Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez mit jelenthet ill. hogy...

Ez mit jelenthet ill. hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Ma telepítettem az egyik bank alkalmazását a telefonomra s a megnyitásnál ez a figyelmeztetés jelenik meg:


"Alkalmazásunk érzékelte, hogy az ön készülékén elérhető a rendszergazdai hozzáférés (rootolt), amely bizonyos esetekben visszaélésre adhat okot."


Korábban nem találkoztam ilyesmivel. A telefon nincs megbuherálva.


Köszi



2021. febr. 8. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt rootolva? Mert egyes telefonok elmentik ezt, és garanciális szervizelésnél akár gondot is okozhat.
2021. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kezdjük ott, hogy mi az a gyökerezés? :)


A telefonnak nem volt más tulaja, újonnan vettem. S a gyári operációs rendszer van rajta. Ill. gondolom annak egy friss(ített) verziója.

2021. febr. 8. 17:59
 3/7 Szirty ***** válasza:
100%

"Kezdjük ott, hogy mi az a gyökerezés? :)"


[link]

2021. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Köszi. Így már értem, hogy mi ez. Azt viszont továbbra sem, hogy ez hogy lehetséges az én telefonommal. :) Ill. kérdés, hogy valóban így van-e. Az Erste Tank mától bevezetett Gyuri névre hallgató rettenetét telepítettem. A f@zskönyvön s Gugli Játékon (meg talán más helyeken is) özönlenek a panaszok Gyuriról. Először azzal kapcsolatban, hogy be se lehetett lépni, aztán meg még 4124145321412 féle más panaszról s hibáról lehet olvasni. (Én be se tudtam lépni, mert nem lehet elforgatni azt a nyavalyás applikációt, mivel régi a telefon s itt-ott már nem jó a képernyője.)


Így elképzelhető, hogy Gyurinak köszönhető ez s ez igazából egy hibás üzenet?


Ha pedig tényleg meg lett gyökerezve a telefon (hogy ki által vala, az persze egy rejtély marad), akkor meg lehet nézni valahogy, hogy valóban így van-e?

S ha igen, akkor mi/ki által történt?

S hogy lehet gyökérteleníteni?


Köszi.

2021. febr. 8. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

- hol vetted a telefonodat?

- asználtan vetted?

- aki androidon bankoz, az annyit is ér

- aki androidon bankoz, annak úgy is kell

2021. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem használtan, újonnan. Még mikor működött, akkor a pandawillről rendeltem.


"- aki androidon bankoz, az annyit is ér

- aki androidon bankoz, annak úgy is kell"


Ez gyönyörű okfejtés. Ezzel igazán sokra megyek vagy épp bárki. :)

2021. febr. 8. 20:13
 7/7 anonim válasza:

[link]


Ez megmutatja , hogy az eszköz rootolt-e.


Rootolt eszköz nem feltétlen azt jelenti, hogy a rendszergazdai jogokkal egyáltalán nagyobb eséllyel élne vissza egy távoli felhasználó, mint eleve az adminisztrátor, mint gyártò.


Kezdetben biztosan problémás egy saját e- banki rendszer kifejlesztése, mint egy drágább licensz megvétele, de valóban érthetetlen számomra, egyáltalán üzletpolitikával kollektív kisbetűvel nevesíteni egy hazai rendszert egy olyan nagy bank, mint az Erste magyar modellben, amelyik a Sparkasse leánybankja, a rendszerüket pedig egy pap nevével közönyösen feketébe is taszítja.


Egyébként a Google segít mindenben, hacsak direkt nem a mobilgyártò infszervizese.

2021. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!