Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon Li-ion akkumuláto...

Mobiltelefon Li-ion akkumulátor "tárolása és hordása" pénztárcában mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Nekem még a régi fajta kivehető akkumulátoros telefonom van, és arra gondoltam, hogy vennék egy Pót akkumulátort és azt hordanám a pénztárcámban, ahol a bankkártyáknak ki van alakítva a hely, mert beférne oda, ám nem tudom hogy mennyire lenne biztos a dolog... Külső Powerbank is opció ha lemerül a telefon, bár akkor macerásabb használni is, és ugye "kábelhez vagyok kötve" olyankor. Szerintetek mennyire vad az ötlet?

2021. ápr. 4. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem a legideálisabb, de ha nem dobálod a pénztárcád, nem hinném, hogy gondot okozna.
2021. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Ne érje nagy hő és nagy nyomás, akkor nem lesz baja
2021. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hő és nagy nyomás egy pénztárcában?

:D


Ne lehessen semmiképp sem rövidre zárni az érintkezőit! Mert akkor lesz nagy hő és nagy nyomás! :D

Ezeken az akksikon van biztonsági szelep és lefújja a nyomást ha mégis megtörténne a baj. Amúgy elég strapabíróak.

A gopro és fényképezőgépek akkujai is hasonló felépítésüek, azokat mégsem féltjük... vajon miért?


A lényeg: ne legyen semmi ami rövdre tudja zárni az érintkezőket!

2021. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején, még "buta" telefonnal (sok évvel ezelőtt) én is hordtam magammal pénztárcában pót akkut. Nagyon jó volt, amikor pont úgy esett, hogy lemerülőben voltam napközben, de muszáj volt telefonálni. Amikor lemerült a mobil, csak gyors akku csere, majd rögtön tudtam újra telefonálni (még menet közben is meg tudtam oldani biciklin is). Mindössze néhány másodpercig voltam az akku csere miatt "elérhetetlen". A gondot nálam az jelentette, hogy nem volt külön "töltőbölcsőm" (vagy mi volt a neve) ahhoz, hogy a telefonon kívül tudjam tölteni az akkut, így muszáj voltam a töltéshez újra akkut cserélni a nap végén... Emiatt kicsit több odafigyelést igényelt az, hogy a második (épp nem használt) akku mindig fel legyen töltve, mire elindulok otthonról.


(Ma már ehhez (ha kivehető akkus mobilom lenne) akár akku töltésre is alkalmas step-down modult is tudnék használni...)


A lényeg tényleg csak annyi (mivel a kivehető akkuk kemény burkolattal rendelkeznek), hogy ne érje túl nagy erőbehatás (mechanikai vagy termikus, ami pénztárcában valószínűleg sohasem fogja érni), illetve ne zárd rövidre (ne rakj mellé vezető képes tárgyat). Illetve még arra érdemes figyelni, hogy ne legyen magas páratartalmú helyen az akku.

Ha ezek megvannak, gond nem lesz.


Én több évig használtam annak idején így két akkuval a mobilt, de semmi gond nem volt a készülékkel vagy az akkuval (azon kívül, hogy nem vettem hozzá külön külső töltő eszközt, emiatt mindig a mobilban töltöttem mindkét akkut felváltva. Már hogyha ezt gondnak lehet nevezni, szerintem inkább csak a lustaságom következménye XD).

2021. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!