Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek a POCO X3-ról?

Mi a véleményetek a POCO X3-ról?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Ha a Xiaomi végre leszokna az IPS-ről, pacek lenne. (Számomra.)

Egyébként jó telefon.

2020. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2020. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Röviden, tömören: parasztvakítás. Aki megvette, biztos, hogy boldog lesz vele. Én a Redmi note 9 pro-t választanám ehelyett:


-200 dollárral nyerte el a hírnevet. Közben kiderült, hogy 200 dollár... Bangoodon, Gearbesten és Aliexpressen az első pár ezer darab, normális garancia nélkül. Mire Magyarországra jut, bőven a Redmi note 9 pro árkategóriájában fog versenyezni. De már most arra a szinte van emelve az ár ezeken az webáruházakon.


-A kijelzője parasztvakítás, emiatt senki ne válassza ezt a készüléket. Egyrészt egy AMOLED panel sokkal jobb, mint az IPS, szóval senki ne higye azt, hogy ez most a csúcskategória. A 120 Hz pedig nem úgy van, mint csúcskategóriában. Itt spórolás céljából (vagy a szoftver gagyi, vagy telepet kímélik vagy a lapkát, franc tudja) a 120 Hz fokozatosan indul be. Tehát ha valamit elkezdessz pörgetni, először ~40 Hz-n frissít, majd fokozatosan felmegy 120 Hz-ra, de ha pl. böngészel, akkor a sok kis pörgetés csak a megszokott 60 Hz élményét nyújta. Játékokban pedig szinte egyik játéknál sem kapcsolt fel 120 Hz-ra a kijelző a tesztekben, szoftveresen utólag ezeken lehet (szinte biztos) hogy javítanak, a snapi 732G is egy új lapka, lehet ha ez is a gond. De egyenlőre ez a 120 Hz egy kiforratlan, izzadságszagú erölködésnek tűnik nekem ebben a készülékben.


-A Snapdragon 732G szintén egy jó lapka, de itt se higye senki azt, hogy ez most a csúcs. Antutun hoz 300 000 pontot, ez kb. a Mi 10 lite teljesítményének felel meg. Bőven középkategória, a Snapdragon 765G teljesítményétől lemarad, olykor még a Snapdragon 730G-től is. Itt is várhatóak frissítések még persze, de megintcsak azt tudom mondani, hogy a jobb teljesítmény miatt pl. a Redmi note 9 pro-val szemben NEM választanám ezt.


-Kamerában a Redmi note 9 pro-hoz hasonlít, annyi, hogy a makrót gyengébbre cserélték az X3-ban, az gyakorlatilag itt már tényleg semmire nem jó. Szóval egy kis visszalépés van kamera tekintetében, de a makrón szerintem 1% ha használja.


-Külsőre műanyag hátlapot kapott, ami szerintem eléggé megosztóan is néz ki, van akinek tetszik, van akinek nem. De szerintem azt senki nem vitatja, hogy a Redmi note 9 pro szebb ennél. Ott ráadásul üveg hátlap van, nem műanyag.


A nagy hájp számomra érthetetlen, egy Xiaomitól már megszokott ajánlatot kaptunk, sok embert fog boldogítani, de nem szenzáció ez.

2020. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

**

Még annyival kiegészíteném a kisregényemet, hogy miért választanám inkább a Redmi note 9 pro-t:

Árban kb. ugyanott vannak, kijelző mindkettőben csak IPS, de nekem ez az IPS-re erőltett 120 Hz nem imponál a fent leírtak miatt. A + teljesítmény pedig elenyésző, 270 000-es antutu scoreja van a RN9P-nak, ennek meg 300 000, de ennyit nekem nem ér az, hogy egy (szubjektív megítélésem szerint) ronda telefont használjak műanyag hátlappal. És kifejezetten utálom, amikor a kamerák közé ipari szemetet tesznek, ez is még egy érv a RN9P mellett, hisz ott a makró egy használható valami, itt meg ipari szemét. Viszont más embereknek más lehet a szempont, szóval biztos vagyok benne, hogy sokaknak megéri a Poco-t választani inkább.

2020. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Ha a Xiaomi végre leszokna az IPS-ről" - azért az IPS sem elavult technológia még, ráadásul lehet, hogy a Xiaomi inkább a teljes megbízhatóságra megy, ugyanis az IPS nem tud beégni, az Amoled viszont igen! Arról nem is beszélve, hogy az IPS élethűen adja vissza a színeket, az Amoled viszont túl harsányan!

Eddig nem is hallottam még az X3-ról, de most ahogy megnéztem, nagyon durva, szerintem összeségében 100 ezer Ft alatt a létező legjobb telefon, több szempontból is, ráadádul ennyi pénzért még a Xiaomi-tól is újdonság a 120 Hz képfrissítés!

2020. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nekem az amoled beégett... úgyhogy nem kell amoled..

Ráadásul az összes gamer monitor ips!

[link]


Még ma megrendelem!

..

2020. szept. 20. 18:50
 7/17 anonim ***** válasza:

"ugyanis az IPS nem tud beégni"

Helyette tud szellemképesedni. :D

Igaz, az elmúlik.

2020. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
2020. szept. 20. 22:33
 9/17 anonim ***** válasza:
Eddig úgy tudtam, hogy a beégés és a szellemkép ugyanaz! :/ És csak az Amoledre veszélyes, ami komplett kijelzőcserével jár.
2020. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9/9

Nekem RN9P-m IPS kijelzője 2 év után szellemképes lett (vagy valami hasonló). Lumia 925-öm AMOLEDJE pedig besárgult. Egyik sem volt vészes, tekintve, hogy 2 év használat után már a végét járja a készülék. Mostani Amoled technológiákra 5-7 évet saccolnak.


#kérdező

Jó telefont választottál, én RN9P-t vettem volna, de a különbségek tekintetében ez személyes preferencia :). Majd írhatsz róla tapasztalatokat, kiváncsi vagyok rá.

2020. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!