47
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

van egy volt kolléganőm aki szintén sm-es.

ő is a régi telefont használja beszélgetésre, mellé meg van egy tabletje amit nyomkod orrba-szájba :D

de igazából teljesen mindegy hogy telefon vagy tablet

egy középkategóriás tablet vagy okostelefon megfelelő!

az alsóbb kategóriásakat azért nem ajánlom, mert azok vagy működnek, vagy nem, vagy összeomlanak, újra kell őket telepíteni, stb...

ha veszel egy nem teljesen alap készüléket azzal hosszú-hosszú évekig rendben leszel.

2020. szept. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is, magam sem a legalsó kategóriában gondolkodom, mert a mondás is azt tartja, hogy "Olcsó húsnak híg a leve.":)

Azt hiszem a középkategóriás tablet lesz a megfelelő, mert a szemem sem az igazi.

Amúgy én a gépem nyomkodom:D A laptop azért kell, ha néha be kell mennem a kórházba, ne legyek net nélkül.

2020. szept. 18. 00:36
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Huawei tabletet vagy telefont ne vegyél, ha egyre több ügyintézésben gondolkozol, mert nincs google támogatás illetve az appok esetleges hiánya gond lehet a későbbiekben.
2020. szept. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Ja neg elvileg a Huawei-eket most nem tudom mit csinálnak de asszem megszüntetik vagyvvalami ilyesmit olvastam


Nekem lenovo-m van

2020. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igazából mindent el lehet intézni PC-n amit alkalmazáson. Az alkalmazások a mobilokon a PC platform mobil változata.

Én is van, hogy PC-n fizetek számlát, adok fel lottót, használom a messengert. De ha úgy van, akkor mobilon. Tehát ezért felesleges mobilt venned.

2020. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek a tablettel, de mivel kórházban, elmenésben is gondolkodsz, ha olyan tabletet veszel amibe nem csak micro sd kártyát, hanem sim kártyát is lehet tenni,(kicsit drágábbak) akkor mindig lehet interneted (mobil internet) nézhetsz filmeket, stb Könnyebb kezelni mint a laptopot. Vigyázz, nehogy túl kicsi legyen a belső memóriája, mert ezek az appok úgy híznak a frissítésektől, hogy már a 16 Gb is kevés nekik. A laptop mobil internet stickkel működik? Nekem már volt olyan tabletem, amire be tudták állítani. Ezt ki kellene előbb próbálnod!
2020. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hűha, de sok választ kaptam.:)


Megyek sorba egyenként:

#5. és #6. Nem, Huaweit nem nagyon szeretnék, hallottam ezekről én is. És köszönöm szépen a válaszod.:)


#7. Sajna most úgy néz ki, hogy a bank azt állítja, hogy okt. 31-től csak egy alkalmazás letöltésével tudom használni a bevásárlókártyám.

Még ezt ki kell derítenem, valahogyan be kell mennem hozzájuk, (ez nekem egy egy napos program, annak ellenére, hogy nincsenek messze) :) Amúgy én is mindent PC-n intézek, pl. a számlabefizetéseket, közüzemi órák állásának bejelentése, stb. Csak mivel, hogy ezt a tájékoztatást a bank így lazán elküldte sms-ben -kicsit árukapcsolás szaga van, mert már máskor is úgy tudtak volna nekem valamit elintézni, ha letöltöttem volna egy alkalmazást-, szóval arra gondoltam, hogy ahogy fejlődik a technika, előbb utóbb hasonló dolgok lesznek mindenhol. Neked is köszönöm szépen a választ.:)


#8. Nekem wifis laptopom van, és pl. ha kórházban vagyok -ez nem olyan gyakori, mert az sm-en kívül más bajom nincs, és mivel a krónikus progresszív fajta van, nem nagyon küldenek be kórházba-, de ha mégis, akkor elkérem a wifikódot és már működik is.:) Egyszer volt erre példa. Tehát értelemszerűen nincs szükségem mobilnetre. Egyelőre. Aztán meg ki tudja majd, hová fejlődik a technika....

Neked is köszönöm szépen a választ, meg figyelmeztetést a belső memóriáról.:)

2020. szept. 18. 19:25
 10/18 anonim ***** válasza:
A 8-as vagyok, köszönöm a reagálást. Én két kórházban voltam tavaly, sajnos egyikben sem lehetett wifit használni. Nekem ezért volt fontos.
2020. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!