Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vegyek? Max.9...

Milyen telefont vegyek? Max.90 ezer forintot akarok rászánni. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Huawei P9 litem van (2017) és Huawei, Samsung vagy Xiaomi jöhet szóba. Ezek közül nem tudom melyik az ami az alábbiaknak talán megfelel.


Ami a lényeg, hogy szép képeket csináljon, lehessen bővíteni ha kicsi a belső memória mérete.


Az értesítési ledet is szeretem a mostanin, így jó lenne ha az is lenne rajta.


Fontos a Google támogatás.


A mérete pedig akkora legyen hogy kényelmesen tudjam megfogni és fotót készíteni.

Pl.a Xiaomi Redmi Note 9 pro (166x77x9,200g) hatalmas a jelenlegi Huawei P9 litem hoz (147x73x8,147g) képest.


Légyszi segítsetek!



#Huawei, Samsung, Xiaomi
2020. dec. 7. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Xiaomit vegyél. Ár-érték arányban verhetetlen. Én MI Note 10 Pro-t vettem, ami ugyan drágább kategória, de ugyanazt tudja mint a jóval drágább toptelefonok, mégis 150 ezerrel olcsóbb volt.

A MI Note sorozatokat dicsérték végig, esetleg egy Poco-t érdemes lenne megnézni. Nem tudom mennyire sürgős, lehet érdemes lenne még 20-30 ezret gyűjteni, ha mondjuk nem 1-2 évre veszel telefont.

2020. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Szuper a telefonod, megnéztem keresőben.


Sajnos most max.ennyit tudok rákölteni mert nem tudok a vásárlással várni. A Huaweim kijelzője szilánkosra tört ezért cserélni szeretném minél előbb. Leejtettem véletlenül és pont a sarkára esett, hiába volt tokban. 3 évet használtam, szóval igen, több évre tervezek az újjal is.

Ezek alapján mit ajánlasz? A Xiaomin belül melyiket pl? Sok jót hallottam már amúgy róluk, ezek szerint tényleg igaz.

2020. dec. 7. 13:50
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Köszi, én nagyon szeretem. Érdemes a Xiaomi Redmi szériáját nézegetni, az általad megnevezett Redmi Note 9pro pedig tökéletes lenne, csak arra figyelj, hogy a 128 GB-sat vegyed, mert ha fényképezel a 64GB semmire nem elég. 5000 mAh feletti aksi van benne, 4 db kamera, a főkamera 64 MP, az ujjlenyomat olvasó tű pontosan működik, 30W-os gyorstöltés is megkönnyíti a dolgod, van NFC támogatás. Ebben az árfekvésben tökéletes telefon. A Xiaomi saját fejlesztésű MIUI rendszere fut Android alatt, ami nagyon jól van optimalizálva,és szép is. Egyáltalán nem kell félni a Xiaomiktól, jó minőségű telefonok, az anyaghasználat is rendben, és az összeszerelés minősége is,ezt mutatja hogy tör fel rendesen az eladási listákon,aminek az lesz a hátránya hogy meg fog idővel drágulni mint a többi gyártó termékei. Ennek értelmében nem tehetik meg hogy rossz minőségű dolgaik kerüljenek forgalomba. Tapasztalat, hogy tedd összecsukható tokba, mert ha Note-ot veszel, a lesarkított kijelző elég nagy veszélyforrás a leejtések miatt,és drágább is a cseréje mint a simáé. Egy Samsunggal már sikerült megjárnom, majdnem annyiba került a kijelző csere mint a telefon.
2020. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, értesítési led az szerintem nincs, mert nem jutnak nagyon helyek neki, még a kamera is a kijelzőben kap helyet. Viszont van Always on Display funkció, ott ha beállítod, kijelzi az értesítéseket.
2020. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Még mindig az 1-es vagyok. Nem tudom merre élsz, de ha Budapest neked megfelelő, akkor az Aréna Mall-ban az MI Store-t ajánlom. Ott minden van, ki is tudod próbálni mielőtt megveszed.
2020. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez igen! Mindent részletesen leírtál. Nagyon köszönöm! Így sokkal könnyebb lesz a választás.


Sajnos ilyen drága a kijelző csere. Nekem is 30 ezerért cserélnék ki, utána jártam. A kis Huawei P9 em meg nem is ér annyit szinte. Úgyhogy mindenképpen telefon csere lesz.


A Samsungról mi a véleményed? Milyen volt? Nem is gondoltál arra hogy Samsungot veszel?

2020. dec. 7. 15:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Samsungjaim voltak a Xiaomi előtt , Galaxy S5, S6 , S7 Edge , de azért választottam a Xiaomit , mert nekem egy telefon már nem éri meg egy 15 éves üzemképes autó árát , viszont csúcstelefon , és új .

Samsungból én csak S-t vennék , még akár használtan is érezhető rajta , hogy hiába 1 éves , akkor is prémiumabb telefon , mint egy újabb középkategóriás , de itt van a magentásoknál pl opcionális fizetési módokkal 80 és 110 ezer Ft között a Galaxy A51 128 GB dual SIM, ami a spec alapján nem tűnik rossznak , ez már 8 magos , ami előny , ugyanis a korábbi "A" szériák nagy baja volt , hogy hardveresen buták voltak , és lassúak . Kollégáim mondták hogy az Oppo , és a One Plus is jó , de ennek utána kell járni , viszont a középkategóriás Huaweit P20 , vagy 30 (már nem tudom)a párom utálta , szóval ebben az árfekvésben szerintem Xiaomi , ha meg fényképezni akarsz , akkor meg főleg . Mondom , menj be az MI store-ba , ott csak Xiaomi van , vedd kézbe , lőjjél pár képet , meglepő lesz ...

2020. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
* a Huawainél a p20 , p30 -nál természetesen a Lite verzióra gondoltam ...
2020. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A másik hogy nem nagyon fogsz kisebb telefont találni , minden gyártó üldözi a teli kijelző , nagy felbontás kombót , szóval ahhoz nagy akksi is dukál , amit el kell valahova dugni , szóval a telefon is nagy lesz .
2020. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! Azt hiszem Xiaomi telefont fogok választani.
2020. dec. 7. 18:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!