Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem nyitja meg a telefon...

Miért nem nyitja meg a telefonom az alkalmazásokat?

Figyelt kérdés

Huawei P30 lite telefonom van, sosem történt még velem ilyen ,hogy ne nyitna meg alkalmazásokat. Tegnap este kezdődött azzal, hogy nem nyitott meg egy pár alkalmazást, pl szótár, vagy ha küldtek linket messengeren keresztül, akkor arra sem tudtam rámenni, viszont ha instagramon elküldték, akkor megnyitotta, viszont mai napon már a googlet sem nyitja meg. Rémegyek az alkalmazásra, úgymond megnyitja, viszont lefagy, és automatikusan kidob egy 5mp-en belül. Valaki tud mondani erről valamit?

Zene, galéria, jegyzetek és hasonló dolgokat megnyit.



2021. márc. 23. 17:42
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
87%

Szervizesek kedvéért:

(Azon is jót röhögtem, hogy külső dependency-t képzelsz el cache-ben, de annyira nem tartozik ide)


[link]

2021. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%
Ah, a háttér transzparens :( na mindegy, a lényeg látható, hogy NAGYON NAGY vonalakban hogy is néz ki az ilyesmi...
2021. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
64%
Én meg azon röhögök jót, hogy szoftveresként megmagyarázod hogyan működik a program, amiről semmit nem tudsz. Én hardveresként kapcsolási rajz nélkül neki sem állnék megpróbálni megmagyarázni egy hálózat működését, mert nincs értelme, úgy sem teljesen úgy működik valójában, ahogyan ránézésre én elképzelem.
2021. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
83%

Miért, hogy kéne egy libet használni, ha nem így? :D Taníts, mester! Integráltam és fejlesztettem is már néhány ilyet, de új szemlélet mindig jól jön :)



"Én hardveresként"

Úgy érted nagyszájú dilettánsként :)


"kapcsolási rajz nélkül neki sem állnék megpróbálni megmagyarázni egy hálózat működését"

Ha a folyamatábrával vesszük analógiára ezt, akkor most azt mondtad, hogy kapcsolási rajz nélkül képtelen vagy elmagyarázni, hogy kell bedugni egy hűtőt a konnektorba.



"Én meg azon röhögök jót, hogy szoftveresként megmagyarázod hogyan működik a program, amiről semmit nem tudsz"

Pont ez a jó az ilyenekben. :) Nem tudom, és nem is érdekel, hogy működik a lib. Ott vannak a publikus interfészei, lehet őket implementálni. A fenét nem éredekli (a tőle függő program szempontjából), hogy hogy működik belülről. De okoskodj csak. :)

2021. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
47%
Nekem az a bajom, hogy az ábrádon ott egy cache, amiről fogalmad sincs, hogy implementálva van-e vagy csak a saját agyszüleményed. Te úgy próbálod az igazadat magyarázni, hogy önkényesen beleszövöd az érveidet az ábrába.
2021. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim válasza:
69%
Nem tudom miről szól a vita, de nekem is ilyen problémám van. Segítenétek?
2021. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
76%

"amiről fogalmad sincs, hogy implementálva van-e vagy csak a saját agyszüleményed."


Tessék, egy public method a sok közül:


[link]

2021. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
77%

#46

Az első oldalon találod a megoldást. :)

2021. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
47%
Aha és honnan tudod, hogy használva van-e? Attól, hogy ott a metódus, még nem kötelező használni. Meg aztán milyen adatok lehetnek ebben a cache-ben, amitől az egyik program működése leáll, de a másiké nem? Próbálod ráerőltetni a kérdésre, hogy ez bizony szoftveres hiba, mert te magad is szoftveres vagy, holott látni kéne a fától az erdőt és a fejedre csapni, hogy ez inkább hardveres, mint szoftveres, már csak a leírásból ítélve is. Gondolom ha kiveszem a CPU-t a gépből, akkor megpróbálnád megmagyarázni, hogy BIOS-t kell frissíteni, azért nem működik.
2021. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire ostoba vagy, vagy csak tetteted? :D Voltál fejlesztőcsapat tagja? Meddig és mikor? Megsúgom, amit csak lehet, cache-el mindenki. Mindig.


Tehát, mégegyszer:


1.: App elindul->tartalom->betölt->a cache stale? nem:->egyből vissza a betárazott verziót. Hibás programrész nem fut.


2.: App elindul->tartalom->betölt->a cache stale? igen:-> request továbbítva a hibás részre: a program meghal, exception, fatal, kiscsirke.


"Attól, hogy ott a metódus, még nem kötelező használni. Meg aztán milyen adatok lehetnek ebben a cache-ben, amitől az egyik program működése leáll, de a másiké nem?"

A fentiekből láthatod, hogy pont a még healthy cache menti meg adott esetben a futást. Persze hogy ezt megértsd, gondolkozni is kéne, nem csak hisztizni, hogy ez márpedig hardveres gond, pláne, hogy az egész korrelációt mutat a _globális_ hibákra, amit a google elismert.


(Azon kívül egyáltalán nem állítottam, hogy a chache a probléma, vagy ellenkezője. Csupán példa volt, hogy miért lehet látszólag random jelenség, bár valóban nem volt egyértelmű, hogy ezt akarom mondani. Mea culpa.)


"Gondolom ha kiveszem a CPU-t a gépből, akkor megpróbálnád megmagyarázni, hogy BIOS-t kell frissíteni, azért nem működik.

"

Az alaplap közli, hogy mi a problémája, de köszönöm az abszolút irreleváns példát. :)

2021. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!