Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy A80 vagy...

Samsung Galaxy A80 vagy Xiaomi Redmi Note 9?

Figyelt kérdés

Lejárt a hűség a régi telefonomon (Galaxy J5 2017) amit 1 hete véletlenül elejtettem és összetört a kijelzője. Nem akartam tőle eddig megválni, mert a hétköznapokra nekem tökéletesen megfelel, de a fiam ezt a 2 készüléket mutatta, ugyanis a telekom alkalmazásán belül 230ft különbséggel hozhatnám ki valamelyiket. A Xiaomi 3610ft/hó+a csomagdíj, az A80 pedig 3840ft/hó+csomagdíj. A fiam annyit mondott,hogy a Samsung prémiumabb, de régebbi telefon a Xiaomi pedig középkategóriás, de újabb, viszont a havi 230ft-os különbség miatt Ő az A80-at választaná, Én pedig, mint teljesen laikus nemtudom, hogy melyikkel járnék jobban. Ha valaki tudna nekem pro és kontra érveket írni az lehet, hogy megkönnyítené a vásárlást.


Az árak miatt más telefonok nem érdekelnek, a fiam útmutatása alapján ez alatti készülékek vásárlása nem éri meg, drágábbat viszont nem is szeretnék, úgysem használnám ki és azért a pénztárcám sem engedheti meg magának. Előre is köszönöm!



2020. okt. 1. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Hátránya az A80-nak, hogy sokkal kisebb az akksija, és nem bővíthető a memóriája, viszont valamelyest igaza van a fiadnak, hogy az A80 jobb, mivel a Note 9-ben MediaTek processzor van, ami a legrosszabb gyártmány, a Qualcomm viszont a legjobb, gyakorlatilag 2 véglet!

Én Telenor feltöltőkártyás vagyok, így a Telekom előfizetéses díjcsomagokhoz nem értek, de azért nem hinném, hogy ott csak ezek lennének a legjobb telefonok, mert például kártyafüggetlenül hasonló árban erős a konkurencia, amiknek a Telekomnál is érdemes lenne utánanézni, ha egyáltalán ott vannak a kínálatban! :/

Például a Note 9 kategóriájában márkán belül ott a Xiaomi Redmi Note 8T , ami bár régebbi, de kategóriájában még mindig az egyik, ha nem a legjobb telefon; kisebb az akksija, de még így is nagyobb a Samsungénál, és Qualcomm processzoros! Vagy az A80 kategóriájában a Xiaomi Redmi Note 9 Pro, amiben ugyanaz a hardver van, viszont bővíthető a memóriája, és lényegesen nagyobb az akksija!

2020. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Xiaomi sokkal jobb általában mint a Samsung A széria, mert azt a Samsung sajnos elhanyagolja anyagminőségben, és max. 2 évre tervezi.

Van mindkettőből a családban.

2020. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A80
2020. okt. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!