Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy ha mobilon...

Miért van az, hogy ha mobilon mixelek össze zenéket és megnyomom a sync gombot, de ha manuálisan próbálom a két zene waveformját összeilleszteni akkor is néha előfordul, hogy a beat nem egy időben "fut", tehát "ugrál"?

Figyelt kérdés
Már egy csomó különböző dj appot kipróbáltam, de mindegyiknél ez a probléma előfordult már. Valamit rosszul csinálok, vagy egyszerűen csak az a baj, hogy ezek mobilos alkalmazások, és kevésbé fejlettek?

2021. jan. 24. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Láttál már zenészeket mobilon mixelni?

Igen, én sem. :D


ugyan nem vagyok vérprofi az audio dolgokban, de biztos vagyok benne, hogy ezt gépen kellene csinálni.

(szerintem az audacity is tökéletes erre)

2021. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Profi zenészeket élőben nyilván nem, de a YouTube-on láttam már például a We DJ és Cross DJ-ről is videókat, ahol mobilon mixelnek.
2021. jan. 24. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Részletezd úgy, mintha egy ötévest tanítanál, hogy mit is értesz az alatt, hogy nem egyidőben fut a beat! A tempó tér el, vagy meg van csúszva, de tempóban van? Nem dupla vagy félsebességen megy? Azt ugye tudod, hogy minden szoftverben te tartod kézben a helyes bpm-eket és a jól megválasztott cue pontokat? Nem megúszható, trackenkénti munka. Amit ha jól csinálsz, semmi nem csúszhat meg.
2021. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most újra próbáltam az a két zenét összemixelni amiknek az üteme nem egyezett meg és kiderült, hogy nem feltétlenül kell minden esetben pontosan egy vonalban lennie a waveformnak. A tempó az mindkét oldalon 124 bpm. A két hang volt elcsúszva egymástól. Köszi a segítséget.
2021. jan. 24. 23:57
 5/5 anonim ***** válasza:
a sync pontosan odailleszti, ahova kell, azaz szinkronizálja. Van, hogy a bpm-et is megváltoztatja 1-2 vel ha nem egyezik
2022. szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!