Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egyszer valamikor azt láttam...

HappyGuy DJ kérdése:

Egyszer valamikor azt láttam a neten, hogy 10 év múlva az iPhone-okat beszüntetik, mert az Apple VR szemüvegek veszik át a helyüket. Ez mennyire igaz? Ez tényleg meg fog történni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Sokmindent írnak, de még azt se tudjuk, hogy jövőre mi lesz, nem hogy 10 év múlva.
2021. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű. VR szemüveg biztos nem. Voltak kisebb "leak-ek" arról, hogy Apple kísérletezik egy "fejen viselhető AR eszközzel", de erre senkinek nem volt bizonyítéka.

Túl sok funkciót lát el a telefon amit egy fejen viselhető eszköz nem képes.

Ha fejen viselhető eszköz megjelenik az Apple részéről az valószínűleg csak egy kiegészítő lesz, nem egy egyedülálló termék (mint pl AirPods vagy Apple Watch).

VR Headset 100% nem jelenik meg, tőlük, nem látnak benne túl sok lehetőséget. Az Apple évek óta AR felteti a hangsúlyt, nem a VR-ra. (Pl: LiDAR szenzorok, ARKit-ek, és WWDC külön hangúlyt fektetnek rá minden évben.

2021. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam bocsánat.
2021. ápr. 7. 13:18
 4/8 A kérdező kommentje:
De arról egy csomó hír volt hasznaltalma.hu-n is.
2021. ápr. 7. 13:19
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha már AR, akkor miben különbözik a VR-tól?
2021. ápr. 7. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Kilátsz belőle, nem vagy elszigetelve a világodban. Elképzelhetőnek tartom, hogy az lesz monitor helyett, hogy körbepakolod magad az ablakaiddal ott, ahol épp leültél. Valami bt billentyűzet meg egér kellhet még, meg csomó mindent szem-kézgesztusokkal intézhetsz. Ha komolyabb vas kell ahhoz, amit csinálsz, akkor seamless módon behozhatók annak is az ablakai az AR felületre, a telóappok közé. VR szerintem összesen akkor kerülne szóba, ha nagyon bele kell feledkezni egy másik világba, ami kb game meg mozi témakörben jön szóba. Egy AR eszköz tkp VR eszköz lesz, ha kitakarod a világot egy pihekönnyű, végletekig kényelmes, személyre szabható formájú, filléres, zárt "szemüveggel" körülötte.
2021. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

AR=Argumented Reality "Kiterjesztett" valóság

VR=Virtual Reality Virtuális Valóság


AR-nek az alapja a valóság ahol élünk, arra "vetíti" a virtuális valóságot. Erre egy jó példa: képes a telefon képernyőn keresztül egy asztalt eléd vetíteni (Ki lehet próbálni az IKEA Place Appban pl)

VR pedig egy képernyőn keresztűl vetít egy teljesen másik valóságot, ami kötetlen az igazitól

2021. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elírtam véletlenül #7-ben Korrekció: Augmented Reality
2021. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!