Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri korlátlan, 5G-s mobilin...

Megéri korlátlan, 5G-s mobilinternetre váltani? (Telekom)

Figyelt kérdés

Új készüléket szeretnék venni. A díjcsomagom maradna, mivel nem szoktam sokat beszélgetni, így az 1000Ft-t kb. Viszont a jelenlegi 4 GB-os mobilnetről szeretnék váltani erősebbre.

Sokszor volt, hogy venni kellett pluszba mobilnetet (igaz nem sokat), volt amikor 3 Gb + duplát kaptam, és azt is leneteztem. Kb olyan 8 GB ami szükséges.


Van 15GB-os (belföldön+EU-ban)

és van a Korlátlan belföltdön (16GB EU-ban) és gigaerős 5G-s.


A helyzet az, hogy korlátlanra nem hiszem hogy szükségem lenne, bőven elég lenne a 15 gigás is, na meg egy vidéki faluban nincsen 5G-s lefedettség, és mire lenne szerintem az bőven 2 év...

Viszont "csak" durván 2 ezerrel kerül többe.


Ti melyiket választanátok? Megéri havi 2 ezer párszáz forinttal többet fizetni a mobilnetért, ami 15 giga helyett korlátlan + 5G-s lefedettség (ami jelenleg nagyon kevés helyen van) ráadásul ismerve magam, a 15 GB bőven elég lesz, max ha nem, akkor nem sokba került 1-2 giga pluszt venni egyszer kétszer ?


Ráadásul ha jól tudom 15 gigáról lehet váltani korlátlanra, viszont fordítva, erősebbről gyengébbre nem lehet.



2021. jan. 30. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nekem a 4G is megfelel. Ha filmet töltesz le az eszközre akkor jó az 5G...de én még várnék...
2021. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 senior10 ***** válasza:
100%
Ha tudod magadról, hogy felesleges a korlátlan csomag, valamint az 5G-t nem tudnád használni akkor felesleges a korlátlan+5g-s csomag. Gyakorlatilag fizetnél + 2000 ft-ot olyasvalamiért amit nem is használsz....
2021. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteget használom a mobil internetemet, sokszor meg is osztom, több készüléken így is 12 gb volt a max, amit elfogyasztottam.
2021. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ki tudod használni az 5G-t, akkor igen.
2021. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 30. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A helyzet az, hogy korlátlanra nem hiszem hogy szükségem lenne, bőven elég lenne a 15 gigás is, na meg egy vidéki faluban nincsen 5G-s lefedettség, és mire lenne szerintem az bőven 2 év.. Viszont "csak" durván 2 ezerrel kerül többe."

Akkor teljesen felesleges, nem használnád ki és lehet, hogy csak 2000 Ft-tal drágább, de így kb olyan, mintha ezt kidobnád az ablakon. Biztos jobbra is el tudnád költeni.

2021. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alig van valahol 5G lefedettség, úgyhogy ebből a szempontból szerintem tárgytalan a kérdés.


[link]


Viszont nekem az a 2ezer forint személy szerint megérne annyit hogy korlátlan legyen az internet, így azokon a helyeken ahol nincs wifi is bátran lehet használni és akár sorozatokat nézni, játékokat letölteni, fényképeket/videókat küldeni, etc. Sőt, sok helyen jobb a mobilnet, mint a wifi (különösképp étterem, szálloda, sokszor munkahely), így akkor ott se kell szenvedni hanem lehet használni a korlátlant.

2021. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a havi 2000 a 2 év hűség alatt majdnem 50, fölöslegesen kidobva az ablakon. Ha a 2 év alatt veszel 40 db 24 órás korlátlan opciót, akkor is jobban jársz. Ennyit meg nem fogsz, max 3-4-et.
2021. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem (is) korlátlan Telekom mobilinternetem van, most vettem hozzá 5G képes telefont, előtte 4G-ről használtam. Több csomag is elérhető, nekünk az okosvilágos van, ennél két MultiSIM ingyenes, tehát egy előfizetéssel három SIM kártyán használható akár egyszerre is. Így Magenta 1 kedvezménnyel sokkal olcsóbb, mintha mindenkinek vennénk külön-külön mondjuk 5-10GB internetet, csak dual SIM-es telefon kell.


Az, hogy kell-e korlátlan, egyénfüggő. Van akinek 3-4 Gb is elegendő egy hónapra, mert csak elolvas néhány cikket, válaszol pár üzenetre és néha felnéz a közösségi oldalakra.

10-15 Gb már sok felhasználónak elegendő szokott lenni, ha nem a mobilinternet a fő internete.

50-100 Gb már napi rendszerességű YouTube-ra és zenei streamingre is elég szokott lenni, ha ésszel használjuk.

Korlátlan akkor kell, illetve ajánlott, ha átlag napi 3-4 óránál többet használnánk, és sokat nézünk rajta videókat, illetve streaminget.


A jó hír, hogy kb. fél éve a legtöbb városban elérhető az 5G. Így akinek korlátlan csomagja van, érdemes beszereznie 5G képes telefont, már csak azért is, mert a vezetékessel szemben a mobil internetnél nem a sebesség alapján fizetünk, a gyorsabb szolgáltatás nem drágább.


Jelenleg a Telekomnál kétféle 5G hálózat érhető el.

1. 3,6 GHz: ezt a lefedettségi térképen sötét magenta színnel jelölik. Ennek az előnye a nagy sebesség, hátránya a kisebb hatótávolság és nehezebben megy át a jel a falakon. Ha valaki annyira szerencsés, hogy ilyen torony mellet lakik, nála az 5G sebessége az optikai internetével fog vetekedni. Megfelelő térerővel egy jó asztali 5G routerrel ez tökéletes fő internetnek is. :)

2. 2100 és 700 MHz: ezt a lefedettségi térképen világos magenta színnel jelölik. Ennek az előnye a nagyobb hatótávolság, jobban áthatol a falakon, cserébe alacsonyabb a sebessége. Ha jó a térerő, a 100-200 Mbit/s sebesség ezen a hálózaton is elérhető. Ez is sok mindenre elég, pl. FullHD streamingre, 4-5-ös térerővel fő internetnek is megfelel, bár az optikai gyorsabb ennél. Sok helyen még nincs optikai hálózat, viszont van 5G a közelben, ott gyorsabb lehet a vezetékesnél, de otthonra asztali 5G router ajánlott.

jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!