Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonokon miért nem úgy...

A telefonokon miért nem úgy megy az operációs rendszer telepítés, mint számítógépen, laptopon?

Figyelt kérdés
Míg számítógépre, laptopra tetszőleges operációs rendszert telepíthetsz, ha készítesz egy bootolható USB-t az .iso fájlból, addig telefonon sokkal bonyolultabb, mivel ott az egész firmware-t (ROM-ot) le kell cserélni, és abból se tehetsz fel akármilyet, ráadásul még kockázatos is. Miért nem tudnak a telefonokba is tenni valami olyat, mint a BIOS és az UEFI, hogy egyszerűen lehessen operációs rendszert telepíteni telefonra? Szerintem rendkívül praktikus lenne, és sok "bütykölést kedvelő ember" örülne neki, köztük én is.

2021. júl. 27. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ket dolgot kell atlatni: egyfelol, hogy az ARM platform egyszeruen nem igy van megtervezve. A masik, hogy a magadfajta butykolgetosok a felhasznalok toredek-ezreleket teszik ki, ezeknek egy ujabb kb. 1%-a az, aki erdemben tudna is valamit csinalni es nem csak csimpanz modjara szetverni bottal az oprendszert mer' hihihiiii az viiccceeees. Na, az o kedvukert nem fogjak a teljes platformot attervezni.
2021. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Sajnos a számítógép, és a telefon két teljesen különböző dolog.

Teljesen máshogyan vannak megtervezve.

2021. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem rendkívül praktikus lenne, és sok "bütykölést kedvelő ember" örülne neki,"

Ja, veled együtt a világon vagy ezer ember. A többi hétmilliárddal meg mi legyen?

2021. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
A telefon erőforrásai egy laptophoz képest erősen korlátozottak. Éppen ezért komoly optimalizálás kell, tehát a rendszert az adott hardverhez igazítják, már csak emiatt se lehet akármit tenni rá. Ha ugyanúgy működne a dolog, mint PC-n, akkor 4GB helyett 16GB RAM, 128GB helyett 1TB tárhely kellene a sok driver miatt és lépten-nyomon belassulna a rendszer.
2021. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még hozzátenném, hogy én sokkal inkább támogatnám az egyszer már felvetett, de elhalt moduláris telefon ötletét. Pl. nekem nem kéne selfie kamera, meg hátulra is elég lenne egy, cserébe nagyobb akkut és több RAM-ot tennék bele.
2021. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!