Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme egy okosórának?

Mi értelme egy okosórának?

Figyelt kérdés
Gondolom aki rohangászik, sportol annak talán ad valami extra infót. Telefont mindenhova hordozom magammal, üzenetekre egyből válaszolok, szóval ez se szempont, hogy kiszűrjem fontos-e az adott üzenet, mert minden az :D Milyen ész érvek vannak még?

2021. ápr. 13. 16:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Nekem egy buta okosórám van, amit 10e ft-ért vettem. :D Csak a lépésszámlálóra volt szükségem, ezért nem akartam többet költeni. Páromnak apple watch-a van, arra van mindenféle alkalmazás, pl. látja az üzeneteit, tud hívást fogadni, zenét irányítani, podcastot hallgatni, monitorozza a szívét, meg még sok más minden. én sem tudom, mert nem érdekel. nem létfontosságú, csak kényelmi dolog. :D Pont az ami, egy okos ÓRA. Sok férfi még hord órát (ő is hordott előtte sima órákat), nem csak azért hogy lássa az időt, hanem mert egy stílusos kiegészítő. Na ez ennyi extrát ad hozzá, hogy nem kell a telefont elővenni és nyomkodni, hanem csak ránézel a karodra.
2021. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
62%
Előző vagyok, szóval én is így álltam hozzá, hogy nem értettem, hogy ez minek van, ha ott a telefon. De aztán láttam, hogy végülis tud hasznos lenni, ha nem a telefonnal hasonlítod össze, hanem egy sima órával, amit egyébként is hordott.
2021. ápr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%

Nekem csak egy mezei Mi Band 3-am van.

Időt mutatja, ha üzenet jön, rezeg, még ha a telefon néma módban van is. Így mindig azonnal tudok válaszolni.

Akkor is jó, amikor hívnak, mert a telefon csengése helyett ez csak rezeg a karomon, mást nem zavar. Ugyanez a helyzet ébresztéskor is, ha nem akarom a velem egy helységben alvókat felébreszteni.

Akkor is jó, amikor le akarom némítani/hangot akarok adni a telefonra, nem kell azt elővenni, hanem az órán lehet állítani.

2021. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%

használd 1 évig aztán meglátod

én vettem egy használt Apple Watchot pont ezért, aztán 1 év után továbbadtam, nem buktam rajta sokat, de legalább kipróbáltam.

2021. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%

Sok értelmét én se látom. Annak hasznos, aki sportol - mondjuk fut - és nem kell állandóan telefonját elővennie.

Nagyrészt csak menőzés, villogtatás.

2021. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%
Az órák tudása, minősége különböző. Olvasd el a gyártók leírását a saját oldalaikon, és el tudod dönteni, hogy szükséged van-e rájuk.
2021. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

Apple watch pl megmentett már több életet is. Figyeli a szívritmust és szól, mielőtt szívrohamot kapnál.


Tudja, ha elájultál és értesíti a beállított sürgősségi kontakto(ka)t. 70 éves Mutterka, aki már ájult el, és csak 3 nap múlva találtunk rá, kapott egyet. Persze ha a 8 kertben ájul el, extra szolgáltatás, hogy tudom, merre jár a lopott óra.. Khm Khm


Aki nem sportol, de keveset mozog, azt noszogatja. A lépés számláló nagyon hasznos. Ráadásul lehet vele kedvezményt is szerezni, ha képes számlálós eseményekre megy vele valaki :)


Egy hívásról tudom, ki hív, és akarok-e beszélni vele, nem kell hozzá szóljon a mobil, a karomon érzem. És látom is ki az. 2 mozdulattal indokkal utasitom el a hívás (keress később / vissza hívlak / már a Bélát szeretem...)


Túra útvonal rögzítésre még a garmin is alkalmatlan sajnos önmagában, de erre vannak pontosabb és kevesebbet fogyasztó célszerszámok is.



Státusz szimbólum, akár a kóla és a energia ital, akinek van, többet ér, akinek nincs, az kívülálló (nyilván viccesnek hiszed, de van az a réteg...)

2021. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
36%
Többet ér akinek van, kívülálló akinek nincs, meg státuszszimbólum?? Na ne röhögtess, ez szánalmas...
2021. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon ügyesen belekötöttél egy pontba, amit szándékosan emeltem ki, hogy viccesnek tűnhet, de ezek bizonyos rétegekben megfigyelt szokások alapján tudom kijelenteni. Azért, mert TE a Nagy Királya a Gyakori Kérdések oldalnak ebben nem hiszel, ügyesen belekötsz abba, amit szegényes felfogóképességeddel nem igazán tudsz megérteni. Hát sajnállak.


Amikor valakin egy ilyen óra megcsillan és a munkatársai a soron egyből "hú de menő" beszólásokkal illetik, az bizony pont az a státusz, amit te nem értesz meg akkor sem, ha éppen az orrod előtt történik.


A szánalmas pontosan a hozzáállásod és a szöveged kedves nyolcaska.

2021. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Mondjuk érdekes, hogy #5-ös hozzászólásra nem jött "ez szánalmas", pedig ugyan azt írja: menőzésre jó. Azaz státusz.

Hmm, vajon ott nem fogta fel nyolcaska a szavak jelentését?

2021. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!