Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone12 használata?

Iphone12 használata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanság gondolkodtam egy iPhone12-n, viszont az egyetlen dolog ami visszatart (az áresés még sajna nem következett be :'()

az az, hogy 3000mah akksija van és azt hallottam, ezeknél a telefonoknál elég gyorsan romlik. Ami nálam lehet duplán probléma, ugyanis telóról osztom a netet laptopra, ami extrán merít, ha meg töltöm is közben, nem tudom milyen szinten nyírnám ki :D


Mit gondoltok az előbbiekről? Áresés várható még?



2021. szept. 21. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
SE-m van 1éve még mindig 100% az akku állapota, pedig használom, játszom rajta…
2021. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1+


Ha bejön a 13 1 hét kb és szerintem lesz áresés.

2021. szept. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval nem igazán kell ezen aggódjak, köszi!:)
2021. szept. 21. 08:53
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

"az áresés még sajna nem következett be :'()"

349 volt, most meg 289... szerintem ezt nevezhetjük áresésnek. (A hivatalos árakat mondom, nem az alzás, meg emagos, stb. árakat) Ennél jobban nem fog beesni, mert az Apple forgalomban tartja. Majd esetleg karácsonykor lesz valami akció rá itt vagy ott.


"az az, hogy 3000mah akksija van és azt hallottam, ezeknél a telefonoknál elég gyorsan romlik."

A mAh-nak semmi köze a romláshoz...

Az akkumulátorosk olyanok mint a gumiabroncsok, vagy a fékbetétek az autón: elkopnak, elhasználódnak, egy idő után cserélni kell őket, akárhogyan is használod. Ez nem az iphone hibája, hanem az akkumulátortechnológia ilyen. Minden készülékbe ugyanazokat az akkumulátorokat szerelik, mert még nem találtak fel újabb akksikat!

A ciklusszám a lényeg amit figyelni kell. Kb 500-700 0-100%-ig történő viklust bírnak ki az akksik anélkül számottevően romlana az élettartamuk.


"telóról osztom a netet laptopra, ami extrán merít, ha meg töltöm is közben, nem tudom milyen szinten nyírnám ki :D"

Ahogy mondtam: ciklusszám! Ha sokszor lemeríted és feltöltöd akkor hamar meg fog az akksi dögleni. Tedd fel töltőre és úgy használd. De néha hagyd lemerülni, mert az állandó töltőn használat sem jó neki. Ha napi 1x hagyod merülni 20-30%-ig akkor 2-3 évig ki fogja bírni az akksi.


"Áresés várható még?"

Karácsonykor talán lesz akció. Az Apple már nem fogja csökkenteni az árat.


"Ha bejön a 13 1 hét kb és szerintem lesz áresés."

Már bejött!

És már aznap meg is lett az áresés.


Amőgy meg mit akartok a nagy áreséssel? :D

Mindennek megy fel az ára! A benzin, a kifli, a mosószer, a gyülömcs, a hús, ...

Ehhez képest az új iPhoneok ára is csökkent!!

A 13 128GB 334990.

A 12 64GB 349990 volt a megjelenéskor.

A 12 és 11 ára is csökken jelentősen.

Mi kell még? Adjanak ingyen hozzá guminőt is? :D

2021. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:

“ az az, hogy 3000mah akksija van és azt hallottam, ezeknél a telefonoknál elég gyorsan romlik”

Az ios/iphone kevesebb energiát használ, mint az android rendszer. Ezzel azt akarom mondani, hogy ne hasonlítsd egy az egyben a másik platformhoz. Android esetében ekkor(ka)a aksi kicsinyek bizonyulna. Nem olyan rossz az üzemideje, mint gondolod. Nézz pár összehasonlító tesztet, ha jobban érdekel. Avulás kb olyan, mint a többi márkánál, semmivel nem rosszabb. kb 3 év után célszerű aksit cserélni, ha már nagyon gatya.

Ha erről osztanád meg a netet, én feltölteném teljesen és rajt hagynám töltőn, úgy használnám a megosztást. Így kisebb áramot venne fel és nem merülne le.

2021. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Esetleg azt meg tudnátok mondani, hogy ha nem apple airpods-ot szeretnék venni, akkor van-e kompatibilis egyéb és olcsóbb bluetooth-os füles, másrészt meg ha powerbankot vennék a telefonhoz, mindegy-e milyen?

2021. szept. 21. 10:31
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindegyik BT fülessel működik.

Powerbank? Hát e azt amelyik márkáról még nem hallottál, és kézbe fogva is azt érzed hogy hááátttt őőőőő. Amúgy meg mindegy.


Nagyobb akku lassabban degradálódik. Ez igaz, de attól hogy töltőn lóg és ezen keresztül osztod meg a netet nem igazán lesz baja az akkunak. Ciklusok száma számít. 0 tól 100% ig egy ciklus. Ha 50% ig merül egy nap és reggelre feltöltöd 100% -ra akkor az egy fél ciklus.

Nyilván a gyors töltést kerülni kell, aztán ennyi. 2-3 év után így is úgy is észre fogod venni hogy már nem fényes az akku kapacitása. Csak nem mindegy hogy ha hajtod akkor 3év után teljesen feltöltve néhány perc után kikapcsol majd egy kis telefonálástól, vagy marad időd keresni egy hivatalos szervizt ahol kicserélik az akkut.

2021. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik bluetoothos füles működik az iPhone-al.


Powerbankot szintén mindegy milyent vásárolsz.

Annyira kell figyelni, hogy legyen rajta USB-C csatlakozó, mert az iPhone 12-höz USB-C kábelt adnak. Sok powerbankon pedig csak a régebbi USB-A van.

2021. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!