Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont érdemes venni?

I.B.T. kérdése:

Milyen telefont érdemes venni?

Figyelt kérdés
Körülbelül 100ezer forintot szánok rá. Huawei Nova 5T-re gondoltam. Mit tudtok esetleg ajánlani helyette? AMit ez tud, az nekem megfelelő kompromisszumokkal. A kérdés kiírása azért történt meg mert ez nem képes az 5G-re. Ezt szerintetek érdemes figyelembe venni?

2020. okt. 18. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Xiaomi redmi note 9pro. Egy hónapja van ilyenem és maximálisan elégedett vagyok vele. A legjobb ár-érték arányú teló a középkategóriában.
2020. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha fontos az 5g akkor vegyél p40 lite 5g t
2020. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egyelőre egész országban kb Budapest 1 pontján fogható 5g. kb 1 évig még felesleges, s mikor ki lesz építve norálisan az országban (mondjuk az 2-3 év is lehet), akkor már minden konkurens telóban is lesz 5g (szinte már most is van, tavaly még nem így volt, ezért nem vettem akkor Samsung Galaxy S szériát, mert nem fogok az 5g miatt plusz 30-50kval többet fizetni mikor idénre már minden telóban lett és már nem exkluzivitás és nem tudnak érte elkérni pluszpénzt) és lejjebb mennek az árak.

Egyébként én csak a Samsungot tudom ajánlani, a többi nonam kínai nem túl biztos döntés, Huaweijel is mi lett. Nekem Huaweiem volt abotrány előtt és a botrány idején, el is adtam a fenébe, többé ilyet nem veszek, az Apple nem átlagembereknek való plusz nekem nem jött be az iOS theát azt sem veszek, Noki, Sony nem olyan jó mint a Samsung, így maradt az. És m ost mondanátok, hogy a hUawEI nEm iS nONamE. Hát aki élt 2017 előtt is, az tudja, hogy 2014-ben még csak az olcsójános soztálytársaknak volt "hüvelyük" és kiröhögtük őket a noname kínai telójukkal, de aztán felszívták magukat és befutottak versenyképesen. De ki is bukott hogy mégsem érdemelték ki a bizalmat, nem úgy mintegy Samsung pl. Most Samsung Galaxy A70-em van tavaly óta, ezt láttam megérősnek mint írtam azok miatt, gondoltam használom ezt 1-2 évig aztán jöhet a csúcskategóriás Samu ami viszont nem lesz drágább már az 5g miatt, amit írtam azért. De igazából mostmár lehet megéri befektetni csúcs Samuba ha akarsz, ez az A70 széria sem volt rossz, most 1 éves a telóm kövi hónapban és most kezd az aksia berosszulni, gyorsabban merül mint egy éve egyértelműen. Barátnőmnek is ilyenje van és ugyan úgy teljesen jól működik. Egyelőre még nem is fagy. Szerintem fél-1 év műlva már rossz lesz az aksia nagyon meg fagyni is fog, de ilyen amikor nem S-t vesz az ember, az kitart 3-4 évig is. Évente nem éri meg telót venni, mert annyit nem fejlődik az ipar, minimum 2 évet érdemes kivárni, 3-4 pedig már nagy ugrás akár, szóval mielőtt vki azt mondaná ki használt 3 évig egy telót annak üzenem, hogy ez a haszna, mert nem veszel évente félmisiért telót és legalább 3-4 év múlva tapasztalható a fejlődés.


Ha megvan milyen telót akarsz kb akár más márkát, azt nézd meg, hogy mekkora az aksija, az az egyik legfontosabb szerintem, azon kívül attól függ mire szeretnéd használni. Ismerek olyat aki Asus telót is használt 3-4 évig, szóval abban is lehet valami, én már nem kísérletezem inkább.

2020. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 5G-nek még abszolút nincs akkora lefedettsége, hogy bárhol ki tudd használni, felesleges ezen vacillálni! Az 5G-t nem is tudja, de azon kívül összeségében szerintem a Xiaomi Poco X3 NFC a létező legjobb telefon 100 ezer alatt, vagy azon kívül még szerintem is Xiaomi Redmi Note 9 Pro, esetleg jóval kisebb akksival, de 8 GB rammal Realme 6 Pro !

Ha mégis az 5G mellett döntenél, akkor menj egy kicsivel feljebb, és az egyik legjobb mobilos webshopban, a Turbado-nál 105 ezerért van már Realme X50 5G !

2020. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
2020. okt. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagy valószínűséggel online fogom lerendelni. A Nova 5T mellett döntöttem. Még sose vettem így, lerendelés útján telefont. Kell valamit csinálni vele? Mármint csak beleteszem a SIM kártyát, bekapcsolom és már használhatom is? 4 éve vettem utoljára telefont szaküzletben és ott mintha valamit "mókoltak" volna vele.
2020. okt. 23. 17:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit mókolhattak, szerintem az ürge csak olyan nagy szakértőnek akart tűnni, pedig nem kell hozzá semmi extra! Csak berakod a sim kártyát, és a legelső bekapcsolásnál a szoftver egyeztet pár dolgot, például nyelv beállítása meg hasonlók, de olyanok is lesznek, amiket simán átugorhatsz! És ezeket utána automatikusan rögzíti, többi bekapcsolásnál már egyből jelentkezik a rendszer (biztonsági feloldás, menü)
2020. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!