Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android -> IOS váltás, milyen...

Android -> IOS váltás, milyen kompromisszumokkal jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan váltok IOS-re, mivel nincs más kompakt méretben, de azért fél milliót sem akarok költeni így marad a SE2020.


Következő kérdéseim lennének:

1.Zenét ha rámásolok mennyire körülményes rendezni, van-e fájlkezelő alapú lejátszó?(jelenleg mappákban vannak: műfaj/alműfaj/előadó/évszám - album/szám)

2.Ha SD kártyát ezzel használom, lejátszhatóak-e a zenék?(csak mert van egy 128GB-os és szeretném tovább használni)

[link]

3.Értesítés LED nincs, akad-e olyan alternatíva amivel részben kiváltható?

4.IOS-n milyen gyakoriak a frissítések, illetve szokott-e probléma adódni?(bug-ra gondolok itt elsősorban)

5.Akik Androidról váltottak IOS-re megvannak-e vele elégedve? Ha nem akkor milyen kompromisszumokat kell kötni?(személyre szabhatóságon kívül)


Esetleg van ezen kívül bármi ami érdekes lehet számomra írjátok nyugodtan.

Természetesen próbáltam élőben a telefont, be is jön de nyilván élesben kicsit más.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 15. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jelenleg mindkettő rendszerből jut, és vannak is bőven különbségek. Én a zenéket gépre letöltöm, és úgy átmásolom iTunes-on keresztül a telefonra, és az apple musiccal el lehet indítani, bár már lassan áttérek yt musicra, az kényelmesebb számomra. Bugok és hibákkal kapcsolatban annyi, hogy a lehető leggyorsabban jönnek ki az updatek rá, általában már következő nap megjelenik egy frissítés, ami javítja. Android mellett én kifejezetten érzem a különbséget, például a torrent itt felejtős, itt meg kell venni minden programból az eredetit. Eqvalizer nincs a telefonba, az be van állítva egy fix cuccra, a hangszínszabályzóban tudsz állítani különböző dolgokat, de hatalmas basszussal teli zeneminőségre ne számíts.
2021. ápr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az 5. pontot válaszolnám meg. Nekem az androidból lett elegem, mert mindig tákolni kell valamit rajta.

Folyamatosan futottak alkalmazások a háttérben, külön appkiller kellett hozzá, ami időközönként kidobálja őket, mert fogyasztják az akksit, meg eszik az adatforgalmat.


A váltás óta nincs ilyen gondom. Normál felhasználónak, aki nem buherálni akar, sokkal kényelmesebb az alma. Már régi, 6s-em van, netezésnél semmi hátrányom nincs egyelőre.

2021. ápr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1, Igen, le lehet játszani a letöltött zenéket is, viszont csak az iTunes segítségével, ami ezerszer bonyolultabb mint Androidon egyik folderből a másikba húzni a fileokat. Bár ma már nem is ismerek olyat, aki nem lenne előfizetve valamilyen streaming szolgáltatásra.

2, iPhone-ba nem lehet és soha nem is lehetett SD kártyát tenni.

3, Két alternatíva van: vagy villan a vaku amikor jön egy értesítés, vagy a kijelző villan fel.

4, Update szempontból az iOS továbbra is verhetetlen. Stabilitás szempontjából azt tudom mondani, hogy átlagban nincs probléma, de azért volt már egy-két főverzió, amivel bőven akadtak gondok.

5, A környezetemben kb mindenki Apple felhasználó volt mindig is, én kétszer is adtam esélyt a márkának, de engem valamiért nem tudott megfogni, ez viszont teljesen szubjektív. Engem személy szerint a customization totál hidegen hagyott mindig is, a jelenlegi telefonom is már másfél éves, de még mindig az a background van beállítva, mint amivel kijött a dobozból. Ennek ellenére mégis sokkal inkább preferálom az Androidot.

2021. ápr. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3 “ iPhone-ba nem lehet és soha nem is lehetett SD kártyát tenni.”


Megnézted a linket? Ő ilyen kártyaolvasóra gondolt, bár elég érdekes lenne a telefonnal kártyaolvasóval a seggében szaladgálni.

2021. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék, hogy ha zenét akarsz másolni egy iphone-ra az itunes-on keresztül a legegyszerűbb, ha ismered a folyamatot. Ha nem tudod, akkor bonyolultnak tűnik. Egyébként kényelmesebb apple music-ot vagy más streaming szolgáltatást használni havi 1500Ft-ért. Nem kell töltögetni zenét a pc-re, onnan tovább a telefonra. Én

Most épp másoltam rá zenéket is, de a Tidal-t használom mellette meg az Apple Music-ot felváltva.

Valaki írta a hangzást meg a z EQ hiányát. Ezzel nem értek egyet, teljesen rendben van a hangzás, ha megfelelő fejhallgató vagy rendszert használsz hozzá. Előre beállított EQ van, lehet választani több fajtából, de ez ki van kapcsolva nekem.

SD kártyával nem bővíthető, de tudsz csatlakoztatni hozzá pendrive-ot, sd kártyát egy kamera adapter vagy lightning csatlakozós pendrive segítségével, így képeket videókat lehet ide-oda másolni megnézni, vagy zenét lejátszani. Hogy neked be fog jönni az ios az rajtad múlik. Sok minden más, mint a droidon. Itt pl nincs hozzáférésed olyan fájlokhoz sem, amivel tönkretehetnéd a rendszert. Minden fajta fálj megnyitható, csak esetleg kellhet a megfelelő szoftver. 3D-s fájlok, DSD hangfájlok, stb.

2021. ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Folyamatosan futottak alkalmazások a háttérben, külön appkiller kellett hozzá, ami időközönként kidobálja őket, mert fogyasztják az akksit, meg eszik az adatforgalmat."


Androidon meg lehet adni, hogy engeded-e, hogy egy app futhasson-e a háttérben vagy nem, a te kezedben van a dolog, nem kell hozzá apkiller.

2021. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megvártam azért a Sony bemutatóját, árakat stb. de már biztosan az iPhone SE mellett döntök, nincs alternatíva androidos fronton sajna...


#1.Azt néztem nincs külön zenelejátszó alkalmazás csak az iMusic.

Ezt megnézem élőben, ha valamelyik nap beugrok a MM-ba.

Az pozitív hogy megoldható, csak akkor alaposan tagelem a zenéket az áttekinthetőség végett.(most is jól áll, de azért még pontosítok rajta mivel nem fájlkezelő alapú)


#2.Nekem is valamelyest, nem első csúcstelom és azért kell ezt is leváltsam mert szoftveres hibával szenvedek(random leáll a rendszer UI, lefagy és csak újraindítással működik stb.), pedig szerintem egy 835+4GB RAM párosban lenne bőven tartalék de tarthatatlan hogy véletlenszerűen képes lefagyni.(volt FR, váltottam más régiós ROM-ra, fórumban is panaszkodtak rá szóval csere)

Ha tényleg megbízható szoftveresen akkor huzamosabb ideig is használnám, ezt sem váltanám ha tényleg okés lenne minden.

Annak ellenére én szeretem az Androidot mert könnyű fájlokat másolni, átlátható stb. Bár igazából ha működik minden amire szeretném használni, akkor az IOS-el sem lesz bajom.


#3.Rengeteg zeném van felhalmozva a HDD-n, és abból szoktam tömöríteni.

Nekem így egyszerűbb de kinek mi. De mindenképpen elő fogok egy Spotify-ra, hallgatóként csak 1 ezres havonta és annyit megér.


Igen tudom hogy nem lehetett, külső adapterre gondoltam de akkor meg vezetéknélküli fejhallgatót kéne beszerezzek. Így inkább úgy döntöttem veszek 128GB-ost és megpróbálom 100GB körüli kihozni a zenék méretét.


Az teljesen jól hangzik, bár lehet ez hiányozni fog de megpróbálkozok ezekkel a megoldásokkal.


Ennek határozottan örülök, volt Nexus ezzel az ígérettel és ott valahogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet semmilyen téren. Remélhetőleg itt jobb lesz a helyzet.


Személyre szabás nálam az ikonok rendezéséből áll, meg egy háttérképből szóval túl tudom magam tenni hogy ha ilyen nincs. Megvagyok nélküle.

Én csak a fájlmásolástól tartok, mástól nem. Ha azt áthidalom nem fogok az IOS-ben csalódni.


#4. Nagyobb gondom hogy a jack-t így nem is tudnám használni, pontosabban az átalakított így ezt az ötletet el is vetem.


#5.PC-n már adottak a zenék, ráadásul egy jó részét le is tömörítettem(vagy max egy éjszaka alatt letömöríti a gép) szóval még mindig ez a kényelmesebb számomra mint a zenei listákat összeválogatni az 500+ előadóval, műfaj szerint...

De mint írtam ezen gondolkoztam, és megfontoltra veszem.

EQ az mondjuk fontos nekem, mert kicsit sok a magas a fejhallgatómban a párnacsere miatt de ha van olyan beállítás ahol ez megoldható teljesen jó.


Köszönöm a válaszokat!

Sok hasznos infót kaptam, remélhetőleg megbarátkozok vele de az igazat megvallva más lehetőségem nincs. Nagy telóval tudom hogy nem menne(volt 2 évig), IOS-t előbb meg tudnám szokni valószínűleg.

2021. ápr. 17. 13:27
 8/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Még annyit, ha iosre feltöltöd a zenéket a gyári appal szépen működik a Siri, szóval lehet kérni zenét, hogy mit játszon, akár magyar zenéket is.
2021. ápr. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!