Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Számhordozásnál ki fizeti a...

Számhordozásnál ki fizeti a szolgálatóváltással járó költésget hivás esetében?

Figyelt kérdés
Pl: A Vodafone-nál vagyok, de 30-as a telefonszámom, mert számhordoztam. Ekkor aki 30-asként engem hív, azt gondolhatja, hogy hálózaton belül telefonál, pedig nem. Ilyenkor a hívó fél mit fizet? Hálózaton belülit vagy kívülit? Ha kívülit, akkor nem genyó dolog ez? Azt hiszi, hogy hálózaton belül van, pedig nem.
2021. febr. 21. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltató számít, nem a körzetszám. A vezetékes piacon is van 3 szolgáltató (Telekom, Vodafone/UPC, Digi), de a körzetszámokból ez nem derül ki, hanem a földrajzi hely. A 061 lehet bármelyik.
2021. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
??? Első, nem ez volt a kérdés.
2021. febr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
De pontossn ez volt. Az számít, hogy milyen szolgáltatót hívsz, nem az hogy milyen körzetszámot. Ha a Telekom irányban korlátlan hívása van valakinek, de felhívja a kérdezőt, fizetni fog, mert Vodát hív, hiába 30-as. Ha viszont valaki behordoz egy 70-es számot a Telekomhoz, azt ingyen fel tudja hívni. Ha a nagymamájának Telekomos vezetékes telefonja van, őt is. De ha Digis, már fizetni fog. Pedig ugyan az a körzetszám.
2021. febr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Mindig az fizet aki hív.

Ehhez jön hozzá a hívásátirányítás, akkor az is fizet, aki átirányította a számát másikta.

Illetve van még a roaming hívásfogadás díja, az a hívást fogadót terheli.

2021. febr. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:

"...nem genyó dolog ez?"


Azok számára az, akik most ébredtek fel több éves álmukból és nincs tudomásuk a számhordozás intézményéről...

Mindenki más számíthat arra, hogy a 30-as nem feltétlenül Telekom hálózat...

2021. febr. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

*126*telefonszám#


A fenti USSD kóddal (és egy hívás gomb megnyomásával) lekérdezhető a telefonszám szolgáltatója, így egyszerűen kideríthető (internet nélkül is), melyik szolgáltató irányába kezdeményez hívást valaki. Ez a számhordozás kezdete óta (és korábban is) használható USSD kód tudtommal minden szolgáltató hálózatán működik (de ha tévedek, javítson ki valaki). Aki csak nemrég ébredt rá, hogy egy 20 -as szám lehet nem Telenor -os, vagy egy 30 -as nem Telekom -os, illetve egy 70 -es nem Vodafone -os, stb., annak ez jól jön.


Én ezt az USSD kódot már akkor ismertem, amikor még nem volt számhordozás, így akkor még értelme sem nagyon volt ennek az USSD kódnak, de szerencsére nem felejtettem el, így a számhordozás első pillanatától kezdve le tudom kérdezni a telefonszámok szolgáltatóját, így max akkor ér "meglepetés", amikor lusta vagyok egy szám esetén lekérdezni a szolgáltatóját, ami csak néhány pillanat. Szerintem ez nem "genyó" dolog, csak mai napig sokan nem is tudnak erről az USSD kódról, illetve az online ellenőrzés lehetőségekről (abból több is van)...


Szerintem az a "genyó" dolog, hogy annak idején a számhordozás lehetőség reklámozása ment ezerrel, de a szolgáltató lekérdezési lehetőségek lekérdezése sohasem volt reklámozva.

2021. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt jól sikerült megfogalmazni...


Szóval az utolsó rész:


Szerintem az a "genyó" dolog, hogy annak idején a számhordozás lehetőség reklámozása ment ezerrel, de a szolgáltató lekérdezési lehetőségek sohasem voltak reklámozva.

2021. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:

"A fenti USSD kóddal (és egy hívás gomb megnyomásával) lekérdezhető"


Működik, csak az országhívó előtt nem szereti a + karaktert. Anélkül, vagy országhívó nélkül működik. (Telenor)


Sajnos elég macerás a híváslistából vagy a tel.könyvből kopizgatni a számot (vagy megjegyezni és bepötyögni) a lekérdezéshez.

2021. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#2-es, de pontosan jol valaszolt az egyes. Buta vagy.
2021. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8

Nálam működik a + -al kezdett számok esetén is gond nélkül (lehet a szolgáltatón múlik).


De használható helyette a 00 kezdés is.

Pl:

+36201234567

Helyett:

0036201234567

Mindezt az említett USSD kódba beillesztve így néz ki a dolog:


*126*0036201234567#


Ezzel a formátummal már nem lehet gond.

2021. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!