Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon rootolás kezdőként?

Telefon rootolás kezdőként?

Figyelt kérdés

Huawei y6 2017 telefonomat szeretném rootolni.

Első rootolásom lenne, néztem az interneten és szerintem nem lenne nehéz rootolni.


Szerintetek belevágjak?

Ha véletlen téglásodna a telo, akkor még menthető lenne?



2021. ápr. 9. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod rootolni.

A Huawei telefonoknál nem lehet kinyitni a bootloadert-t.

2021. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Már pár éve offolta a Huawei a bootloader nyitást, tehát talán régebbi modellekre még rálehet mókolni, de újabbakra már nemigen.

Ezért sem kellene nekem soha.

2021. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezen android 6.0

Emui 4.1 van.

2021. ápr. 9. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Lényegtelen a szoftver, bootloader kulcs nélkül esélytelen.
2021. ápr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sajnos ez a régi hackelős hősidő véget ért.

Minden magára adó gyártó zárja a bootloadert, nyithatatlanul.

Anélkül meg nincs rootolás sem.

Az utolsó telóm, ami mókolható volt, az a Sony Xperia Z volt.

Annak mondjuk kellett is, a gyári rendszer egy korlátos fosch volt. Előtte az X8-at, X10-et ronggyá tuningoltam, már hardver kereteken belül, ami mai szemmel igen szerény volt.

Lg G4 már megoldhatatlan volt, Samsung S8+ is. Feladtam, főleg hogy az újabb android rendszerek elég jók ahhoz, hogy ne kelljen főzött rommal tuningolni a jószágot.


Szerintem ne erőltesd.

Nem csak mert nem fog menni, hanem azért se, mert többet vesztenél rajta a biztonságon, mint ami előnyt hozhat.

2021. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

G4 alatt nem tudom mit értesz "mókolhatatlanként", amikor hivatalosan támogatott, kérhető az LG-től bootloader feloldó bin fájl.

Xiaominál modell, régió, stb függően kell várni a feloldásra, ez lehet azonnali, de akár 30 nap is.

Nekem volt LG G6-om EU modell (H870), amin a gyári rendszer f0s volt, és ahhoz képest, hogy az LG jóformán semmilyen kódot nem ad ki, így elég nehéz volt a custom ROM fejlesztőknek visszafejtegetni, de szép lassan nagyon jó rendszerek váltak elérhetőek rá.

Samsungokban annyira nem vagyok jártas, de az Exynos-ból kiindulva elég offos a történet, Snapdragon piacos modelleknél szerintem vállalható a custom ROM támogatás, amikor nézegettem.


Jelenleg másfél éve van Xiaomi Mi 9-em, amin ugyan MIUI van, de custom beta (hetente frissülő xiaomi.eu), amiből minden felesleges bloatware, reklám, és társai gyomlálva vannak, és jóval jobb az üzemidő, teljesítmény.

Apumnak Note 8T, ami szintén root-olva van, stabil xiaomi.eu ROM-mal, és jó pár hasznos root jogot kérő, de megbízható appal, funkcióval. Ráadásul már hivatalos garanciába is volt, csak visszaraktam a gyári rendszert, lockoltam a bootloadert, és cseréltek benne teljesen új alaplapot, pedig csak mikrofon problémája volt.

2021. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben.

Akkor inkább hagyom.

Köszönöm a válaszokat.

2021. ápr. 9. 16:41
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"G4 alatt nem tudom mit értesz "mókolhatatlanként", amikor hivatalosan támogatott, kérhető az LG-től bootloader feloldó bin fájl."

Mire azt kiadták, már meg sem volt.

Neten volt egy akció, pár ember összedobott egy kis pénzalapot annak, aki elsőként tudja nyitni a bootloaderét.

Sosem vitték el a pénzt. Mire valaki megcsinálta volna, kiadták a gyári nyitást. :D

2021. ápr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!