Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone SE vagy Iphone 12 Mini?

Iphone SE vagy Iphone 12 Mini?

Figyelt kérdés

Ne ajánljatok más telót légyszi, most csak ez a 2 telefon közül szeretnék dönteni.

Élőben láttam mindkettőt és igazából a méret lenne nekem fontos szempont, mivel volt pár nagyméretű telefonom és manapság már csak nagyokat gyártanak szinte és szeretnék végre kis telefont használni mint régen volt a kis iphone mobilom amit szerettem nagyon, de sajnos olyan méret manapság ritka.

Amúgy az SE talán azért lenne jobb mert kicsivel azért olcsóbb, van rajta főgomb ami hiányozni szerintem, meg úgy kölcsönzi a régi designt is

Viszont a 12 Mini meg pont tökéletes lenne nekem méretileg, színválasztékban sincs hiány, árban hát húzós de nagyon tetszik, viszont hát eléggé drága.

Meg nekem fontos még a tárhely is, és szeretnék sok tárhelyet, 128-256 gb között hezitálok és ez is dobna az árán de az SE-nél így is olcsóbb ha a 256-osat veszem.

Ár/érték arányban melyik érné meg jobban és miért?

Ja meg szeretném persze használni gond nélkül akár 5-6 évig csere nélkül is.

Van esetleg valakinek e 2 telefon közül bármelyik és írna esetleg véleményt milyen eddig?



2021. máj. 6. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az SE-t ajánlom
2021. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tepfal ***** válasza:
100%
Én is ezen filóztam, végül 12 Minit vettem és nem bántam meg. Előtte stresszeltem én is, hogy milyen lesz gomb nélkül, konkrétan egy nap alatt megszoktam. Minden másban ugyanazt tudja, mint a sima 12, tehát azért egy "korszerűbb" telefon, de nyilván nem mindegy, hogy te mire használnád. Én nem voltam túlságosan árérzékeny, ha te sem vagy az, én a 12 Minit ajánlom. Nagyon meg vagyok vele elégedve (előtte SE volt, csak tönkrement).
2021. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

mindenben a 12 mini a jobb!

csak az ára számít, mennyit tudsz, akarsz kifizeni.

2021. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

SE mellett leginkább az ára szól, illetve a főgomb.

Viszont minden más a 12 Mini mellett, így ha van keret akkor azt vedd.

Hosszú használat után derül csak ki hogy az üzemidőben a 12 Mini sem éppen acélos de még épphogy vállalható, a SE ezzel szemben harmat gyenge ilyen téren.

1 GB-al több RAM van benne ami szintén előnyös hogy ha időtállóság a cél.

OLED kijelző több lehetőséget nyújt pl. értesítések jelzésére akár mivel az IPS-el szemben nem kell megvilágítani a teljes kijelzőt.

Nagyobb kijelző miatt jobb a tartalomfogyasztás is, 4,7" manapság nem túl előnyös akár egy weboldal esetén sem.

Összesítve ár/értékben nincs különbség, amennyivel többet fizetsz annyival többet nyújt a 12 Mini ja és annyival többért tudod később eladni is majd.

Időtállóbb telefon, több extrát nyújt.

A mobilarénán volt egy tag akinek volt kettő, kérdezd meg őt:

[link]

Részletesen beszámol róla hogy ha kérdezed, kérdeztük tőle többen is, azt írta fölényesen jobb a 12 Mini. MM-ban én is használtam mind kettőt, de ennyiből szerintem nem lehet levonni a konklúziót hogy megéri-e a 12 Mini, csak hogy ha valakinek volt mind kettő a típus.

Én a 12 Mini-t javaslom.

2021. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
12 mini, mindenben jobb a SE-nél
2021. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

12 mini-m van. Nálam szóba se jöhetett az SE 2020, pedig pont egy SE-t cseréltem.

Sokkal jobb a főgomb nélküli megoldás, kényelmesebb és gyorsabb. Ujjlenyomat olvasó, amitől búcsúzni kell.

Meg nekem nagyon nem jönnek már be a 2 cm-es kávák.


Én is sokat vaciláltam rajta, mert tényleg drága, de nem bántam meg. Ja és 128GB-osat vettem/venném.

2021. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!