Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem cseszik ki mindenki...

Miért nem cseszik ki mindenki az apple-val úgy mint pl a franciák?

Figyelt kérdés

Elvileg ők kijárták, hogy kénytelen legyen a gyártó fülhallgatót tenni a dobozba, mert van egy erre vonatkozó törvényük.


Mi lenne, ha több ország is hozna egy olyan törvényt fogyasztóvédelmi vagy akármilyen ügykörben, amire rá lehet húzni, hogy mobiltelefont kötelezően töltővel és fülhallgatóval lehet csak árusítani? Egyből annyi is lenne az apple kamu környezetvédelmi hablatyának.


2020. okt. 26. 20:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Mert országos szinten ki nem fossa telibe ezt idehaza?
2020. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 KmsRys ***** válasza:
46%

Ha én miniszterelnök lennék, akkor én magukat az Apple termékeket is betiltanám az országban :-)


Egyszer olvastam, hogy az Apple azért perelt be egy kisebb céget, mert egy applikációnak körte volt a logója... Igen, nem is alma, hanem KÖRTE!


Én is remélem, hogy hamarosan észbe kapnak az országok, és ahol tudnak, ott kicsesznek ezzel az undorító Apple-lel! :-)

2020. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Megint elborult az agyad?

Nem volt elég mára a korábbi kérdésed?

Te választottad meg kétharmaddal a jelenleg regnáló államapparátust, miért nem őket kérdezed meg? Van erre megfelelő procedúra: fogadóórájában felkeresed a választókerületednek megfelelő parlamenti képviselőt, elregéled neki a problémádat aki majd alkalmas időben egy napirend utáni - senki által meg nem hallgatott - felszólalásban elmondja, hogy mennyi-de-mennyi szerencsételen ájfón júzer van ebben az országban aki annyira kisstílű, prosztó senki, hogy lóra van pénze, de abrakra nincsen és egy 5000 forintos töltő/fülhallgató után kajtatva a gyakorikerdesek.hu kvalifikál moderátorait is őrületbe kergeti azáltal, hogy naponta többször tesz fel értelmetlen kérdéseket ahelyett, hogy egy szájbavert webshopban megrendelne egy usb-c-s ájfón töltőt/fülest.


aki lepontozza a hozzászólásomat az saját magáról állít ki bizonyítványt: ostoba, alulikolázott iqvákuum.


aki megértette az kérem támogassa 10 forinttal a szerencsétlennyomorékok lelkisegélyszolgálatát akik besértődtek, mert nem kapnak 500ezer forintért az ájfónhoz gagyi fülest alapítványt.

2020. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a többi mobilgyártó nem fog meghülyülni, mint az apple és nem "felejti" ki a töltőt a dobozból! Azért egy cseszett telefont adjunk már oda a standart tartozékavial, ami: telefon, töltő, papírok meg valami fülhallgató esetleg. 300 ezer ft-os áron, azt hiszem ezt ellehetne várni.
2020. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Függetlenül attól, hogy nem osztom az Apple üzletpolitikáját, minden évben megy a hiszti az iphone ilyen-olyan ügyei miatt, aztán az a vége, hogy eladási rekordokat döntögetnek.


Ezt látva majd a Samsung is kiveszi a töltőt meg a fülest, aztán a Xiaomi is. Droidos voltam mindig, de a mai napig az Apple diktálja a trendeket. Ez van.

2020. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg egy csöppnyit is érdekelné őket a környezet, akkor az ócska lightning csatlakozójukat Type c - re cserélték volna.
2020. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#3 birom az ilyen üldözési mániád barmokat, akik állandóan abban a kényszerképzetben élnek, hogyha belefutnak egy kérdésbe, amiben van egy olyan szó, ami esetleg egy másikban is benne volt, akkor minden bizonnyal ugyanaz a személy tehette fel csakis, aki nem mellesleg csak fideszes lehet bla. bla. bla.


Amikor egy vállalat világszinten hülyíti a felhasználókat egy teljesen nyilvánvaló kamudumával, akkor ott bizony be kellene avatkozni a törvénynek, és ez nem kommunista tempó, meg nem egyeduralom meg egyéb ökörség, pusztán az ellen való küzdés, hogy az amúgy is elég mély értelmi szintre züllesztett plebs-t ne nézzék még nagyobb ökörnek, és igen is járjon töltő és fülhallgató egy minimum 300 ezres telefonhoz. A környezetet nem ezzel véded, hanem azzal, ha telefont sem adsz ki évente 3-4 szériát teljesen feleslegesen.


Ma a fülhallgatót és a töltőt vette ki az egyik gyártó, holnap követi a többi, holnapután kétszer ennyiért már csak egy dobozt fogsz kapni, ha így folytatják, a telefont meg vedd meg külön. Ha így haladunk akár ez is eljöhet.

Egy sima fogyasztóvédelmi törvénymódosítás kiegészítve egy ilyennel, egyből helyretenné a gyártót. Franciaországban ezek szerint működik...

2020. okt. 26. 21:44
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
nem kell a púder... a stílus egyezik....
2020. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

“Droidos voltam mindig, de a mai napig az Apple diktálja a trendeket. Ez van.”


Attól függ milyen trendeket. Max az “elvevéses” trendeket. Egyedül a Jack elhagyását követte az elmúlt években a többi gyártó, amit a mai napig nem értek, amikor ugyanúgy megy a jack, semmi érdemi dolog nem vette át a helyét teljesen, mivel a bluetooth fülesek sincsenek elterjedve annyira a magas áruk miatt.


Minden más újításban az apple kb 5 éve csak követi a többieket, persze aztán jön a kamuduma, hogy “megvárták, míg kiforr a technika”. Őszintén bevallom, az emberi értelem csődjének tartom azt a tényt, hogy rekordokat tudnak dönteni, mert ez azt jelenti, hogy ennyi zombi vesz körül minket, aki nyálcsorgatva roham egyből megrendelni, amint kijött.

Engem teljesen komolyan érdekel, hogy kit tudnak még megvenni ezzel az üzletpolitikával, és nem azért, mert unatkozok, vagy mert nincs jobb dolgom, mint ilyennel foglalkozni, hanem azért mert ez már szerintem egy egész emberiséget érintő probléma, ha arról van szó, hogy ennyi birka vesz körül, mert ez esetben a 3# idétlen válaszoló által felhozott 2/3-os témát ezeknél az embereknél kell keresni, nem nálam.

2020. okt. 26. 21:56
 10/17 A kérdező kommentje:
Közben látom a szerencsétlenje csak nem tágít. Éljen akkor abban a tudatban, hogy feltettem már ilyen kérdést. Igaz ez az első, amit feltettem, nem tudom milyen másikra céloz, de úgysem lehet egy megrögzött saját baromságaihoz mereven ragaszkodó birkát meggyőzni.
2020. okt. 26. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!