Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Merjek hosszútávra AMOLED...

Merjek hosszútávra AMOLED kijelzős telefont venni?

Figyelt kérdés
Sose volt még AMOLED kijelzős telóm, TFT és IPS-t használtam eddig. Azonban a jelenlegi mobilom cserére érett, 3,5 évig használtam, a következőt is eddig tervezem, valószínűleg Samsung Galaxy S20 széria valamelyik tagja lesz. Kell félni a beégéstől hosszútávon? Vagy ilyentől, hogy elhalványul, belilul, bezöldül, bekékül stb. a kijelző? Ismerősömnek az S8 1,5 év után bezöldült kicsit. Mire érdemes figyelni?

2020. okt. 25. 08:18
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

Így akármelyikkel szemben lehetnének félelmeid, hiszen egyes LCD technolóigiát használó készülékeknél meg ghosting hatás alakult ki 1-2 év után.

Az S8 óta is fejlődött a technológia, nekem még egyik amoledes telefonomnak sem volt semmi problémája a kijelzővel.

2020. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves A6+ van és eddig semi bajom nincs a kijelzővel. Nyugodtan megveheted. Egyébként az S5-nek vibrált zölden a kijelzője és helyébe vettem a A6+ ot és az s5 használaton kívűl lett, mert nem mutatott semmit a kijelzője, pár hónap múlva kíváncsian bekapcsoltam és tökéletesen működik a kijelzőjr azóta is. Nem tudom mi lehet ennek az oka, hogy meggyógyult magától a kijelző. Talán akku probléma volt, mert túl sokat használtam a telefont és ezért lett ilyen 🤔
2020. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell. Logikusan navigálni ne amoleddel mert be tud égni de máskor ritkán hasznalsz annyi állóképet hogy ez számítson.
2020. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Galaxy A5 2017-emet megjelenésekor vettem, szinte állandóan ment rajta a Youtube, navigáció, játékok stb. és tökéletes állapotban van a kijelzője. Másodlagos telefonnak használom manapság. (Tavaly májusban váltottam Xiaomi Mi9-re, annak sincs semmi baja).

Szerintem vágj bele nyugodtan!

2020. okt. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor normál használat mellett nem kell ettől tartani. Olvasáskor sem jelentkezhet ilyen probléma? Egyetemi jegyzeteket szoktam néha mobilon olvasni, amikor utazok, meg nem vagyok otthon, ilyenkor se baj, ha esetleg percekig ugyanazon az oldalon van fehér háttér előtt feketén a szöveg? Vagy a beégéshez eleve órákig kell ugyanazt a képet nézni?

Egyébként, ha már olvasás. Mennyire fárassza a szemet? Valahol azt olvastam, hogy az AMOLED kijelző vibrációja (amit szabad szemmel nem érzékelni) fárassza egyes emberek szemét hosszútávon, és fejfájásra panaszkodnak. Észlelt bárki ilyet?

2020. okt. 25. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!