Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vélemény az új 13as iPhone...

Vélemény az új 13as iPhone szériáról?

Figyelt kérdés

13 pro sierra nevada színe elég ütős lett szerintem.


Tervezitek a beszerzését? Melyik készüléket/színt?



2021. szept. 15. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Néztem a teljes Apple bejelentést, szerintem egyedül a 120Hz az, ami ér valamit az újdonságokban. Nekem nagy csalódás volt. Ezen kívül minden ugyanaz, mint minden eddigi évben - jobb kamera, jobb teljesítmény, jobb akkumulátor, de ezek teljes alap dolgok, hogy ezeknek fejlődniük kell. Ráadásul a kamera felbontását még mindig nem növelték, inkább azt kéne, nem pedig a minőségét, ami eddig is kimagasló volt.


Az meg, hogy az "all day battery life"-ot annyira hihetetlen szenzációnak mutatták be, még mindig érthetetlen számomra. Minden évben kiemelik, holott teljesen triviális, hogy egy telefon kibírja egy egész napig, ezen már túl kéne lendülni.


Szóval nekem összességében teljesen azt sugallta az esemény, hogy semmi újjal nem rukkoltak elő (kivéve a 120Hz, ami Androidon már régi motoros), de szeptember van, ezért valamit ki kell adni, mert rengeteg ember úgyis megveszi.

2021. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát semmi olyat nem mutattak be, ami miatt érdemes lenne akár csak érintőlegesen is gondolkozni azon, hogy veszek-e. Ha ilyen ütemben haladnak a "fejlesztések", akkor a következő a 17-es széria lesz, amit veszek.
2021. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Még is mit vártatok, a 12 szériát egyelőre szerintem nem nagyon lehet felül múlni, na meg jövőre is fel kell valamit mutatni:)

Egyébként jobb lett az üzemidő a kamera is fejlődött picit, kisebb lett a kamera sziget és nem lett drágább mint a 12-es széria, sőt kicsit olcsóbb is, azért ez se rossz.

2021. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az online kíjnótok, de más gyártók online bejelentése is elég laposak mindig.


Mindegy az Apple félére visszatérve.

Ez most csak az előzők csiszolása volt minden termék esetében.


Jó jó kerültek újabb fícsörök.

iPhone

120Hz -et itt sokan megváltónak mondják, de kb nulla a hasznossága a legtöbb esetben. Persze tudom van akinek hiányzik, de itt van a telefonom tudja és 60 -ra van állítva. Látszik nyilván de napi használatban nulla értelme van. Flúidabb a menü. Pont lesz@rom.

Megértem ha valakinek kell, hát ez van. Ezután is csak a Pro ban lesz meg. 13 szériában. Jövőre szerintem mindegyik megkapja.

Kamerában erőset ugrott az összes felfelé, szerintem az se rossz, meg hát a pro -k ban az új funkciók. Hát mondjuk ezek is réteg tulajdonságok.

Akku nagyobb lett miután tavaly kisebb lett :D Fontos visszatérni a gyökerekhez.

CPU gyorsabb lett, időtállóságban jobb.


Amit viszont nem említettek hogy dual eSIM képes az összes iPhone 13. Nem csak el tudja menteni a különböző profilokat hanem egyszerre kettő lehet aktív. Arról nem írnak hogy fizikaival és 2eSIM -el mi a helyzet, de gyanítom hogy csak kettő hálózatot tud egyszerre.


Olcsóbb nem lett sehol, csak Magyarországon :)


Színekben a Red újra rendes red lett a többi szín mellé ment. Így online nézegetve. Előzők színei sokkal jobbak voltak. Illetve a főkamera miatt szebbek is voltak...


Ezek felturbózott rókabőrök.


Mindenesetre tesztek után elgondolkodom rajta hogy ez vagy egy android... Állandóan vacillálok, de a 13 szériát vártam.

Árakban meglepődtem hogy nem drágult.

Alig ment le a 12 széria ára így nem is nagyon van értelme az előző generációt megvenni. Bár a lila kifejezetten tetszik...

2021. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Itt már összevesztünk, olvasd el ezt is :D :

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..


A felbontást nem kell növelni, pont azért jó a minősége, mert "csak" 12MP!!

Meg egyébként is a 12MP-s képet egy a Pro Max esetében 3,5MP-s, a Mini esetében meg 2,5MP-s kijelzőn nézed...

12MP elég A3 méretű képek nyomtatására is.

Mire nem elég a 12MP neked? Ha van ilyen dolog, akkor ne telefont vegyél hanem fotómasinát! Minimum MILC, de inkább valami fullframe-es gépet.

2021. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Morzsi007 ***** válasza:
45%

Mindig ez van, hogy csalódást hoz a legtöbb ember számára egy ilyen bemutató, (elsőre) 😁

Van ott újdonság, csak nem látjátok a fától az erdőt. 🤗

2021. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Így van. Meg hát megszokták (-tuk), hogy Jobs idejében nagyobb újítások voltak. De könyörgöm akkor bárki bármit beletett egy telefonba az már forradalmi volt.

Már attól hasra estünk, hogy a Nokia 3210-esnek nem volt pöcökantennája!! :D Amikor megvettem a 640x480-as monitor után az 1024x768-ast 1 gétig vigyorogtam hogy micsoda fejlesztéééés!

Ma meg olyan számítási teljesítmény van a zsebedben mint 20 éve egy fél faluban nem tudtál volna összeszedni ha minden számítógépet egybe raksz... És nem elég. Én harver mérnök lennék tuti kinyírnám magam, hogy 1 év fejlesztés után jön egy kis csitri és aszongya hogy hát ez lónak a ...a se.

Elég szomorú élete lehet annak aki ilyen savanyú szájízzel éli az életét.


Én tuti veszek egy 13 Pro Maxot a 11 pro után! Grafitot.

2021. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Korábban az Apple technológiailag vezető volt, sőt iránymutató. Hát manapság ez nem nagyon van így. Piac farvizén eveznek. Eléggé hatékonyan, de nem technológiai vezetők.

Nem annyira van komoly újításuk.

Nyilván nem 1 év fejlesztés után jön ki az ami, vagy hát remélem hogy egy egy csapat 2-5 évet fejlesztget valamit ameddig piacra kerül, tehát nem csak a jövő évit fejlesztik hanem az az utániakat is. Nem ilyen 120Hz -es kijelzőre gondolok amit csak bele kellett tenni, meg meg kellett oldani hogy ne folyamatosan 120 -on menjen ha éppen nincsen rá szükség, ez nem tart évekig.

Nem látom a nagy terveket a nagy lépéseket. Csak bízom benne hogy van egy boszorkány konyhájuk amiben nem csak a kamerát reszelgetik, meg a csipeket tervezik, hanem olyan újdonságokat amik ellőre mutatóak és nem piac követőek.


Nyilván a bevétel és ezzel együtt a nyereség maximalizálása a cél.

Fejlesztések meg csak viszik a pénzt és sok bukik is mielőtt piacra kerülhetne...

2021. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

8-as! Jóreggelt! :D

Saját SoC-ot fejlesztenek. Sőt már az intelt is kidobják a gépeikből, mert az asztali gépeikbe is saját SoC-ot fejlesztenek.

Nem innen-onnan rakják össze a gépeket, telefonokat hanem mindent saját maguk csinálnak. A 2 évvel ezelőtti mobil processzoraik is még levernek minden mai más mobilprocit mit vak a poharat, annyival vannak a többiek előtt.

De nem magyarázok tovább, mert nincs kedvem olyanokkal vitázni akik csak a 50-100k-s droidos körben mozognak és néha elolvasnak egy 3 bekezdésből álló ájfónos cikket az indexen, vagy megnéznek egy m.csabás videót. (az is jobban tenné ha inkább törölné a csatornáját végre, már rég elfelejtette honnan jött... de ez egy más téma)

https://www.youtube.com/watch?v=VhalK5lqYY8

2021. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Morzsi007 ***** válasza:
7,9 Egyetértek👍
2021. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!