Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Telekom minek hirdeti, hogy...

A Telekom minek hirdeti, hogy függetleníti a régi telefonjait, amikor nem teszi meg?

Figyelt kérdés

Lett volna egy régebbi telefon, telekomos, gondoltam úgyis kifüggetlenítik ingyen, megvettem.

Kértem rá igényt, majd jött sms, hogy: nem áll módjukban kifüggetleníteni, szíves elnézésemet kérik.

Próbáltam szervizben függetleníteni, ott meg nem tudták.

Most adhatom el. :(

Egyszer már volt hasonló, ott is elsőre próbáltak lerázni.

Majd hoszas levelezés után nagynehezen kiküldték a kódot.

...aztán felhívtak, hogy elégedett vagyok-e a szolgáltatással?

Úgy tudom, ezt nekik kötelező lenne elvégezni.



2021. okt. 28. 03:57
1 2
 1/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
58%
Írj panaszt, hogy magyarázzák meg és ragaszkodsz hozzá. Nem tudom mi a szabály, lehet, hogy túl régi telefonokat nem kötelesek.
2021. okt. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Remélem levontad a tanulságot! Vegyél kártyafüggetlen telefont. Én mindig ezt teszem.
2021. okt. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
59%
Egyik sem különb, én a vodafonnal jártam így, hűség lejárt, router függetlenítését kértem, kódot küldtek többször, ami használhatatlan volt, sem vodafon képviseleten, sem szervizben nem tudták függetlenítenni.
2021. okt. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
mivel használt telefont vettél, nem is lennének kötelesek függetleníteni
2021. okt. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Morzsi007 ***** válasza:
92%
Nekem 3 éve a használt telefonokat kifüggetlenítették. 3-at is, és csak 1 volt a nevemen, de ez lényegtelen, mert csak imei számot meg talán telefonszámot kértek semmi mást. Online elintéztem. Iphone-ok voltak.
2021. okt. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
mennyire régebbi telefon?
2021. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Nokia 3310 :) legjobb
2021. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

A rendezőelv az, hogy nem ők végzik a hálózatzárást, a gyártóktól úgy rendelik. Ha létezik még az adott gyártó, illetve a nyilvántartás, ami a hozzá tartozó kódokat tartalmazza, akkor abból elküldik neked a szükséges adatt. Ha ez már nem áll rendelkezésre, itt véget ért a móka.

Az EHT arról rendelkezik, hogy a határozott idejű előfizetés kapcsán vásárolt készülékeket kell feloldani a határozott idő leteltével, ha az előfizető kéri, és igazolható a tulajdonviszony.

Nálad más a helyzet.

Nem vagy jogviszonyban a szolgáltatóval a készüléket illetően, így ez a törvény rád nem vonatkozik. És kb. nincs is tovább miről beszélni, csak félreértetted a témát.

Hasonló, mikor a roaming megszűnésről cikkeztek a hírforrások. Pedig a roaming nem szűnt meg, és gyakran fordulnak elő emiatt érdekes helyzetek.

2021. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az oldalukon semmilyen jogi passzus nem olvasható, kinek kell lenni a telefon tulajdonosának.

Név, telefonszám az sms-nek, imei szám, ez kell.

De akár én is lehetnék mint első vevő, ma már minden változtatható.

Lehet, unalmas órámban írok a Nemzeti hírközlési felügyeletnek, kicsit nézzenek már utána ennek a drága telekomnak.

A jogszabály úgy szól, nem lehet hálózatfüggő telefont értékesíteni, illetve kérésre oldani kell a zárat a kódolt telefonjukon.

Ők ezt nem akarják.

2021. okt. 28. 09:45
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

A jogszabály szerint: “A határozott idejű előfizetői szerződés lejártát követően a szolgáltató az előfizető kérésére külön díjazás nélkül köteles gondoskodni arról, hogy az e szerződéssel együtt vásárolt készülék bármely szolgáltató előfizetőjeként használható legyen (hálózat-függetlenítés)”.


A jogszabály így szól, neked pedig semmilyen szerződésed nem volt velük.

2021. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!