Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az okos telefon kapacitív...

Az okos telefon kapacitív kijelzői milyen anyagokra reagálnak, ha hozzáérintjük őket?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el kerékpár futárkodni Pesten. Van egy átmeneti kesztyűm, amivel tudom vezérelni a telefonom úgy, hogy nem kell levennem, mert erre lett kitalálva a hüvelyk ujj és a mutató ujj része (amúgy ezek a kesztyűk hogyan működnek?). Viszont van egy síkesztyűm is télre, amibe nem fagy le a kezem -10 fokban sem, és mivel nem találtam olyan síkesztyűt (meg nem is akarok venni újat), amivel lehet telefont kezelni, ezért arra gondoltam, "rávarrnék" valami textiliát, vagy mit tudom én, ráeszkábálnék valamit, ami már érzékeli. A működési elvet elolvastam a wikin, de az emberi ujj és a vizes vattán kívül nem találtam semmi hasznos infót.

2020. okt. 25. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
az ujjad elektromos vezető. ezt érzékeli az érintésérzékeny felület.
2020. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
dehát egy fém darabra nem reagál. Vagy az nem elektromos vezető? Gondoltam erre is és kipróbáltam, de nem ment. Viszont ceruzaelemre reagál. Lehet gombelemmel megpróbálom kesztyűn keresztül, de az az anyag érdekelne amit a speckó kesztyűkre raknak fel. Ceruzaelemnél is bizonyos vastagságú anyagon (papíron keresztül) nem reagál.
2020. okt. 26. 00:29
 3/3 anonim ***** válasza:

A répára is reagál ha simán a kezedben van. :)

Meg én egyszer olyat is csináltam, hogy egy szívószálra alufóliát tekertem, a végére meg fonalat kötöttem, amit bevizeztem. S úgy is érzékelt.


A lényeg, hogy vezessen, meg legyen kellően puha.

2020. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!