Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az telikijelzős telefonoknál...

Az telikijelzős telefonoknál másnál is villog a kijelző hívás közben?

Figyelt kérdés
Volt Samsung A50 és A41 telefonom de egyiknél se működött rendben a proximity szenzor. Más gyártmányokban is ez a jelenség?
2021. okt. 19. 08:32
 1/9 Morzsi007 ***** válasza:
91%
Más gyártmányokban rendben működik.
2021. okt. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Ezekben nem proximity szenzor van (nem férne el), hanem a gyorsulásmérővel próbálja megfejteni, hogy ha olyan jellegű mozdulatot teszel, mintha a fejedhez emeled a telefont, sötétít, ha meg elemeled bekapcsol a kijelző. Ez persze nem igazán hatékony, főleg ha járművön vagy, ami mozog, vagy sétálsz.
2021. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem tele kijelzős s telefonom. A felső keretben van az elülső hangszóró nyílása. Abban van az érzékelő. Ha nem tartod elég közel, akkor ott ugye màr nem érzékel, mert ugye tényleg nagyon szélen van. Konkrétan a felső keret egy hatalmas telefonnál.

Ha úgy van flip-flop tok és ha felvetted vissza hajtod. Úgy nem kapcsol be a kijelző.

Kivéve ha valahol tényleg a #2 által mondott technikát alkalmazzák. Bár ilyet most hallok először. Eddig ahány ilyen eszköz leírását olvastam, mindenhol volt egy érzékelő valamerre a felső szélen vagy az előlapi kamerát is hallottam már, hogy próbálják aként használni valahogy.

De minden nap tanul valami újat az ember. Attól mert nem hallottam, még lehet olyan is.

2021. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
2-es vagyok, nekem popup kamerás telóm van, nincs szenzorsziget és a kamera sincs kint, ha konkrétan nem használom. Ezen semmi szenzor sincs, ha letakarom ujjal a hangszórót akkor se sötétül, a mozdulatokra reagál, elég furán.
2021. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

#4

Az érzékelő az enyémen se látszik, csak lehet tudni, hohy ott van. Tényleg a felső keretnél van egy kis rés, az az első hangszóró, és abba van építve, látni nem látszik, szóval el kell hinni. Persze, ha takarod akkor ugye sötétül hívás közben.

Nálad akkor ezek szerint tényleg úgy oldhatták meg. Köszi az infót, hátha jó lesz ez még. De valóban kissé fura megoldás, hiszen gondolom a tiédben is van első hangszóró híváshoz. Egy hasonló megoldással gondolom te is kiegyeznél.

2021. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

"Ezekben nem proximity szenzor van (nem férne el), hanem a gyorsulásmérővel próbálja megfejteni, ..."

Teényleg nincs benne külön szenzor, ezt jól sikerült tippelned.

De a gyorsulásmérőhöz nem sok köze van.

Hívás közben a kamera tölti be ezt a szerepet, ha már pont középen van.

2021. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

#6

Popup kameránál nehezebben megoldható az is, hogy a kamera csináljon bármit is. Vagy ebben az esetben is tud valamit látni??

2021. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem lát semmit se behúzott állapotban, de a notchos kamera se ér sokat sötétben. Csak a gyorsulásmérővel tud kezdeni valamit, ami nagyon nem jött össze, ennél a manuális képernyő ki-be kapcsolás is jobb.
2021. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hasonlót olvastam én is mint amit a 2# válaszoló írt. De mi erre a megoldás? Vettem flip tokot amivel szintén látom, sötétben, hogy villog a kijelző. Nagyon idegesítő főleg amikor a lenémítja magát vagy az smsek között kóvályog.
2021. okt. 22. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!