Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Gyorsabban merül a telefonotok...

Gyorsabban merül a telefonotok, ha gyorstöltéssel töltitek? Laptopról érdemes tölteni?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy kb kétszer olyan gyorsan merül, ha a gyorstöltőt használom. És ha pl. laptopról töltöm fel, akkor két napig is simán bírja. Érdemes így tölteni? Van káros hatása, hátránya?

2020. dec. 31. 01:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, én csak a (gyárilag telefonhoz tartozó) gyorstöltőt használom és semmi probléma nincs vele.
2020. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A szabvány feszültség minden USB eszközön 5V.

Az áramerősség (A) eléggé változó, általánosságban egy számítástechnikai (vagy híradástechnikai pl. connect box, tv, rádió) eszköz USB portja jobb esetben max. 1000mA-t tud leadni. De sokkal gyakoribb a 200-500mA közötti áramerősség.


A "gyorstöltés" fogalom egyébként annyiban merül ki, hogy 200-1000mA helyett 1500-2000mA-rel töltődik az akku, így gyorsabban indukálódig az áram az akkuba egészen olyan 80%-ig.

Utána a töltésvezérlés visszavesz, és a maradék 20%-ot már kisebb áramerősséggel engedi az akkuba.


Magyarán az a lényeg hogy tökmindegy hova dugod a telefont tölteni, semmilyen hatással nem lesz az akku élettartamára/merülési idejére. Csak a töltési idő ami változó.

2020. dec. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
nem
2020. dec. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Nekem is feltűnt a gyorsabb merülés amit nem értek, én a 2 éves telefonomat egy sima régi töltovel töltöm egesz éjjel. Kb 6 óra a teljes feltöltés és mivel sokat használom kb 1-3 órát marad igy töltőn feleslegesen feltöltve összesen.

A telefon több mint 2 éves és hibátlan az akksija. De ha gyorsan töltöm gyorsan merul

2020. dec. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyorstöltés miért merítené jobban a telefont? :D
2020. dec. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom én speciel írtam hogy érthetetlen de nálam így van.
2020. dec. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen, ezt már én is megfigyeltem. Én sem értem, miért, de így van. Azóta, ha van időm, már csak laptopról töltök, mert arról a leglassabb, és én is így tapasztaltam: minél lassabb a töltés, annál lassabb a merülés is.
2020. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Szerény tapasztalataim alapján (kipróbálva a gyári gyorstöltőtöl kezdve az áramkorlátos step-down modulig mindent, beleértve az 5V/250mA -es csigalassú töltést is), semmi különbséget nem tapasztaltam a töltés sebessége/módjára visszavezethetően, ami befolyásolná a merülést.


Azt viszont tapasztaltam már, hogy a töltés közbeni százalék visszajelzés nem mindig és nem minden eszközön pontos. Gyakori eset, hogy egy készülék azt jelzi, hogy az akku 100% -on van, miközben még 200-300mA -rel tölti valójában az akkut (ez a CV töltési szakaszra utal).


Ezen felül az a korábban leírt elmélet, miszerint a töltés vezérlő venné vissza a töltőáramot 80% fölött, bizony téves. A valóság az, hogy az akku fizikai/kémiai tulajdonságai miatt maga az akku nem képes már egy bizonyos töltöttségi szint fölött ugyanakkora árammal töltődni. Ugyanis a CC/CV töltési mód jó esetben az akku áramfelvételéhez igazodik, hacsak nem hibás/rosszul beállított töltővel töltjük az akkut. Először jön az áramkorlátos, változó feszültségű töltés (a töltés vezérlő szabályozza a feszültséget, vagy csak a gagyibb töltőknél az áramkorlát miatt visszaesik a feszültség az akku ilyen állapotában fennálló belső ellenállása miatt), aztán a csúcsfesz elérésekor (ez cirka 80% -nál következik be) a töltés vezérlő tartja a feszültséget és az akku egyre kisebb belső ellenállása miatt csökken az átfolyó áram.

2020. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

A fentihez még hozzátartozik, hogy a készülék fogyasztását sok tényező befolyásolja. Ilyen pl. a hálózat jelerősége is, de a futó alkalmazások fogyasztása is. A kijelző fényerejéről nem is beszélve.


Összességében gyakran maga a felhasználó képzeli be, hogy csak amiatt merül gyorsabban a készülék, mert máshogy töltötte. Azt számításba sem veszi szinte senki, hogy a CC/CV töltési módok pontosabban követhetőek az eszközök számára, ha kisebb a töltőáram, ami miatt kisebb a méréseket befolyásoló melegedés is. Ebből következik, hogy kisebb töltőáram esetén pontosabb a visszajelzett százalék érték is. Ezekből az adatokból pedig a felhasználók gyakran téves következtetéseket vonnak le.

2020. dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!