Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb? Telefont...

Farkas Éva. kérdése:

Melyik a jobb? Telefont akarok venni magamnak de nem tudom hogy melyik lenne a jobb.iPhone 13 (256GB) vagy a Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Dual SIM (256GB

Figyelt kérdés
Telefon.
2021. dec. 3. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Samsung egyértelmű
2021. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a kérdés, mindkettő nagyon jó készülék.

Én speciel a Samsungot venném ha nekem kellene, de más preferenciáim vannak mint egy Apple felhasználónak. Szerintem ha eddig iPhone-od volt akkor ideálisabb következőnek is azt venni, ha pedig a korábbi Android volt akkor a Samsungot.

2021. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 FonixFull válasza:

Szia!

Azt gondolom, hogy az én példámból adódóan, kielégítő választ fogok adni neked.

2019.szeptemberében úgy döntöttem, hogy lecserélem az egyébként jól működő iPhone SE készülékemet. Kissé törött volt, karcos, de meg voltam vele elégedve, nagyon szerettem, annak ellenére, hogy már újkorában is "csak" egy SE volt.

Ekkor úgy határoztam, hogy ugyan eddig mindig szívtam az androiddal, egy-két év után mindegyik hanyatlott, lelassult.

Na mondom, adok még egy esélyt ennek a dolognak, veszek egy csúcskészüléket és az idő eldönti.

Egy Samsung Galaxy S9+-ra esett a választásom.

Nagyon meg voltam vele elégedve, nagyon szép volt a 6.3 inch átmérőjű AMOLED panel, az iPhone SE picike IPS kijelzője után. Tette is a dolgát a telefon, majd egy évre rá jöttek a számomra felháborító dolgok.

Android 10-el vettem a telefont, az 1 évvel későbbi android 11 már nem volt támogatott a készülékemre.

Kérdezem én: ez komoly?! Veszek egy több százezer forintos készüléket, ami azt kell mondjam az azt követő évben is hardveresen a topon volt, és ennyi az új android support? Na ne már! Nyilván kaptam a Samsung UI-ra a mai napig ilyen semmitmondó patcheket a jó kis android 10-emre.

Ez volt az a pont ahol elhatároztam, hogy androidot többet nem veszek. Lehet, hogyha akkor egy más márkánál kopogtatok, akkor most annak a csúcskészülékét nyomkodnám ma is; de hát nem így lett.

Eljött idén szeptember, 3 éves lett a telefonom, -megérett a pusztulásra(?):D- jött a nagy kérdés, -ugye márkák közül nem sok lehetőségem maradt- milyen iPhonet vegyek. Végigzongoráztam a lehetőségeket, azzal, hogy a 12 basic modellje 64 GB-os a 13 pedig már 128, arányaiban a 13 csak tizenpárezer forinttal lett volna drágább, így szerintem egyértelmű a választásom. 334.000 forint. Mondom azért ránézek a Pro-ra, úgysem fogom megvenni, hisz nem fotózok annyit, annyira nem érdekel a kamera. Viszont a sokak által, alulértékelt 120Hz, a ProMotion technológia megfogott, és fiú létemre a színek, a Pro-nál matt hátsó üveglap és a rozsdamentes acél egyszerűen lenyűgöző. Akkor maradt a kérdés, Pro vagy Pro Max, nagy különbség nincs, a Max nagyobb, már-már féltégla de akksi ideje brutális. Jó-jó az andoridos piacon van ellenfele de hát akkor is na. :D

Így én iPhone 13 Pro Maxot vásároltam.

Viszont visszatérve hozzád, szerintem a 13 Pro Max már-már túl nagy, ha S21 Ultrát veszel az is 400.000 forint, így azt gondolom, hogy a 13 Pro, ha tetszik és tényleg nem tudsz dönteni akkor BestBuy.

Remélem tudtam segíteni a választásban ha még nem döntöttél, ha pedig igen akkor légyszi írd meg mire jutottál.

Általában aki az iPhonet fikázza annak vagy nem volt, vagy túlárazottnak tartja és az árával van a problémája. Halgass magadra, a józan eszedre, objektíven gondolt át, hogy mire van szükséged. Biztonság, testreszabhatóság stb.

Ui.: az egyik barátomnak S10+ van, az S9+-omhoz képest mimtha egy kalap szar. Nem tudom mi lehet az oka, de mindenesetre érdekes.

2021. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Nem akarlak megsérteni de ez nem igaz, hiába ér véget a tamogatás ami 3 ev utan amugyis veget erne android telefonokra fel lehet rakni a legújabb androidot xda nevű weblapról.

Igy lehetseges az hogy az s4 minimen android 11 fut illetve a j3-amon meg 7.1.2 z1 compactomon szintén 11 (lineageos)


Ezzel a szoftveres korlátot simán meg lehet oldani ráadásul Samsungokat baromi egyszerű flashelni

2021. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 elszurni meg lehetetlej tehát nem tudod téglásitani a telefont
2021. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem vettem meg de úgy döntöttem hogy a samsung lesz. Most is az van s9+ om és be vált. Már 4 és fél éves csak össze törtem a kijelzőjét. Nem mondom hogy az apple a " rosszab" csak egyszerűen maradok még egy pár évig a samsungnál, meghát mindig is androidos telefonom volt. Bizom benne hogy az s21 ultra is lesz olyan jó és masszív mint az s9+. 🤣
2021. dec. 26. 21:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!