Realme 7 megéri?

Figyelt kérdés

Megéri?

Milyen?

Tapasztalatok?

Esetleg ebben az árban van olyan telefon ami jobban megéri?



2021. máj. 12. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Hardveresen jó lehet, de szoftveresen nem hiszem.

Hivatalos szervize sincs, így ha valami van a telefonnal, nehéz lesz megoldani (sok gsm becsap).

Inkább egy Xiaomi Redmi Note 10-et javaslok helyette.

2021. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Szoftveresen nem tudom, bár tényleg lehet benne ráció, én viszont hardveresen sem ajánlom, mert MediaTek processzor van benne, ami a legrosszabb gyártmány!

Igaz, csak 4 GB rammal, de ebben az ársávban szerintem is a Xiaomi Redmi Note 10 a legjobb, esetleg még Xiaomi Poco M3 vagy Motorola Moto G8 Power !

2021. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem igen megéri.

Nincs vele személyes tapasztalatom de a BBK rossz telefont nem ad ki a kezei közül szóval részemről ajánlott.(Realme 5 Pro-ról viszont tudom hogy jó telefon mivel az van a közelben)

Alzától vedd és lesz normális szerviz és garancia.

Nem ajánlok Xiaomi, a MIUI sokkal rosszabb szoftver mint Realme UI.

Bár ott sok a Xiaomi fanatikus szóval le fognak beszélni a Realme-ről, ezt fixen állíthatom. Xiaomi-k sem lennének rosszak ha normálisan frissítenék őket, meg ha a MIUI használható lenne.


#2.Pedig jó ha megszokod mivel az MTK elkezdett terjeszkedni.

Amúgy egész jó SoC-t kerülnek ki a gyárból szóval nem érdemes őket ekézni már.

Samsung SoC-jai legalább olyan rosszak, de itt a GYK-n azokat meg mindenki dicséri...

Amúgy meg G8 Power, komolyan?

4GB RAM és elég gyenge SoC.

G95 azért bőven a 7-es széria körül van teljesítményben, nem szabad lebecsülni.

Poco M3 meg remélem vicc akart lenni, ezek nem is abban az árkategóriában játszanak és meglátszik a specifikációknak is. A Note 10 már versenyképes viszont, de én 4GB RAM-mal nem vennék telefont.

2021. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen B variációnak a note 10-et néztem de engem nem győzőtt meg a csak 4 giga ram!

Még gondolkozóm melyik legyen és köszi a segítségeket!

(#3-as ha jól tudom az M3 lejjebb van az árkazegóriában!)

2021. máj. 13. 06:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Sorry 2-est akartam a 3 heLyett :)
2021. máj. 13. 15:27
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

#2-es vagyok. Kérdező, manapság is még 3 GB ram a minimum, vagyis a legalja, amivel még relatíve normálisan használható egy okostelefon, 4 GB pedig teljesen átlagos ebben az árfekvésben, főleg a normálisabb telefonok között, és kb. 2 évig még biztosan jó lesz! Mire használnád, amire feltétlenül kell minimum 6 GB ? Amúgy igen, most látom, hogy a Poco M3 már 48 ezerért is van az Emag-on, de eddig minden normális webshopban 50-60 ezer között volt az ára!

#3-as, most komolyan, mi baj van a G8 Power-rel? Snapdragon 665/Adreno 610 összeségében szerintem a legjobb SoC ennyiért, jó, persze a Mali-G76 talán egy fokkal jobb, csak összeségében nem MTK procival! Azon kívül FHD+ kijelző, 4K videózás, és 5000-es akksi átlagosan 136 óra üzemidővel - szerintem teljesen rendben van! Az MTK-ról ez a hozzászólásod, hogy "jó ha megszokod", úgy hangzik, mint ha kezdené átvenni az uralmat, és totálisan elnyomná a Snapdragont is, pedig arra semmi esélye!

A Poco M3 is kb. ugyanezen a szinten lenne, ugyanaz a SoC, hátránya hogy "csak" FHD-ban tud videózni, viszont cserébe 6000-es akksija van! Jó, mondjuk személy szerint én se vennék, főleg a videózás miatt, de valakinek ez abszolút lényegtelen (nem tudom, a kérdezőnél mi a helyzet), és ugyanez a SoC és kijelző mellé az akksi/üzemidő miatt vettem be az ajánlatba!

Kompromisszum meg főleg van az olcsóbb kategóriákban, konkrétan nagyobb ram olcsóbban inkább csak a noname telefonokban van, illetve határon a Realme-ekben!

2021. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

#6.Szerintem meg nem jó ajánlat, hisz ott van a G95-ös Realme 7 is.

Moto-k sosem a jó ár/értékről voltak híresek hanem a jó a szoftverről és a kategóriában jónak számító kameráról.

Bár ilyen téren a Realme 7 sem rossz.

A Moto ellen az is szól hogy csak Emmc tárhelye van, ami véleményem szerint elfogadhatatlan ennyi pénzért. Az UFS-n ne spóroljanak már 2021-ben...

Igen, átlag felhasználásnál is észrevehető a különbség, akár egy app telepítésénél, egy alkalmazás megnyitásánál. Jóval gördülékenyebb a működés.

Amúgy ezeket a Realme 7 is tudja 6GB RAM-mal és sokkal gyorsabb tárhellyel, erősebb SoC-kal, akkor mégis mi a szól a Moto mellett? A hanyag frissítés ami jellemző rájuk az utóbbi időben?

"pedig arra semmi esélye!"

2024-ig félvezető hiány van, fel is nyomta az árakat.

Nézd meg mennyibe kerül egy 888-as telefon, 240K-tól indul a Zenfone 8...

Ez kedvez az MTK-nak mindenképpen, egyre jobban terjeszkedik. Nem hülyeségből mondtam hogy a Snapdragon-nak nem sok keresnivalója lesz a belépő illetve a középkategóriában. Az 5G miatt szintén drágulnak a SoC-k. Szóval ezek mind a Snapdragon ellen vannak, mivel nem tudnak versenyképes áron SoC-t nyújtani az alsóbb szegmensben hisz ezáltal a telefonok ára is növekedne.

Poco M3 sem rossz telefon, de ennyiért a 4GB-ost kapni.

MIUI meg továbbra is ellenérv, illetve frissíteni ők sem szeretnek.

Üzemideje az tényleg nagyon jó, ez lehet olyan érv ami miatt azt veszi az ember de akkor érdemes hozzádobni kicsit és a 6GB-os változatot venni.


Realme most éppen ugyan azt csinálja mint a Xiaomi pár éve, megpróbál olcsón kínálni magas minőséget és jó specifikációt. Ha lesz egy kis marketing simán vinni fogják mint a cukrok.


RAM-ról:

Pixeleket is a Google 6GB RAM-mal dobta ki, ami leginkább arra utal hogy nőni fognak az alkalmazások és az Android rendszer memóriaigénye. Sokáig ők is 4GB-al dobták ki a telefont, szóval tökéletes viszonyítási alap, hogy ha ők a középkategóriában is már 6GB RAM-mal szálnak versenybe az már adhat okot arra hogy érdemes elgondolkozni a 6GB RAM-m.

Én most 9.0-ás Android-t használok 4GB RAM-mal, igen jelenleg elég de ez már egy 4 éves(!)telefon... Újabb rendszer még több memóriát igényel, az app-k igénye is folyamatosan nő. Szóval én úgy gondolom amennyibe a user 2-3 évre tervez és kínál a gyártó ennyiért 6GB RAM-os telefont érdemes megfontolni.

3GB RAM-os telefont én már hanyagolnám, 4GB a minimum manapság is ha érdemben akarja használni az ember a multi-tasking-t. De azért már bőven ki lehet ebből is fogyni hála a tökéletes optimalizálásnak ami most folyik... Szóval kell manapság már a 6GB RAM és RAM-ból eleve sosem elég. Már az fix hogy egyelőre 8GB RAM-nál többet nem nagyon képes használni a rendszer mert ugyan úgy újratöltenek az app-k, de az újabb Android verziónál ami szeptemberben jön valószínű hogy már megengedett lesz a több is.

Összesítve, nem kell speciális használat a több GB RAM használathoz.

Már annyira növekedett az app-k igénye hogy egy több tab-os böngésző, pár alkalmazással simán elfogyaszt 3GB RAM-t.

2021. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket!



#6-os teljesen normális funkciókra szoktam használni!YT,DC,FB, Viber, MSG, netezés és telefonálás!

Fotózni csak nyáron szoktam a nyaralás alatt, de akkor mondjuk akkor elég sokat!Videózni általában évi 2-3 max 4 szoktam amugy szinte soha!

2021. máj. 14. 20:41
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
A Realme 7 igen jo telo.
2021. máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket!

Realme 7-et még ma megfogom rendelni!

2021. máj. 17. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!