Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Pár napja vettem egy Iphone-t...

Pár napja vettem egy Iphone-t sok év Androidozás után, de még most sem érzem át az almás feelinget. Meg fog változni? Nálad ez hogy volt?

Figyelt kérdés

Kb. 100.000 Forintos Android telefonjaim voltak, most a csúcs Pro Max-ot vettem meg Iphoneban.


Nekem egyelőre sokkal kevésbé tűnik kézreállónak az Almás telefon, mint az Android volt. Androidon ha valamire rá kellett nyomni, akkor szinte mindig oda tették az akciógombot, ahol az ujjam éppen volt (logikus helyre), de Iphoneon ez teljesen máshogy van.

Ha nyomnom kell egy vissza gombot, akkor teljesen át kell nyúlni a képernyőn. És sok hasonló dolog van, amitől ugyan a készüléket jónak és gyorsnak érzem, de a menürendszert teljesen logikátlannak.


Kb. 4 napja van nálam a készülék, de abszolút nem barátkoztam meg vele. Azon gondolkodom, hogy 14 napos webáruházas elállással visszaküldöm.


Ti hogy voltatok az átállással?


2021. júl. 24. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

a hülye amerikaiaktól ne várj mást

náluk ez a kifordított gondolkodás a hagyományos

2021. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
8 éve amikor megvettem az 5s-t, android után akkor az első nap össze akartam törni. úgy bántam a vételt mint a kutya ki hetet kölykezett, de pár nap múlva már értettem mindent és azóta is iphone készülékem van, már kb. az ötödik.
2021. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Jó telefon az iPhone, nem magával a telefonnal van a baj, mert minőségi, és amire kitalálták, arra tökéletes. Csak az a baj vele, hogy pl egy androidhoz képest keveset tud, jóval kevésbé testreszabható, rengeteg funkció hiányzik belőle (ujjlenyomat, húzással való feloldás, normális fájl kezelés. Ami nekem nagyon fájó volt, hogy pl a Dropbox auto feltöltés folyamatosan leállt [tudom, akksi kímélés, de basszus, nem akksit akarok kímélni, hanem a háttérben fusson egy service ami csinálja amit szeretnék...]).


Sose váltanék vissza Anddoidról iPhone-ra, kivéve, ha az összes laptopom, asztali gépem, tv boxom, okosotthonom valamilyen Apple eszköz lenne, iPaddel együtt...


Megszokható amúgy a te általad vélt hiányosság, de mindig lesz benned egy hiányérzet. Szerintem az S21 Ultra jobb, mint a Pro Max, kb ugyanolyan árkategóriában, ráadásul vannak benne extra dolgok (AoD, stb).

2021. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Akármilyen telefonnal így lennél ha valamit megszoktál az újtól rosszul vagy én is így voltam. Egy idő után aztán nem nem is tudtam volna visszamenni Androidra. Sokkal gyorsabb minőségibb szebb a kép és sorolhatnám. Én az iPhone ba szerettem hogy vissza lehet lépni egyesével az Android meg mindenből visszalép. AztánAztán lett egy androidom, utána megint iPhone-om. És megint a hatalmas különbségek ket tapasztaltam hát százszor jobb az iPhone.
2021. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Idő kell hogy megszokd és rágyere hogy mi a jó benne nem lehet mindent elsőre egy kis türelemmel rájössz hogy milyen jó
2021. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Én is első pár nap sokszor azt mondtam, kibas*om az ablakon ezt a xart, mert kezelhetetlen. :D Na most kb egy éve meg van már, és imádom. Megtartottam a régi Samsungomat is, ami nem olyan régi, 2017-es. Már nem tudom használni. :) Kezembe veszem, próbálnám előhívni, amit akarok, és sehol semmi. Ma már azt baxnám ki néha az ablakon, rosszul vagyok ha fel kell venni az asztalról.

Ha legközelebb telefont veszek, ugyanúgy iPhone mellett fogok dönteni. Páromnak pl minden féle telefonja is volt már, fél milliós androidos is. Most mit mondjak, mindig vissza vette utána az iPhonet.

De ez ízlés kérdése. Lehet, hogy te pl. nem fogod megszokni, nem fog tetszeni. Ez ilyen. De szerintem adj még neki egy kis esélyt.

Arról meg, hogy "zárt", meg "funkció hiányos" nem szeretnék mit mondani. Nem a telefon a buta, hanem az ember, aki használja. Ugyanazt meglehet vele csinálni, mint egy androidossal, semmi plusz órák hosszat tartó vesződség nincs vele.

2021. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

"Androidon ha valamire rá kellett nyomni, akkor szinte mindig oda tették az akciógombot, ahol az ujjam éppen volt (logikus helyre), de Iphoneon ez teljesen máshogy van."


Nem, ugyanígy van itt is, nem kell gokdolkodni semmin, hogy vajon mit és hol kell megnyomni.


"Ha nyomnom kell egy vissza gombot, akkor teljesen át kell nyúlni a képernyőn."


Ezt meg lehet csinálni egy kézzel is, mi ezzel a probléma?

Nincs oda szögezve az ujjad sehova, hogy ne tudnád mozgatni, pont erre való az érintő kijelző, hogy van x méretű terület, amin szabadon mozoghat az ujjad.


"És sok hasonló dolog van, amitől ugyan a készüléket jónak és gyorsnak érzem, de a menürendszert teljesen logikátlannak."


Mit érzel logikátlannak? Míg Androidon oda van csak minden sűrítve, addig itt csoportokra vannak szedve az appok, pl. nemrég hozzáadott, közösségi, szórakozás stb.

Vagy a beállításokra gondolsz?

Ott is kb mindent megtalálsz, egyértelműen kategórizálva van minden. Kb 2-3 nap alatt szoktam át és bár nekem pár dolog miatt az előző Androidos telom jobban bejött (nem a rendszer) és azt használom, de ne hazudjuk már azt, hogy az ios meg kezelhetetlen meg értelmezhetetlen. :D

2021. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ti hogy voltatok az átállással?"

sosem volt androidos telefonom, úgyhogy könnyen :D


A lényeg, hogy ne droidos, windótos logikával akard használni!

Amikor winről macre váltottam akkor volt néhány dolog ami zavaró volt, de néhány nap alatt át tudtam szokni és most már párhuzamosan használom a kettőt és kb fél másodperc mire átáll az agyam a két rendszer között...


való igaz vannak marhaságok az ájfonon és néha 12 év után is felidegesítem magam, de fogadok ha a kezembe adna valaki egy androidos telefon azzal ugyanúgy lennék mint te az ájfónnal. Kell egy kis idő és főleg agyban kell átkapcsolni és nem droidos módszerekkel hozzáállni.


nézz sok videót, hogy mithogyan csinálnak rajta mások, illetve írd ki ide a kérdéseidet nyugodtan, vagyunk páran ájfónosok akik - lepontozások ellenére is - szívesen segítünk! :)

2021. júl. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Iphone után váltottam Androidra. Nem bántam meg.
2021. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fokozatosan megtanulod használni. Kézre azért nem áll mert más logikát szoktál meg. Használtam/használok iPhone -t is.

Más nagyon. Egyszerűsége a nagyszerűsége.

1-2 hónap kelett mire megszoktam.

4 nap alatt csodát nem várnék, most még az ellenállás dolgozik benned.


Ezért utálják sokan ha változtatnak valamin ami meg volt szokva...

2021. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!