Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan van az embereknek...

Honnan van az embereknek ennyi pénze telefonra és egyéb dolgokra?

Figyelt kérdés
Szinte mindenkinek 100e Ft feletti telefonja van manapság! Nekem 50e-nél drágább sose volt, mert nincs rá pénz. Mi a munkája az olyan embereknek (vagy a szüleiknek, vagy akitől kapják) akiknek ilyen 400 ezres iPhone-ja meg hasonlója van? Én sose kaptam a szüleimtől se drága telefont, mindig mindennek nekem kellett megkeresni az árát... 18 év alatt, illetve az után, de végzettség nélkül meg csak sz.r munkák vannak... Csak érdekelne, hogy akik tudnak ilyeneket venni, honnan van a pénz rá?

2021. máj. 24. 08:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%

Semmi közöd mások anyagi helyzetéhez.

A magadéval foglalkozz!

2021. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
76%
Lehet nekik van végzettségük.
2021. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%
Elég sok ember elvégzi azokat a sz.r munkákat is.
2021. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
Valószínüleg valami munkával keresett pénzből vették őket.
2021. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
65%

Először is semmi közöd ahhoz hogy mások mit vesznek addig amíg nem tőled kérnek rá pénzt

De tessék a válasz szinte minden telefont lehet 22 még nem tudom hány hónapos részletre venni sokan azt teszik vagy tesznek rá fere pénzt ezen kívül érdemes körülnézni én akartam venni egy telefont a normál ára ~300 körül van de mivel nem egy új model egy fajta szint lehet venni kb 160ezerert mert abból a színből csomó maradt a boltok nyakán

2021. máj. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség van:


- Használtan vették, a megjelenéskori árhoz képest jóval kedvezőbben.


- Azonnal készhez kapták megadott tarifacsomag előfizetése mellett.


- Részletfizetésre / áruhitelre vásárolták.


- Barát, családtag, kolléga, ismerős, vagy ismerős ismerősének korábbi telefonja volt, aki újat vásárolva olcsón értékesítené a régit, vagy extrémebb esetekben ingyen is odaadja a feleslegessé vált készüléket.


- Céges telefon, nem kellett megvásárolnia azt.


- Rettenetesen rossz pénzkezelés és értékrend: Vannak, akik a kéthavi összesítve tegyük fel 400 000 forintos fizetésből vesznek egy 350 000 forintos telefont, utána meg két hónapon keresztül vajaskenyéren "élnek".

2021. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
30%

Szolgáltatótól kedvezménnyel, részletre.


A díjcsomagot egyébként is kihasználom, tehát az nem él nálam, hogy "sokkal többet fizetsz érte mert a csomag díja mennyi" - készülék nélkül is ugyanezt a csomagot kellene fizetnem!


A készülék listaárából kapok némi kedvezményt, majd az így kapott új árat 22 hónap alatt fizetem ki.

2021. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%

"18 év alatt, illetve az után, de végzettség nélkül meg csak sz.r munkák vannak... "

Ez a te bajod.

Egy kollégám mondta, a tanulás kulcs a pénzhez. Persze szerencse is kell hozzá, meg kapcsolat is bizonyos helyzetekben, de aki nem tanult és semmihez sem ért, nagyon ritkán fizetik meg.

Elmondom adalékként, hogy a családom is olyan szegény volt, hogy ha enni akartunk, akkor a fűtésre vagy a villanyra nem jutott pénz. De ez nem mentség a tanulás alól.

Szerencsére nincs rossz fejem, így megfizetnek. 450-500 nettót kapok, meg az asszony is majdnem annyit, plusz mellette maszekolok néha. Havi egy millából már nem olyan nehéz gazdálkodni. Ennek ellenére a telómat én is a jófogásról vettem használtan. Nem azért mert nem vehetném meg a legdrágábbat, csak nem érdekel annyira, hogy csilli-villi újat vegyek, mikor használtan a feléért megkapom, és megy is rá a tok rögtön.

Persze vannak olyanok, akik havi 140-ből veszik meg részletre az iPhone 12-öt, de ha az kell neki, akkor hadd vigye. Te meg ne irigykedj. Még most se késő tanulni. Vagy 10 évvel ezelőtt a cégnél ugyanígy panaszkodott az egyik portás. Mondtam neki, miért nem tanul, az idejéből kitellik? Beiratkozik egy tanfolyamra, mellette tanul angolt. Így is tett. majd rá 4 évre elment tőlünk, azóta saját vállalkozása van, és nem felejtette el megköszönni, hogy bátorítottam, így az élete megváltozhatott.

Ja, el ne felejtsem, az érettségit én is meló mellett csináltam meg, akkor így alakult az életem. Mára tanult kollégákkal dolgozom tiszta kultúrált környezetben.

2021. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
36%

Bűnözésből. Pl én is a gyárba nyomom 3 műszakba, de sose tudtam 50 ezernél drágább telcsit venni. Most is csak egy 15 ezres van. Mégis mikor fizetést kapok, és megyek a dílerhez anyagot venni, akkor nála ott vannak a legújabb több száz ezres telefonok. Viszont ő nem dolgozik semmit. A lényeg tehát hogy olyanok vannak a piramis csúcsán, akik nem becsületes úton keresik meg rá a pénzt.

Meg persze ahogy írják hitelre is lehet. Aztán azt fizeti az ember nagyon sok ideig. (De én biztos nem vennék hitere olyan telefont ami az egész havi fizetésem duplájából se jönne ki tisztán.)

2021. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

A nagy többség szerintem szolgáltatói kamatmentes hitelre, hűségidőért cserébe veszi a telefont.

Így egy 100-200 ezres telefon havonta 6-7 ezer ft. 22 hónapig amit ki lehet bírni annak is aki nem keres túl sokat és van egy jó telefonja.

2021. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!