Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vennétek ennyiért telefont...

Vennétek ennyiért telefont ebben az esetben, vagy hülyeség?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új telefont venni, a következő szempontokat vettem leginkább figyelembe:

- min. 6 GB RAM

- min. 128 GB belső tárhely

- akksi 4000 mAh vagy több

- sokáig érkezzenek hozzá frissítések

- android legyen

- szimpatikus: Honor, OnePlus, de más is szóba jöhet

- ne legyen samsung (rossz tapasztalat)

- lehessen olyan magyar weboldalon megrendelni, ahol adnak hozzá normális garanciát (Honor 10 pl. ezért esett ki)


Eredetileg 100.000 Ft körül szerettem volna telefont venni, de találkoztam a OnePlus Nord telefonnal és teljesen beleszerettem. Jókat is olvastam róla, meg a OnePlus telefonokról általában. Tényleg sokáig bírják a használatot?


Amúgy nem keresek olyan jól, 150 nettó, úgyhogy erre elmenne egy havi fizetésem, de még a szüleimmel élek (egyetemista vagyok), így nem költök olyan sokat, 50.000 Ft körül szállok be a költségekbe, plusz az extrákat (ruha, telefon stb.) magamnak veszem, így van egy csomó félretett pénzem.


Ti a helyemben vennétek ilyen drágán (~150.000 Ft) telefont?


(Amúgy valószínűleg nem használnám ki teljesen a 8 GB RAM-ot, elég lenne egy gyengébb telefon is, csak annyira tetszik a OnePlus Nord! Ha bírná ~3 évig, az tök jó lenne, és így aránylag nem is lenne olyan drága.)



2021. jan. 19. 11:52
 1/9 meszike91 ***** válasza:
73%
Ennyiért már mi 10t inkább.
2021. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

Őszintén minek neked ilyen telefon? Ha csak netezel, facezel, zenét hallgatsz, youtube-t nézel, akkor arra elég ennek a negyede is!

Úgysem használod ki a tudásának a 20%-át sem, akkor meg minek neked? vakítani?

2021. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Elkényeztetett? Megdolgozok azért, hogy ennyit kiadhassak egy telefonért, nem otthon meresztem a seggem, hanem napi 8 órát dolgozok, a szabadságaim 90%-át meg arra használom, hogy részt vegyek az egyetemi óráimon/vizsgáimon.


És tudod, miért kell a 6 GB RAM? Mert 4 GB mellett akad, nem elég. Mire nem elég? Arra, hogy dolgozzak. Nem facebookozásra meg játszogatásra kell.

Miért kell 128 GB belső tárhely? Mert a 64 nem elég.

Miért kell 4000 mAh akksi? Mert dolgozok rajta, meg tanulok, nincs nálam mindig töltő, de egy napot ki kell bírnia akkor is, ha egész nap óráim vannak.

A többi meg nem értem, miért extra.


És nem kapni akarok, hanem VENNI, a saját pénzemből, amiért ROHADTUL MEGDOLGOZTAM.


A többiek válaszát köszönöm.


#3 Nem írtam, hogy mire kell, annyit írtam, hogy 6 GB RAM kell, de 8-at már nem használnék ki. Fentebb olvashatod, hogy miért kell a 6, a többit ne vedd magadra, az az #1-esnek szól.

2021. jan. 19. 12:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Korrekt a Nord, megfelelő lehet. Xiaomi Mi szériáját javaslom még, mindenképp újabbat, kb 3 évet vannak támogatva is, két android főverziófrissítéssel.

Mondanám, hogy Google Pixel... csak nehéz itthon kapni, főként jó garival.

Szóval vagy Oneplus, vagy Xiaomi. Egy Mi 10T tök jó opció lehet.

Vagy Poco F2 Pro esetleg. De ha tetszik a Nord akkor hajrá, jó telefon szerintem, megfordulna a fejemben, jó cucc az az Oxygen Os felület :D

2021. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
A one plus egy remek marka. Esetleg iphone?
2021. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meg fogom nézni az említett telefonokat.


Iphone-t nem szeretnék, nincs velük baj, csak jobban bejönnek az androidos telefonok. De azért rálesek majd azokra is, hátha meggondolom magam. :)

2021. jan. 19. 12:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szereted az iphonet sem a samsungot, akkor tenyleg egy one plis esetleg xiaomi lenne megfelelo.
2021. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Én egy xiaomi-t használok, ami mai árral kb 80-ezer forint. 4GB rammal tökéletes működik, így a márkát tudom ajánlani. (Volt olyan telefonom, ami 4GB-al szét fagyott fél év közepes használat után...)
2021. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
150000ft szerintem nem sok telefonra. Mármint oké hogy vannak pl 50000ért is telefonok de azokat meg kb évente cserélheted le vagy viheted szervízbe mert mindig lesz valami baja. Akkor már sokkal jobban megéri venni egyet kicsit drágábban és használni 2-3-4évig úgy hogy nincs vele semmi probléma. Az osztályomban (10.) kb a fél osztálynak iphone 11 meg 12 van úgy hogy egyiküknek sem kifejezettem gazdagok a szülei csak megveszik hitelre meg ilyenek. Ehhez képest a 150000ft-os telefon felnőttként saját fizetésből szerintem teljesen belefér.
2021. jan. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!