Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nincs a telefonokra egy...

Miért nincs a telefonokra egy olyan alkalmazás ami tárolná az okmányaink, törzsvásárlói kártyáink, stb. digitális változatait? Gyakorlatilag megszűnne a pénztárca jogosultsága, hisz fizetni és kártyákat digitálisan tárolni is lehetne a telefonon.

Figyelt kérdés

Ez a gondolat most jött, mert a LIDL-be is van törzsvásárlói kártya, de én most tapasztaltam hogy ott lehet a mobilon digitálisan is tárolni a kártyát. Mondjuk 1-2 húsz húszezrest meg a tok alá gyűrve is lehetne tárolni, én sem érzem magam jól ha 0 KP van nálam.

Biztonsági oka van, vagy mi? Mert az életünk szerintem kényelmesebb lenne.

Persze lennének hagyományos okmányaink ha valaki technofób vagy ragaszkodik a hagyományos hordozáshoz, vagy esetleg olyan élethelyzetbe kerül hogy tudja hogy le fog merülni a mobilja, vagy épp rossz.



2021. okt. 21. 10:40
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
70%

Nagyon sok ilyen van.

Pl. az OTP Simple alkalmazása is tudja tárolni ezeket a kártyákat.

2021. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ott tudod tárolni pl. a személyit, lakcímkártyát, jogsit, ilyeneket?

És ennek hogy van a törvényi szabályozása? Mert a jogosítványnak ugye nálad kell lenni, ha alkalamzáson keresztül mutatod az "ér" vagy úgy nem megfelelő?

2021. okt. 21. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a hűségkártyákra vonatkozik, mert az gyakorlatilag csak egy vonalkód, amit leolvasnak, vagy NFC (utóbbihoz a telefonodnak is tudnia kell). Így ott egyszerűen csak a telefonodról olvassák le a vonalkódot vagy NFC-t. A mobil bankkártya is pontosan így működik, csak ott a hűségkártyád adatait sugározza. Személyi, jogosítvány viszont hatósági igazolvány, azt nem lehet digitalizálni. Nem is járnál vele jól, ha pont lemerül a telefonod amikor igazoltat a rendőr megszívod. Ez a bajom a digitális bankkártyával, bérlettel is. A bérlethez ráadsául mobilnet is kell, arra is figyelni kell, hogy ne fogyjon el, illetve ha a pusztaságon szállok fel egy falusi járatra ahol nincs térerő, szintén szívás.
2021. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az okmányokról nem tudok nyilatkozni, de a legtöbb nagyobb áruháznak van online kártyája az appban, pl rossmann+, mysparnál a supershop kártya.
2021. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó mindent egy helyen tárolni.

Biztonsági okokból sem.

Meg elég ciki, ha elromlik és akkor semmihez sem tudsz hozzáférni.

2021. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
58%

Nyilván csak a törzsvásárlói kártyákat meg hasonlókat tárolja.


Az okmányoknak valószínűleg sosem lesz ilyen.. egy kis hozzáértéssel bárki másét belerakhatnád a saját képeddel. :D

2021. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os: Nyilván igen, meg tudom hogy az okmányokon vízjeles meg hasonló dolgok vannak mint a készpénzen hogy ne lehessen hamisítani. Ezért írtam hogy akkor ez biztonsági okból lehet akár... De akár ezeket is ki lehetne küszöbölni, mondjuk igazoltatásnál vagy kártya használatnál online kapcsolatot kell az applikációba, és valahogy így biztosítsák. A bérletnél is így oldják meg a telefonos felmutatást, internet kapcsolattal, ott is némi képszerkesztő ismerettel simán lehetne vele okoskodni.... De ott működik.
2021. okt. 21. 11:57
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Van: goodID.
2021. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!