Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez vajon kamu iphone lehet?...

Ez vajon kamu iphone lehet? Létezik, hogy ugyanabban a boltban hamisat és eredetit adnak el?

Figyelt kérdés

Szóval a barátnőm még talán 2,5 éve vett egy iphone se-t, egy viszonteladó üzletben. Nem volt semmi baja azonkívül, hogy a home gomb tönkrement, és tavaly májusban frissített egy 8-asra. Már az elején szervízbe küldték, mivel gyári hiba miatt nem csatlakozott a wi-fire és a bluetooth nem működött rajta. Mostanában pedig elkezd villogni a képernyője, nem reagál semmilyen gombra, és folyamatosan kifagy a snapchatje. Valamikor meg nem tudja bekapcsolni a telefonját sem. Fényképezője is elmondása szerint sz@r, mivel zajos a fotó( fekete helyeken zöld pixelek jelennek meg).

Szintén tavaly október végén vettem egy iphone 11-et ugyanabból a boltból, de mostanra kicsit betojtam a baràtnőm tapasztalata alapján, hogy lehet mindketten kamu telefont vettünk. Ugyanannyit fizettem, mint ahogy kb minden más üzletben árulták(~700 euró). Az apple support oldalán is beírtam a serial numbert, és kiadta a telefonom, illetve pontosan kiírta az apple ID aktiváció napját (pont akkori dátumot ír, mikor vettem). Tehát ez alapján gondolom én, hogy az enyém eredeti. Viszont akkor a barátnőmé hamis lenne?


2021. febr. 18. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor veszel egy iphonet a cikkszáma alapján le tudod ellenőrizni, hogy eredeti e vagy hamis.

Amúgy bocsi a kérdésért, ne kötekedésnek vedd meg ilyesmi, de ha kb ugyan annyiba kerül máshol is a telefon, akkor miért a bizonytalanabbik boltból vettél?:D

2021. febr. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A hamisitványon android van. Azért a 2,5 év alatt csak feltünt volna hogy Google Play van rajta és nem App Store.
2021. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 pont ezt akartam mondani. :D
2021. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha használtan vette a telefont, előfordulhat, hogy már volt javítva. Pl betört a kijelzője, és egy utángyártottat raktak bele. Nekünk van itthon olyan, amit így javítottak, és tényleg nem olyan szép a képe, mint az eredetinek. A javítás során sem biztos, hogy úgy sikerül összerakni, ahogy kellene, ez is lehet egy hibaforrás a villogásra. De az is simán lehet, hogy gyári hibás a készülék, és nem a bolt ügyeskedett vele.

Ha a tied jól működik, felesleges aggódnod bármin. A telefon szinte biztos, hogy eredeti, nem hamisítvány, utóbbiakon valami kamu oprendszer fut, ami próbál hasonlítani az iOS-re. De ha neked működik az Apple id, siri, app store, akkor nincs okod aggódni, hogy kamu telefonod van.

2021. febr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én még nem láttam fake Iphone-t IOS rendszerrel.


De pörög piacon sok refurbished jószág újként eladva, ilyen-olyan hibákkal, a használtságból vagy xar összeszerelésből eredően.

Plusz előfordul, hogy mondjuk Iphone 6 jailbreakelve Iphone 7 házban kerül eladásra.


Ilyenbe bele lehet futni. Mindkét esetben ellenőrizhetően van Apple regisztrációja, arról nem bukik le.

2021. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1 Mediamarkt, xtreme digital oldalán nézegettem akkor az árát, ami kb 700 körül mozgott. Az én lakóhelyemen a viszonteladó elektronikai boltok, tehát ami a plázában található, mindenhol 850€-ért árulták a 11-est vagy afelett. Ezért vettem a másik üzletből. 😅


Kezeltem már a barátnőm mobilját, és ios futott rajta. Akkor gondolom az övé is eredeti. De akkor még is hogy lehetséges, hogy már az elején gyári hibás volt neki, és fél év után villog a képernyője néha? Ő is a boltban újonnan vette.

2021. febr. 19. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor még is hogy lehetséges, hogy már az elején gyári hibás volt"

Úgy hogy sorozatban, szalagon készül és nem egyenként rakják össze.

2021. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
55%

"De akkor még is hogy lehetséges, hogy már az elején gyári hibás volt neki, és fél év után villog a képernyője néha?"


Khm, hányszor kell megválaszolni?


"pörög piacon sok refurbished jószág újként eladva, ilyen-olyan hibákkal, a használtságból vagy xar összeszerelésből eredően."

2021. febr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!