Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány évesen vegyek okostelefon...

Hány évesen vegyek okostelefont a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
A lányom cikinek tartja, mert 11 éves, és nem okostelefonja van. Nem szeretném, hogy emiatt kicsúfolnák, de félek, hogy a neten bármit láthat, ami nem való neki. Mikor kellett volna venni/vegyek majd okostelefont?

#okostelefon #Telefon gyerekeknek
2021. aug. 30. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező hozzá netet is venni.
2021. aug. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Okostelefonja volt már elsőnek is, csak egy sima alap olcsó fajta, amit "nem baj" ha széttör. Mobilnetet viszont nem kapott rá, mert otthon van net, suliban meg minek. 14 évesen kapott xy gigát rá és ennyi.
2021. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyszerűbb okostelefont kaphat már szerintem ennyi idősen, én is ekkor kaptam az első okostelómat (mondjuk az elég gagyi volt, egy Galaxy Young).

Azt viszont megemlíteném, hogy lehet hogy van a suliban wifi. Nem azt mondom hogy biztos tudja használni, de mi anno megszereztük a rendszergazda jelszót, és a suliwifin neteztünk. Nem fogod tudni teljes mértékben megakadályozni, hogy olyat lásson, ami nem való neki.

2021. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy Family Link nevű program, azzal be lehet korlátozni, mit láthat és mit nem (és szerintem még talán akár azt is, hogy időintervallumban a nap mely szakában mettől meddig)
2021. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már egészen fiatalon adtak okostelefont. Körülbelül 9 lehettem, amikor kaptam és ahelyett, hogy féltettek volna a nettől, megtanították, hogyan kell használni és mit szabad nézni rajta és mit nem.

Mobilnetet nem kötelező venni neki a telefonjához, ilyenkor pedig csak otthon fog tudni internetezni (iskolában valószínűleg nem annyira jó a wi-fi). Szerintem egy jó átbeszéléssel nem lehet belőle baj és manapság tényleg fontos már az okostelefon. Példának okán, én most leszek tizenegyedikes és már kilencediktől fogva történelemből és földrajzból a telefonunkon írtuk dolgozatokat.

2021. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen felesleges. Pláne ebben a korban. Nem vennék.
2021. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő. Ismerek olyant, aki 16 éves és ez a 20. telefonja, multimilliomos szülők elkényeztetett gyereke, ha elhagy egyet, még aznap veszik neki a következőt (mindig jobbat az előzőnél - tehát meg is éri neki :D - vicces, de szerintem egyáltalán nem vicces) , egyet nyikkantott, hogy már nem menő a 11-es iPhone és már meg is kapta a 12-est...... ilyennek még véletlenül sem vennék.


Ha úgy látom, hogy vigyáz a dolgaira, szorgalmas, tanul, és nincsenek tanulmányi/iskolai magatartási gondok ÉS ti is meg vagytok vele elégedve, akkor igen.

2021. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Ez teljesen személyiség-függő.


Én a lányomnak 7 évesen vettem tabletet, okostelefont, kapott face profilt, tiktok fiókot,és teljes internet-hozzáférése van. Most 12, és semmi negatívat nem tapasztalok nála.


Szerintem minél jobban tiltod annál inkább felkelted az érdeklődését. Az semmi jóra nem fog vezetni ha ezzel arra ösztönzöd, hogy találjon megoldást a saját problémáira mert te nem segítesz!


Egy 11 éves már lassan belép a tinédzser korba (szó szerint véve már benne is van), ezért szerintem engedd neki. Vagy azt hiszed, hogy nem tapad rá a korosztálya beliek telójára? Dehogynem. Ezzel tényleg nem óvod, mindössze égeted.

2021. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hány évesen vegyek okostelefont a gyereketeknek?"

Az én gyerekemnek ráérsz telefont venni kb 10 év múlva. Nem tudom, hogy akkor hány éves leszel.

2021. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Rá kell dobni a szülői felügyeletet, és csak azt látja, amit engedsz neki. Ilyen egyszerű.
2021. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!