Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Redmi Note 9 telefonon van...

Redmi Note 9 telefonon van olyan alapból, hogy jelez a készülék, amikor X%-ra feltöltődött az akkumulátor és ha igen, hol van? Vagy kell ehhez egy alkalmazást telepíteni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogyha a telefon 80%-os akkutöltöttségkor jelezne hanggal, hogy feltöltődött.

2021. márc. 28. 17:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Leírtam a kiegészítő részben.
2021. márc. 28. 18:51
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Igen, látom. Annak az értelmét kérdeztem...
2021. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van olyan lehetőség az adott telefonon?
2021. márc. 28. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Tehát mi értelme van ennek az egész baromkodásnak?
2021. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Accu​Battery App, az értelme, h az akkumulátor élettartalma meghosszabbítható, ha nem mindig 0-100% két végleg közt mozog hanem fixen 20-80% közt pl
2021. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Valahogy sejtettem, hogy ez a közkeletű baromság lesz a nyitja. Majdcsak kikopik már..
2021. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

jah, két héttel, ezért a két hét ért tök felesleges.

2021. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdéses app futtatása (vagy bármilyen más alkalmazásból plusz egy darab) majdnem annyit fogyaszt, hogy pont nem lesz semmi haszna a dolognak (az a pár hét se). Viszont cserébe körbe kell ugrálni a telefont (ami csak egy használati tárgy) és még idegesítően "csipogni" is fog 80% -nál... Illetve persze, mivel 2 érték közt akarja tartani a kérdező a töltöttséget az üzemidő is csökken jelentősen egy töltéssel, emiatt gyakrabban kell tölteni... A rendszer idővel majd nem tudja követni az akku állapotát és már látszólag 20% -os töltöttségi szintnél kikapcsol... Aztán majd amiatt panaszkodik a kérdező, hogy 20% -nál kikapcsol a készülék, pedig egész léte alatt 20%-80% közt volt tartva (ami miatt az akku állapot kalibrációt a rendszer sohasem tudja elvégezni, mivel az csak teljes töltési ciklus során megy).


Na de kinek a pap, kinek a paplan...


A töltés vezérlő, hardveres túl-töltés elleni védelem az semmi. Illetve a túl-merítési szoftveres és hardveres védelem is az... Bolond mérnökök mi a frásznak ölnek munkát ezekbe, ha az okos júzerek felülbírálják?

Szegény mérnökök...

2021. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!