Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Üdv! Ha rootolom a telefonomat...

Üdv! Ha rootolom a telefonomat Kingroottal, akkor annak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Elromolhat a telefon?
2020. nov. 23. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Miért nem olvastál utána, hogy mégis mi az, mik a következményei, előnyei, hátrányai?!

Az élethez is így állsz hozzá, először cselekdsz, utána gondolkodsz?

2020. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még nem rootoltam, csak szeretném
2020. nov. 23. 14:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Semmi, mert a Kingoroot alkalmatlan a telefonok rootolására.
2020. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezesetben benéztem, úgy olvastam hogy "rootoltam". Elnézést. :)


Maga a root-tal nem igen tudsz ártani, csak ha össze-vissza baromkodsz mindent. Vannak bizonyos mobil modellek/gyártók melyeknék veszélyes játszogatni vele, mert hard-brick esély fennáll, amely akár hazaküldi az egész alaplapot, de a legjellemzőbb a soft-brick, mely csak szoftveres probléma, és jobb esetben egy visszaállítás/újraflashelés megoldja.

Milyen mobilról volna szó? Kingoroot, és fajtái elavultak, és nem támogatottak (valahol android 4-5 fölött nem működik). Már jó pár éve a Magisk a legelterjedtebb, legszéleskörűbb, kezelhetőbb root megoldás.

Megemlíthető hátrányok:

- elvileg garanciát veszíted vele, másik oldalon meg az áll, hogy az EU-ban ez miatt nem bukhatod a garanciát

- sebezhetőbb a mobilod, olyan szempontból ha egy nem megfelelő app-nak/szolgáltatásnak root jogot adsz, hozzáfér az egész mobilodhoz, rendszerrel együtt.

- fent említett hard/soft-brick.

2020. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Honor telefonom van android 8-cal
2020. nov. 23. 14:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Illetve sok gyártónál nem lehetséges/elég nehéz megoldani, amit egy "halandó kezdőnek" nemigen ajánlok. Jellemzően a Huawei az, amelyik nagyon necces, mivel hivatalosan már pár éve a bootloader sem nyitható, másik a Samsung, főleg hogy EU-ban a saját, Exynos rendszerchipjüket rakják a mobiljaikba (többnyire), azért is van nagyon kevés custom ROM hozzájuk.

Jellemzően a "kínai" (Xiaomi, Realme, stb) mobilgyártók támogatják a bootloader* nyitásának lehetőségét, vagy alapból nyitva van.

*root alapkövetelménye a nyitott bootloader

2020. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a történet a Honor-ral, mint a Huawei mobiloknál, mivel az is a Huawei cége, illetve alapból egy agyr*k ilyen szempontból a custom ROM a saját rendszerchipjük miatt, mint a Samunál.

Hivatalosan nem tudod kinyitni a bootloader-t, csak nyitó kulcsot tudsz venni, ami 10-15.000Ft körül megy.

2020. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt egy lista:

[link]

2020. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]

Nekem fel lehet oldani.

2020. nov. 23. 15:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Az csak egy dolog, de utána fastboot-ban kell megadni a kódot, amit már hivatalosan nem ad a Huawei/Honor, csak vásárolni tudsz.
2020. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!