Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SMS-t kaptam a DHL-től, de...

SMS-t kaptam a DHL-től, de gyanús, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csomagot rendeltem Japánból,és SMS-t kaptam a vámkezeléssel kapcsolatban. Azonban az üzenet tele van helyesírási hibákkal, nem tartalmaz ékezeteket, a tracking app szerint a csomag még nincsen a vámbizottságnál(mindig kijelzi) és ráadásul én úgy tudtam, hogy Japán és az EU között valamilyen vámmentesség van. Válaszoljak az SMS-re(egyelőre csak az email-címet kérik)

2020. dec. 2. 08:12
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Általában nem küldenek ékezetes SMS-t, mert nem biztos, hogy a telefon (jól) kezeli. A DHL (és a legtöbb futár) előre elkezdi a vámkezelést a gyorsabb átfutás érdekében, tehát az nem számít, hogy a csomagod még nincs Magyarországon.

Ha bizonytalan vagy, nyugodtan kérdezd meg őket, hogy valós-e az SMS: +36 1 2 45 45 45. Egyébként valószínűleg igen.

2020. dec. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Egy rokonom rendelt csomagot 1-2 éve Japánból, kellett vámolni.
2020. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
emailben fogják küldeni neked a vámáru nyilatkozatot, amit kitöltve vissza kell majd küldened. A DHL jó drága, 6000-ért ügyintézik a vámot, a Magyar Postánál ugyanezért 3500-at kérnek.
2020. dec. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne válaszolni???
2021. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!