Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van értelme a 12, vagy 16GB...

Van értelme a 12, vagy 16GB RAM-os Samsung Galaxy s20 ultrat megvenni?

Figyelt kérdés
Szerintem indokolatlanul drága, és SD kártyám van, szóval csak kimondottan a RAM miatt kérdezem. Vagy elég az alap RAM verziós? Hosszabb távon persze. Az alap 8GB

2020. okt. 13. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen van. Számodra nem biztos, de a nagyobb ram inkább a nagy felbontás miatt érkezik.
2020. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Számomra van-e értelme? A mostani mobilomban 6GB RAM-ból mindig marad szabadon 2GB kb.
2020. okt. 13. 10:04
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

"A mostani mobilomban 6GB RAM-ból mindig marad szabadon 2GB kb."


A rendszer a futó alkalmazások számára (és természetesen önmaga számára is) fenntart X RAM -ot, illetve szükség esetén kezeli is azt. Tehát több RAM esetén többet fog lefoglalni önmagának és az alkalmazásoknak is. Ez főként a multi-tasking élményt javítja, de mivel az alkalmazások (és a rendszer) újabbnál újabb verziói egyre több RAM -ot (is) igényelnek, hosszabb távon, több alkalmazás egyidejű használata (vagy egymást gyorsan követő gyorsabb váltása) esetén van ennek jelentős előnnye. Mégpedig az, hogy a korábban használt alkalmazások a RAM -ban maradhatnak (több RAM esetén nagyobb appok és/vagy több app), így az azok közti váltás jelentősen gyorsabb/kevesebb energiát igényel/nem jár az alkalmazás(ok) újratöltődésével. Illetve persze az OOM (Out Of Memory) hibák esélye is jelentősen kisebb több RAM -mal (ez az a jelenség, amikor egy (vagy több) appot bezárni kényszerül a rendszer amikor elfogy a szabad RAM).


Lehet, hogy egy olyan felhasználó a 12/16GB RAM -al szerelt készülék használata során semmi különbséget nem tapasztal, aki csak egy-két appot használ egyidejűleg, viszont az olyan felhasználók, akik több appot használnak (akár munkára is) azok már észrevennék a különbséget. Ilyen lehet pl az, hogy böngészik a felhasználó, majd pl a face -en megnéz valamit, aztán a böngészőbe visszalépve újratöltődik az oldal, ahová pl már több sort is írt, pl akár a gyakorikerdesek -re is, mint válasz, ami persze az oldal újratöltődése során törlődik. Ez az OOM. De persze nem egy ilyen "átlag" felhasználás során irritáló ez leginkább, hanem munka során, amikor pl egy PDF megnyitása és a böngészés mellett egy videóhívás is befut (pl home office -ban), ami után a böngészőben végzett tevékenység elvész, vagy éppen a szerkesztés alatt álló PDF -en végzett munka vész el... Mert ma már telefonról is lehet dolgozni, csak ehhez kicsit komolyabb telefon kell, mint egy belépő szintű eszköz.

2020. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hallottam már olyat, hogy a rendszer rosszul van optimalizálva, és így is úgy is bezáródnak appok. Na ettől félek, ha több pénzt áldozok rá. Egyébként munkára nem használom a telefont.
2020. okt. 13. 12:47
 5/13 anonim ***** válasza:

"a rendszer rosszul van optimalizálva, és így is úgy is bezáródnak appok"

Beállítástól függ. Ha beállítod a telefonon, hogy X app fusson a háttérben, tuti, hogy nem fog bezáródni.

2020. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha gamer vagy, játékokhoz sosem árt a minél nagyobb RAM, viszont más egyéb dolgokhoz nem igazán lehet kihasználni! Netes filmnézés, YouTube, multimédiás használat, multitasking - ilyenekhez például nekem is bőven elég 6 GB, szóval még ha arányosan többet is foglal, akkor is mindig marad tartalék!
2020. okt. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem a lepontozást.

Persze tudom, hogy átlag felhasználó számára elég bőven a 6GB RAM is, de én nem is azt írtam, hogy egy átlag felhasználó számára lenne különbség a közeljövőben a 12/16GB RAM -al szerelt készülék közt. Azt akartam kifejteni, hogy rengeteg alkalmazás egyidejű használata mellett lehetnek olyan felhasználók, akik már észreveszik a különbséget és nem feltétlenül a gamer -ek azok, illetve nem is a készülék megvásárolása után rögtön, hanem később, amikor már kijön a készülékre frissebb rendszer is, illetve minden app is frissül, amikből sokat kell(ene) egyidejűleg használni ahhoz, hogy érezhető legyen a különbség.


Talán az említett példák mellé még oda kellett volna írnom, hogy ezek csak az előtérben/legutóbb használt appok, de ezek mellett háttérben kellene több app is, amik ugyanúgy igénylik a RAM egy jelentősebb részét. Kb olyan felhasználókra gondoltam, mint pl az egyik programozó ismerősöm, akinek több, mint 200 app van a telefonján, amik közül egy sem játék...

2020. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó de vegyünk engem, mint átlagfelhasználót!


2-3 évre a 8GB-os verzió mindenféle probléma nélkül ki kéne, hogy szolgáljon nemde?


Egyébként a Xiaomi mi 10 ultra lenne az a mobil ami instant buy, de egyáltalán jön az ide?

2020. okt. 14. 13:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Igeeeeeeeeen
2020. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt melyikre írtad? 😄
2020. okt. 14. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!