Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe esett a telefonom,...

Vízbe esett a telefonom, kiszárad magától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Tegnap délután belecsúszott a kézmosóba a telefonom, épp telefonáltam, leraktam egy pillanatra és belepottyant. Nem töltött 1-2 másodpercnél több időt a víz alatt, azonnal kikaptam, levettem róla a hátlapot, kikapcsoltam és belecsavartam a pulcsimba. Elolvastam pár házi praktikát, kivettem a SIM kártyámat, minden nyílást kiporszívóztam (pár cseppnyi folyadék jött leginkább az USB portból). Az imént bekapcsoltam egy pillanatra, a hangszóróval nincs gond, rendesen szól, viszont a kijelző jobb sarkában van egy hosszú/vékony folt, ami gondolom a kijelző alá befolyt víz. Mivel láttam hogy ott a folt, azonnal kikapcsoltam ismét a telefont.

Kérdésem az lenne, hogy ha még porszívózom, vagy hajszárítózom, vagy csak nem csinálok semmit és hagyom "magától száradni", a kijelző alól eltűnik a folt, illetve ha igen, akkor az körülbelül mennyi idő? Egyébként annyira nem feltűnő, nem is zavarna, csak amíg látom hogy van folyadék a telefonban, nem merem töltőre felrakni egyáltalán.


Kép: [link]


[A kép minőségéért elnézést, csak egy pillanatra világít a kijelzőm, mivel lemerült a telefon]



2021. nov. 25. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Ne hajszárítózz! Tedd egy napra egy zacskó rizsbe.
2021. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerviz, mielőtt tovább korrodál.


Ezt a rizses szart mikor felejtik már el?

2021. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A rizses megoldás hülyeség, nem is értem hogy tudná a kijelző alól a vizet felszívni.


Akkor az onnanan nem fog "kiszáradni"? Mert tegnap óta a folt valamivel kisebb lett.

2021. nov. 25. 11:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 persze, meg adjon hozzá zöldség-alaplevet, hogy legyen egy jó telefonos rizottó.
2021. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!