Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tehetek, ha használtan...

Mit tehetek, ha használtan vásároltam az új árának a feléért egy (szemre kifogástalan) mobilt a "jófogáson", de nem működik?

Figyelt kérdés
A tulaj azt mondja, semmi baja nem volt amikor feladta. Csomaglása nem sérült, de ki tudja nem ejtették-e le, vagy dobálták... Jogilag ez ugye patthelyzet?

2020. dec. 8. 08:10
A kérdező szavazást indított:
Így jártál barátom!
Próbálj meg az eladótól értékcsökkentést kérni.
Menj el ügyvédhez, pereskedj!
Javíttasd meg és tanultál az esetből a jövőre nézve.
Okold a szállítót és reklamálj!
21 szavazat
 1/6 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Nem sérült a csomagolás, nem sérült a mobil, akkor vagy nagyon le van merülve, vagy hibás volt, már mikor feladták. Jófogás az veszélyes víz ilyen szempontból. Használt mobilt csak személyes átvétellel szabad venni.
2020. dec. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Csak utólag tudok okoskodni: legközelebb személyes átvétel és próba.

Azért én bevinném szervizbe, hogy nézzék meg, annyit megér. Talán gazdaságosan orvosolható a hibája, pl egy rossz akku kis tételnek minősül.

2020. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg emailes kommunikaciod volt ill printscreenelted az aprohirdetest es oda azt irta, hogy működik akkor irj neki, hogy nem működik. Ill akkor a rendőrseget is megprobalhatod de ha csak tudod bizonyitani, hogy az volt irva, hogy működik.

1x ugyanigy jartam felhivtam az eladót es mondtam neki, hogy ha nem adja vissza a penzt akkor feladom a rendőrsegre pedig semmi bizonytekom nem volt meg kb annyit foglalkoztak volna vele, hogy semenyit. Sikeres voltam, vissza adta a penzt en meg a mobilt neki.

2020. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:

Akkor lehet, hogy ez ugyanaz a mobil:-))


Kérdezőnek, milyen telefonról van szó?

2020. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
A tulaj azt mond, amit akar. Ő van rossz helyzetben, mert nem tudja bizonyítani, hogy akkor működött, te meg igen, hogy nem jó. Ez kicsit bizalom is, én ezért nem veszek sosem műszaki cikket használtan, sosem tudod milyen rejtett hibája van, ami pont nálad fog előjönni. A net tele van ilyen panaszokkal.
2021. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Részedről ez nem volt jófogás
2021. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!